Ertesi gün hapı ve dogum kontrol hapı nasıl kullanılır? ikisibi de alıp kullanmam gerekiyor mu hanile kalmamak için?

ve fiyatları ne kadar. anal yaptıktan sonra nasıl kullabılmalı boşalma ihtimaline karşı ikisini de almalı mıyımm acilll?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Doğum kontrol hapı devamlı kullanıldığında işe yarar. Birkere kullanırsan hatta ilişki sonrasında kullanırsan bir işe yaramaz.
    Ertesi günü hapı ise ilişki sonrasnda kullanılır ve 48 saat a kadar kullanırsan büyük olasılıkla işe yarayan bir hap. Tabi nekadar erken alırsan okadar iyi.
    Bu arada bu hapıda nekadar çok kullanırsan okadar az etkisi gozukur vucut alışır bu hapa. Son care olarak kullanamanı tavdiye ederim dogum kontrol yontemi olarak gorme.
    Anal yaptıysan ve için boşaldıysa sen ne olur ne olmaz ertesi gün hapı kullan çunkü içine boşalmış sayılır oradan akan spermler seni hamile bırakır. Ne olursa olsun sperm ile temas etmemeye bak gobeğine bile gelse oradan seni hamile bırakma riski var inan. Sperm yumurtayı elektriksek cekim kuvveti ile buluyor yani mıknatısın demiri cektiğine benzetebilirsin

1|0
    0|0
    • 3ay

hadi yaa çok yeşekkür edrrim üçüncü günde içtim hapı inşallah olmamıştır

Erkekler Ne Diyor 5

• Düzenli cinsel hayatın var mı?

0|0
    0|0
  • Ertesi gün hapını 3 gün içinde alman lazım. Doğum kontrol hapına gerek yok, o düzenli ilişkiler için. Zaten anal yapacaksın her ihtimale karşı almak istiyorsun o yüzden ertesi gün hapı kullanman yeterli

0|0
    0|0
  • Ertesi gun hapi sevismeden sonra 5 gun icinde alinmali. Sadece ozel durumlar icin kullanilmali, rutin bir dogum kontrol metodu degildir. Dogum kontrol hapi ise gunluk kullanilir, kullanildigi sure boyunca hamilelikten korur.

0|0
    0|0
    • 3ay

ilişkiye tam girişdi mi bilinmiyorsa kullanmalı mıyım yine de bir zararı olur mu eger olmamışsa?

• 3ay

bir zararı olur mu yanş mesela tam işişkiye girişmemişse emin degilse kullanılsa zarar verir mi ve bir tane mi içmem lazım nasıl kullanıcam

• 3ay

Yok. Ertesi gun haplari hormon yukludur o nedenle bu donem adetin gec veya erken gelebilir. Bir tane var zaten pakette, bir tane icicen. Ismi ella hapin

• Ne kadinlara kaldi Türkiye ya... Sevgilin dedigin kisiyle iliskiye girip girmediginden nasil emin olamiyorsun, MADDE bagimlisimisin, uyusukkenmi yaptin..

Ertesigün ve dogum konrtol hapini ayni anda almalisin, ikiser tane, tam etkili olur...

0|0
    0|0
  • Bu orspuda umarım zar yoktur

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• eğer bir ilişki yaşadıysan ella (ertesi gün hapı) iç 5 güne kadar neredeyse kesin çözüm fakat bunu 1 kez içmeye bak ben bir hata yapıp bir kaç kere içtim hormonlarımı alt üst etti ama bazen mecbursun. düzenli bir ilişkin varsa doğum kontrol hapı al ella sürekli içilmez

1|0
    0|0
    • 3ay

ella 56 tl

• 3ay

teşekkür ederim aldım ella içtim tam o ilişkiye geçilmiş miydi orası biraz karışık bilemiyorum her şhtimale karşı içtim bir tane eger olduysa da korumuştur dimi 3. günü içtim

• Ertesi gun hapi ilişkiye girdigi andan itibaren uc gun icinde içilir icine bosaldiysa hamile kalmaman icin. Eger duzenli seks hayatiniz varsa dogum kontrol hapini kullan bir ay kullandiktan sonra icine bosalsada hamile kalmiyorsun hem sivilcelere de iyi geliyor adetini de duzene sokuyor agri cekmiyorsun. Ben diane35 kullandim altinci ayima geldim ve bıraktım yeniden baslamayi düşünüyorum hem guvenli hem saglik acisindan iyi. Doktorunun tavsiyesiyle almalisin tabi. Bu arada ertesi gun hapini yilda iki kezden fazla icmemelisin yumurtaliklarina cok zarar verir adet duzenini değiştiriyor cok agri yasiyorsun benden soylemesi.

0|0
    0|0
    • 3ay

sevgilimle ilişkiye girip girmediğimi hatırlamıyorum her ihtimale karşı doğum kontrol yad ertesi gün hapı kullansam bişi olurmu

• 3ay

ertesi gün hapı ne kadardır

• 3ay

Tamam ertesi gun hapi al o zaman fiyati 50 tl dogum kontrol etki etmez onceki iliskiye

Yükleniyor...