Bakirelik artık önemlimi?

daha önceki yıllara nazaran artık ülkemizde cinsellik daha rahat yaşanır hale geldi kızlar artık kendini evlendiği ilk geceye saklama gibi bir zorunluluğu ya da isteği kendinde görmüyor evlenmeden önce de birliktelikler yaşamayı normal görüp bakire olmamayı fazla sorun etmiyorlar

Aynı şekilde erkeklerde artık evleneceğim kız illaki bakire olmalı diye şartlandırmıyor olayı çünkü çoğu artık biliyorki öyle istedikleri gibi birini artık bu devirde kolay bulamayacağınında farkında

Sizlerin bu konuya bakışınız nedir?

Not_İstisnalar kaideyi bozmaz + eleştiri amaçlı bir soru değildir

0|0
12|12

En İyi Erkek Görüşü

• maalesef bu durmu normalleştirmeye çalışıyor kızlarda aslında o bı sınamadır bence nevsıne hakım olamayan bırıne ne kadar guvenılebılır veya değerlerını hıçe sayan bırıne,erkeklerınde bakır olmasını ısteyenler sanırım yaratılış farklılıklarından bı haberler fızyolojılerımız vs tamamen farklıdır namus bacak arasında değildir diyenlerın namusu neresındedır merak edıyorum modernleşme ayağna ıklmenınde onemı kalmadı parayla yapana .rospu demesını bılırler çok sevıyorsan takmıyorsun ama maalesef içini kemıren bı suru şeyde olmuyor değil kadın ılışkıde gözünü kapadığında hangı tokmakçısını duşunuyor onuda bılemıyoruz açıkcası ona buna veren kadın basittir sorsan çok sevıyordum der ık delısı olmuş mıllet ıçıne almadan sevemıyorsun sankı eskıden onemlı değıldı hatta gene seversem evlenırmde problem değil ama her erkek kadının ılkı olmak ıster olmasada olur ama olursada tadı başka olur zaten kadınlardan başka ne ıstıyoruzkı neyse uzar bu konu herkes kendıne yakıştırdığı hayatı seçer,onlar modernleşe dursun ık delısı hanım efendıler bız yobaz kalalım 2013 teyız ya arı namusu kım ne yapsın

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ben evlenmeden yaşamak istemem diyenlerdenim..Hatta evleneceğim gün bile olmaz ne zaman imza atar evimize gideriz o zaman..O kadar basit olur mu hiç yaa kendini ilk ve son kez evlendiğin adama saklamak çok ama çok önemli bence..

0|2
    0|0
  • ben koruyorum.bir başkası için değil kendim için.

0|2
    0|0
  • Önemli değil. Sevdiğim kişiye aidim, imzayı atana değil. Bir zara çok fazla anlam yükleniyor. Bekaretini korumuş bir sürü namussuz var. Namusu, ahlakı zarla ölçmek benim için anlaşılabilecek bir durum değil.

3|1
    0|1
  • Begenmeyen hala cici ogluna almiyor. Sorun yok bence. Nisanlimla birlikte yasiyoruz. Tahmin ediyorlardir. Benim ailem zaten sozel olarak biliyor. Bakire olmamayi hic sorun etmedim. Ailem de etmedi. Cevrem de birlikte yasamamiza laf etmiyor. Komsularimiz biliyor sonucta. 18 yasinda kendi irademle karar verdim. Nisanlimla sevisirken baskalarini dusunmuyorum. Evimde yemegimi, temizligimi de yapiyorum. Cocuk egitimi dersen bunun vajinayla alakasi yok.

Kisaca baskalarinin koydugu kurallara gore degil. Kendi tercihlerimle yasiyorum. Yasayan benim kimseyi ilgilendirmez.

2|0
    0|0
  • benim için hala önemli..

0|3
    0|0
  • HER BOKU YİYİP SONRA KENDİSİNE EŞ OLARAK BAKİRE ARAMAK BENCİLLİK VE ÇIKARCILIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.

