Homoseksüelliğin hastalık olduğunu kabul ediyor musunuz?

Homoseksüellik tedavisi olan bir psikolojik rahatsızlıktır. Bu hastalığın etkisi altında kalıp bunu normal bir şeymiş gibi kabul ettirmeye çalışan, psikolojik olarak destek almayan bireylerle dolu sokaklar.. Eşcinsel vardır susma haykır gibi sloganlarla toplumda yer edinmeye çalışıyorlar ki başarıyorlar da ama burada bir yanlış var psikoterapi ile tedavi olabilecek bir hastalığı normalleştirmeye çalışan hasta ruhlu insanlar var, yarın bir gün şizofrenlerde toplanıp, bu durumu normal bir şeymiş gibi lanse ettikleri zaman onlara da mı kucak açıcağız. Tedavi etmek yerine oldukları gibi kabul edelim o zaman tüm ruhsal problemleri olan insanları ummadık yerlerde ummadık şekilde sorun çıkarsınlar. Bu hastalıklı zihinlere, sapkın beyinlere bir dur diyelim artık ne kadar çabuk kabulleniyoruz her şeyi.

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Sapkınlık olarak değerlendirilemez. Mesela sen kadınlardan hoşlanıyorsun, hayır yanlış, erkeklerden hoşlanmalısın dense yapabilecek misin? Aynı şey.. Bu bir tercih değildir. Bu bir duygudur, ve kabullenip kabullenmemek diye bir şey yok. Karşıdaki kişi her şekilde bir insan, hasta diyemezsin.

2|1
    0|0
    • 3ay

Psikolojik rahatsızlıkların hepsi duygudur zaten ve duygusallık hata yaptırır. Yorumun için teşekkür ederim ama alakasız buldum sadece kelimelerimi törpülemem gerektiğini söylüyorsun

• 3ay

Ne alakası var doğru ya da yanlış ile "karşındaki kişi her şekilde bir insan hasta diyemezsin" diye mantıksız bir cümle kuruyorsun ondan sonra ben doğru bulmadığım için böyle yorum yazıyorum oluyor..

• 3ay

Yazdığım şeyi anlamamışsın. Ama bunun açıklamasını yapmayacağım. Tartışılacak bir konu değil.

En İyi Erkek Görüşü

• Ben kabullenmiyorum ve hepsindende nefret ediyorum ben bunu hastalik oldugunun sonuna kadar arkasindayim

0|1
    0|0
    • 3ay

Düşüncenden şaşma ama araştırmayı da ihmal etme dayanağın sağlam olsun.

• 3ay

Yalniz abi dayanklarin cok saglam siteyle tek basina mucadele ediyorsun empaticiler yine zortladi

• 3ay

Popüler kültürün ve görsel ögelerin kurbanı bu arkadaşlara ders niteliğinde konuşmalar yapmak şart

Kızlar Ne Diyor 5

• Homoseksüellik bir hastalıktır evet, fiziksel mi ruhsal mı bilemem ama hastalıklı bir tercih olduğu kesin. Evet biliyorum belki çocuğumun da başına gelebilir, ama sonuçta bu, bunu bir hastalık ve ağır bir sınav olduğu gerçeğini değiştirmez. Allah kimseyi şaşırtmasın

0|0
    0|0
    • 3ay

Gençten gelen kardeşlerimiz bu durumu o kadar olağan karşılıyor ki, insan şaşırıyor yanlış bilgilendirme ve batı özendirmesinin en azından bu konuda önüne geçilmeli. Çevremizdeki yaşı küçük kişiler ile bu konular konuşulup bilgi verilmesi şart

• 3ay

Hastalığın ne kadar ileri derecede olduğunu görüyor musun? Tam bir facia o kadar normal kabul etmişler ki artık tedavide mümkün değil.

• 3ay

Aynen, tedavi ancak kişi hasta olduğunu kabul eder ise gerçekleşebilir, eğer direnirse ve kendini normal görürse o halde kimse ona yardım edemez... Zor...

