Kizlar kizlik zari genisliginiz ne kadar?

Daha once hic birliktelik yasamadim ama nohut tanesinin biraz daha genisi benim ve bu beni biraz tedirgin etti daha kucuk olmasi gerekmez mi?

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kızlık zarı pek çok anatomik varyasyona sahiptir.

Anüler Hymen (yuvarlak halka): Kızlık zarı yuvarlak halka şeklinde olup ortasında yine halka şeklinde bir delik bulunur. Ortadaki delik çok büyük bir penisin veya penis ile aynı etkiyi gösteren bir maddenin (örneğin dildo) geçişine rağmen zar yırtılamayabilir. Bu durumda "hymen duhule müsait" denir. Halk arasında ise "esnek zar" tabiri kullanılır. En sıklıkla görülen hymen şeklidir (%60-95 oranında)

Kresentrik Hymen (yarımay): Zar yarımay şeklindedir. Üst kısımda zar daha incedir veya hiç yokken arka kısımda belirgindir. Görülme sıklığı %3.5 ile %20 arasında değişmektedir. Bu tür zarlar genelde ilişki sırasında yırtılmaz.

Septalı Himen (ara bölmeli): Kızlık zarının orta kısmında boşluğu bölen, zara ait ara bir doku parçası vardır. Görülme sıklığı %1.5-5 arasındadır.

Kribriform himen (çok delikli, kalburumsu): Hymenin ortasında tek değil birden fazla delik vardır. Bu görüntüsü ile adeta bir "kalbura" benzer. Görülme sıklığı %1'den daha azdır.

İmperfore himen (deliksiz): Hymenin ortasında delik yoktur ve vajina girişi tamamen kapalıdır. 2000 kızın birinde görülen bir durumdur. Bu zara sahip kızlar hiç adet kanaması görmezler. Normal şekilde gerçekleşen kanama vücut dışına atılamaz ve hymen arkasında vajina içinde birikir. Oldukça ağrılı bir durumdur ve mutlaka cerrahi bir işlemle açılması gerekir.[2]

Mikroperfore himen (Küçük delikli): Zarın ortasındaki delik çok küçüktür. Adet kanaması olur ancak oldukça ağrılıdır. Bazen cerrahi müdahale ile açılması gerekebilir.

Multipar himen (Doğum yapmışlarda bulunan): Normal doğum yapmış kadınlarda kızlık zarı doğuma bağlı yırtılır ve geriye kalan kısımlar "karinkül (hymen artığı)" olarak adlandırılır.

Ayrıca kızlık zarının çok kalın yahut esnek olmayan sekilde gelişmesi durumunda ilişkiye engel durum yaratacağından ötürü jinekolog tarafından bir müdahele gerekebilir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Nasıl gördün kızlık zarını?

0|0
    0|0
    • 3ay

Niye gorunmeyen yerde mi cok mu cahilim yoksa :D

• 3ay

Kızlık zarını incelemek için dışarıdan baktığınızda görmeniz pek mümkün değildir. Çünkü kızlık zarı 2-3 cm içeride kalmaktadır. Özellikle kilolu bayanlarda cilt altı yağ dokusunun kalınlığından ötürü kızlık zarı (hymen) daha derinlerde 4-5 cm içeride olabilmektedir.

Erkekler Ne Diyor 14

• 10 cm kadar var 😀

0|0
    0|0
  • nasıl ölçtün

0|0
    0|0
  • Cidden sacmalidiniz iyice

0|0
    0|0
  • geçen kafamı soktum selfie çektim

0|0
    0|0
  • zar oyle zar gıbı bı yapı degıl kı ama

0|0
    0|0
  • En fazla 2mm

0|0
    0|0
  • 6-7 çeşit heymen yapısı var seninki sanırım bozulmuş

0|0
    0|0
  • saçmalama nasıl ölçtün ki

0|0
    0|0
  • Bunu nasıl gördün.

0|0
    0|0
  • o nası soru yahu:)

0|0
    0|0
  • Kumpaslamı ölçtün tövbe yarabbim 😀

0|0
    0|0
  • kızlık zarının 6 türü var :) seninki esnek yapıda olabilir :)

0|0
    0|0
  • nasıl gördün o kadar ayrıntıtı

0|0
    0|0
  • onumu ölçtün bravo sana...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kardes birliktelik yasamadiysan bakire vajina görmediysen nasi anliyosun genis mi degil mi diye

0|0
    0|0
  • Nasıl anladın onu ya ben anlayamıyorum

0|0
    0|0
  • O ne be
    Nohut tanesi diyor birde 😂😂
    Canim. Bosver komseyle birlikte olmamisn ki sen takma 😂😂

0|0
    0|0
    • 3ay

Enteresan