AŞK DEĞİL, DİN DEĞİL, AHLAK DEĞİL,NAMUS DEĞİLDİR!

4|1
    0|3
  • Kişinin kendi kararı olmalı veya olmamalı beni alakadar etmez , kimsenin cinsel hayatını yargılamam ...

0|0
    0|0
  • Artık don modelleri önemli.

4|1
    0|2
  • Sanırım bu soru birazda büyütülüşümüze bağlanıyor..

Aile bilinci.. Sorumluluklar ve en önemlisi de kendini böyle bir toplumda yetiştirme.. geliştirmektir.. (Bişeylerden korunmak gerekir) Yani aslında bu konu gerçekten önemli...

Ewt arzu ve istek olabilir ama yine de kızların (kız) halleriyle evlenmesi çok önemli..

(Bazı erkekler başta sorun yapmaz.. ama ileri de kafasına kakar.. böyle olmasını da kimse istemez)..

0|0
    2|0
  • Onemli diyende var demiyende. Benim karsi oldugum sey her halti yiyip zari korumasi. Birde yalnizca bakire diye bir kizla ciddi dusunen erkek. Yoksa banane elalemin ozel hayatindan.

0|1
    0|0
  • önemli elbetteki.

0|0
    0|0
  • Önemli..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bakire olup ta arka tampondan surtmeden dolayi boyali olup her halti isleyenler de azimsanmayacak derecede fazla. Allah islah etsin ne diyelim. Ben sahsen kendim gibi dokunulmamis birini isterim ama biliyorum bu samanlikta igne aramaya benzer.

2|1
    0|0
  • 1-2 senedir beraber olduğu, hayatı paylaştığı, yanında mutlu olduğu birine sırf bakire değil diye evlenilmez kafası ile bakan çok erkek gördüm. onlar ne kadar mantıksızsa, bunca süre yanındaki erkeğin kafasını çözemeyen kızlar ayrı mantıksız.

Yok arkadan yapabilirmiş te ondan önemli diilmiş, gerçekten önem vermeyen erkek düşünmez bile bu konuları. Yeter ki kız da gerçekten önem vermiyor olsun. verdik bir kere napalım benim için önemli diil diyip içten içe aşağılık kompleksine giren dolu kız var.

0|0
    0|0
  • Bakirelik olayı artık eskisi kadar önemli değil bu konuda TV dizilerinin de etkisi olduğunu düşünüyorum. İnsanların nazarında bakireliğin öneminin azalmasıyla boşanma oranlarının düşeceğine inanıyorum. Çünkü insanların çoğu cinsel problemler yüzünden boşanıyor, bundan sonra evlenmeden önce cinsel açıdan bir birlerini deneyip uygun olup olmadıklarına karar verip evlenirlerse problem azalır.

0|0
    0|0
  • bozuk ürün almıyorum , miğdemi bozuyo e haliyle piskolojimi de :)

0|0
    1|0
  • herkesin kendi talebi kendi için önemli gören kendine göre birini bulsun önemsemeyen kendine göre

herkes kendi degerleri ve kendi ahlak kurallarına göre yaşasın başkasına bunları dayatmaya çalışmadığı sürece

0|0
    0|0
  • olmamasını isterim ama hala öyle gibi

2|0
    0|0
  • Önemli önemli önemli. Bunu sorun etmeyen erkeğin zaten ya meshebi geniştir ya da miğdesi.

Mantıklı bir açıklaması yok

0|0
    1|0
  • Bakire olup olmamasının önemi kalmadıki.Erkek arkadaşı olmuş bir kız, erkek arkadaşıyla her şekile giriyor zaten, bakireymiş değilmiş ne önemi var.

0|0
    0|0
  • Koruyanın, hunharca savurandan bir farkı olması lazım.

0|1
    2|0
  • Önemli .

0|0
    0|0
  • duruma göre değişir

0|0
    0|0
Yükleniyor...