Polikistik over ve kilo bağlantısı

polikistik over hastaları genellikle kiloludurlar.hormonal denge bozuk olduğu için tüylenme ve sivilcelenme görülür. bende PCOS hastasıyım ama zayıfım 49 kiloyum doktor kilon iyi kilo alma sakın diyo ama ben zayıf olduğum halde hormonlarım çok bozuk testesteron yüksek bundan dolayı tüylenme ve sivilcelenme var. doğum kontrol hapı kullanıyorum ama geçici çözüm. kilolu olan hastalar zayıflarsa hormonlar normale döner diyolar ama ben zaten zayıfım e ben ne yapcam?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• geçen günkü arkadaşmısın sen geçen gün böyle biride vardı burda doktor birşey söylemedimi hem sana

0|0
    0|0
    • hayır ben ilk defa yazıyorum. onlarıda okudum zatende. hap kullan diyo kilon ideal zaten diyo kilom ideal madem niye yumurtlama düzgün olmuyo kafam karışık bende kilomu alsam düzelir ki?

• hayır ne alaka kilolulara zayıfla diyorlar öylelikle kaybolur diyorlar sence sen kilo alınca düzelirmi hayır ama bir şeyler söylemesi lazımmış ilaç kullan kullan nereyee yanii

Erkekler Ne Diyor 1

• Şimdi şöyle ki sizin kan değerlenizde insülin ve kan şekerine bakıldı mı? Pcos ta insülin direnci kilo almaya neden oluyor ya da tam tersi kilo insülin direncine neden oluyor. Sizin zayıf olmanız bu yönden avantaj ama pcosta hormonsal bozukluğu yaşayacaksınız maalesef. Size verilen doğum kontrol haplarını düzenli kullanıp adet düzeninizi sağlarsanız ilerde bazı kanserlerden korunmuş olursunuz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bende oleyim ama zayıfım

0|0
    0|0
    • hormonların nasıl testesteron yüksek mi

Yükleniyor...