• homoseksüellik hastalık değildir. beyin fonksiyonlarındaki doğuştan gelen farklılıktan dolayı farklı hormonlar salgılamandır. empati kurun biraz. sen kızlardan hoşlanıyorsun bir erkekle beraber olma düşüncesi nasıl hissettiriyor veya ilaçla hormonlarını değiştirtip erkekle birlikte olmak ister miydin

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu fizyolojik bir sorun Türkiye deki bir çok eşcinsel bu sorunu yaşamıyor, hormon farklılığı bir hastalıktır ve tedavisi vardır. Tedavi olunabilir.. Empati kurabilmem için sağlıklı olmaları gerekir o yüzden empati kuramıyorum bunu cidden denedim ama anlamak için ancak eşcinsel hastalığına bulaşmak gerekiyor

• 3ay

insanalrı anlamaya başlayıp empati kuran bir ülke olduğumuz zaman tüm kötülükleri def edebileceğimiz

• bir erkeğin bir kadını arzulaması, aşık olması kime göre neye göre doğru bunu gözden geçirmek gerekiyo ki aynı cinslerin birbirini istemesini yadırgayalım. Yıllar yıllar önce bir grup insan karşı cinse ilgi duymuş farklı olanlar da dışlanma korkusundan mıdır, sürü psikolojisinden midir bilinmez bir şekilde üstünü kapamaya, hislerini bastırmaya başlamışlar. Herkesin aynı olmasını beklemek fıtrata aykırı zaten. Bu eğilim onlara psikolojik veya fiziksel herhangi bir zarar vermediği için hastalık olarak nitelendirilemez insanlar kendilerini nasıl mutlu ve kendisi gibi hissediyosa onu özgürce yaşamalı bu kimseyi enterese eden bir durum değil. İnsanların cinsel tercihlerini şizofreni gibi ciddi bir hastalıkla kıyaslaman da trajikomik.

0|1
    0|0
    • 3ay

Fıtrattan konu açacaksak eğer bu hastalık başlı başına fıtrata aykırıdır. İnsanlar düşünebilen hayvan olarak kabul edilmiş bir canlı türüdür, doğada hem heteroseksüellik hemde Homoseksüellik bir hayvan yok.. Şizofreni bu hastalıktan daha hafif ve tedavi edilmesi daha kolay bir hastalıktır çünkü kişi hasta olduğunu kabul eder, Homoseksüellik öyle bir hastalık ki kişi hasta olduğunu kabul bile etmiyor..

• 3ay

Ben her hangi bir nefret söyleminde bulunmadım sadece tedavisi olan bir rahatsızlık var ve bu insanlığın geleceğine gölge düşürüyor, bunun için emin adımlar atılması. Öldürmek çözüm değil üç beş tane eş cinsel ölürse bu sorun ortadan kalkmaz aksine bu sorun daha çok büyür saf sıklaşır tehlike artar

• 3ay

Çok büyük konuşuyosun yalnız insanın kınadığı başına gelmeden ölmez. İyi günler.

• Cinsiyet degistirmedim kizim ve kiz olmaktan mutluyum. Ama cinsiyet degistirmeye karsi degilim. Sizofreni gibi birseyi kabullenecek insan degilim sahsen. milletimizin de bir dur noktasini bildigini umuyorum
    https://youtu.be/pK2T-2RKKgE

0|0
    0|0
  • Bence kimi hastalık kimi beyinden sapkın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ruhsal durumu bozuk olan insanlar çevrelerine ve kendilerine zarar vermezler mi?
    Eşcinseller bunu yapmıyor. Aksine çevre ve toplum onlara zarar veriyor.

1|0
    0|0
    • 3ay

Her hastalıkta şiddete meyil olacak diye bir kaide yok, şu an için bunu söylememiz çok zor ama tavırları ve davranışları kullandıkları cümleler yaşam tarzları sağlıklı bireyler olmadıklarını gösteriyor. şu an için gördükleri baskı yüzünden ezilen taraf olarak gözüküyor ama yarın bir gün kabul gördüklerinde işte o zaman en büyük tehlike o zaman olacak.

• PSikolojik rahatsızlık olabilir evet bunalma ya da çaresizlik olabilir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Hastalık olduğunu zannetmiyorum.

0|0
    0|0
  • Psikolojik rahatsizlik

0|0
    0|0
  • Nasıl tedavi olunabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...