Eşcinsellik imtihan mıdır?

Nasıl ki heterolar karşı cinsten hoşlanıyor onu hayal ediyor, arzuluyorsa,eşcinseller içinde hem cinslerine karşı aynı şeyleri hissediyorlar.Peki madem doğa gereği bir erkeğe kadın,kadına erkek yaraşır o zaman neden dünyada eşcinseller var? Allah lut kavmini bundan dolayı helak etti.Erkekler erkeklerle cinsel ilişkiye giriyor diye.Ayet de var:

Lut, kavmine dedi ki:

" Alemlerde, sizden önce hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (hayasızlığı) mı yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz, 'müsrif'(haddi aşan) bir kavimsiniz."

Ben eşcinselim ve bu benim tercihim değil, tıpkı cinsiyetimin tercihini yapmadığım gibi.

Peki Allah bu durumu yasaklamış hatta Lut kavmini bu sebepten dolayı helak etmiş peki neden böyle bir his bahşetmiş bizlere?

Sizce eşcinsel olmak eşcinsellerin imtihanı mıdır?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Nasıl doğustan gelen kalıtsal hastalıklar var bunu da öyle düşün. Artı, bunu farklı deneyimler ve zevkler için yaşayanlar günahkarlardandır. Mesela normalde ben düz bir erkeğim. eğer allahtan korkmasam o deneyimide zevk için yaşardım. Bunada sapıklık diyoruz Allah yarattığı kulları tanıdığı için ne yapar ne yapmazlar çok iyi biliyor. Ona göre emirler vermiş. Dikkat et sen yakışıklı bir erkek gördüğünde için bir hoş oluyorsa , o baktığın erkeğe başka bir erkek bakıncada aynı hisleri yaşıyor. Çocukluktan beri biz kadına kadına erkek erkeğe ilişkiler normal olağan birşey gibi algılasaydım . Bu bahsettiğimiz olay konu olmaktan çıkacaktı. ABd de her iki cinsle birlikte olan nüfus yüksektir. Neden? Özgürlük var. Ama sen burda normalin dışında birşey yap linç edilirsin. Bizim gibi düşünmüyorlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Eş cinsellik bence genetik yani doğuştan gelişen değil sonradan edinilen bir davranıştır. Çocukken yani ruhsal gelişimin en yoğun olduğu 0-6 yaş arası ailesel faktörler sonucu bireyde gelişmeye başlar.Verdiğin ayeti bir imtihan olarak yorumlamadım . Bir çok cinsel tercih durumları var nesnel seksüeller bile var adam arabasına sevgi duyup cinsel ilişkiye onunla giriyor . Ya da berlin duvarına bir aşk hissedip sürekli onunla olma çabasına giriyor . Böyle insanlarda var sonuçta bu dünya bir imtihan ama seçimler insana bırakılmıştır. Yapılan her davranışın bilinç altında mutlaka bir sebebi vardır sorunların sebepleri de çocuklukta saklıdır. Psikologlar bu yüzden sorun kaynağını çocuklukta ararlar...

0|0
    0|0
    • Eşcinsellik psikolojide bir hastalık olarak görülmüyor. Amerikan Psikayatri Kurumu başta olmak üzere bir sürü evrensel saygın bilim kuruluşu eşcinselliğin büyük ölçüde doğuştan geldğini bas bas bağırıyor.

• lut kavmi çok farklı. oradakiler bilerek yapmış., Allah'ın uyarılarına rağmen yapıyorlardı.

14 15 yaşlarında bir çocuk sürekli farklı elbiseler giyiyordu yani erkek gibi değil gay gibi falan. biz bu çocuktan şüphelenmeye başlamıştık baya bir zaman bu çocuk aynı tarz takıldı pek fazla konuşmazdıda.fakt 18-19 yaşına gelince çocuk birden değişti.yani en çok dikkat çeken giydiği elbiselerdi ama çocuk gerçekten erkek gibi giyinmeye başlamıştı. yani bunun geçici bir şey olduğunu düşünüyorum. bence kendini elinden geldiği kadar zorla, bu davranışlarından kurtulabilirsin. yani sürekli erotik diziler izleyen birisi rüyasında bile erotik sahneleri görüyor. sonra abaza olup ona buna saldırıyor. yani beynimizi neyle doldurursak bizi ona yöneltiyor. İnşallah düzelirsiniz

0|0
    1|0
  • allah böyle bir his bahşetmemiş içine sen yoldan çıkmışsın.

0|0
    2|0
    • Ne hissettiğimi nerden biliyorsun içimde misin?

• Ona bakarsan evlenmeden seks yapmak da yasak, ne yani bu da benim imtihanım mı o zaman. kıyamet senin yüzünden kopmayacak merak etme :)

0|0
    0|0
    • Evlenmeden seks yapmak yasak ama heterolar evlendikten sonra seksüel ihtiyaçlarını ölene kadar giderebiliyor. Eşlerine rahatça sarılıp, öpüşüp aşkı yaşayabiliyorlar. Eşcinselse rahip gibi yaşamaya mahkum ediliyor. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Psikiyatri Kurumu başta olmak üzere bir sürü evrensel saygın bilim kuruluşu gayliğin büyük ölçüde doğuştan geldiğini bas bas bağırıyor.

Not: Müslüman değilim. Deistim.

• ben dini metinlerin insan hayatına yön veriyorolmasını mantıklı bulmuyorum.. bence en buyuk imtihan insanı kendi vicdanıdır..:)

0|0
    0|0
  • Bir şey derdim de, 1 yıl hapis istemiyle yargılıyorlar sonra.

0|0
    0|0
  • ALLAH cc

yasaklamıştır

artık bitmiştir her şey

ALLAH cc Kuran da bazen bazıları için,

bilmedikleri / bilemeyecekleri şeyler

hakkında söz eden, kitapları çarpıtanlar için

kimden söz aldılar

bilmedikleri şeyler hakkında söz şöylediler

diye bizleri uyarıyor

"bildiğimiz kesin yasaklanmış olduğudur"

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Nasıl bir insan sakat doğabilir ya da 3 kollu doğabilirse eşcinselde doğabilir.sakat ya da farklı farklı şekillerde hislerde doğmakta bir imtihandır.kimi kişilerde göğüste çıkıyo afedersiniz ama peniste çıkıyo.bunu bilmeyen araştırabilir ,intten.ve kişi kendini kadın hissediyosa kadına erkek gibi hissediyosa erkek kısmını yükseltmeye ve ona göre ameliyata girmeye yöneliyo.doğuştan gelen bazı şeylerle baş etmek zorunda olabiliriz.kimimz güzel doğar kimimiz çirkin kimimiz sakat doğar kimimiz çok sağlıklı kimimiz eşcinsel kimimiz normalk.eşcinsel doğmakta sakat doğan bir çocuğun verdiği sınav gibi sınav vermek zorunda kalmaktadır.ikiside hayatla mücadele eder.çdüşünsenize inancınız için Allah yapma dediği için kendi zevkinden vazgeçiyosun bir erkekle evlenmek zorunda kalıyosun ve çocuk yapıyosun.sadece inancın için.ve bir kadınla olmadan dayanıyosun sadece düşüncende bu yanlış yapmamalıyım diyosun.ve inan insan bu nefsini durdurabiliyosa yeri cennettir bence.çünkü bu büyük bir fedakarlık ve inanıyorumki sevabıda büyüktür.

2|1
    0|0
  • Bu da insan için imtihan vesilesidir

Yani bir insan için karşı cinsten birisiyle nikahsız ilişki yasaklandığı gibi, aynı cinsten olanlar içinde, beraberlik yasaklanmıştır.

1|2
    0|0
    • Evlenmeden seks yapmak yasak ama heterolar evlendikten sonra seksüel ihtiyaçlarını ölene kadar giderebiliyor. Eşlerine rahatça sarılıp, öpüşüp aşkı yaşayabiliyorlar. Eşcinselse rahip gibi yaşamaya mahkum ediliyor. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Psikiyatri Kurumu başta olmak üzere bir sürü evrensel saygın bilim kuruluşu gayliğin büyük ölçüde doğuştan geldiğini bas bas bağırıyor.

Not: Müslüman değilim. Deistim.Şikayet Et

• Bunu ayırt etmen için sana bir sınav olabilir tabii

0|0
    0|0
  • o allahın verdiği bi his değil senin kendini sürüklediğin yoldur..

1|0
    0|0
Yükleniyor...