Neden transeksüellere karşı cephe alıp, onları anlamaya bile çalışmadan acımasızca eleştirirsiniz?

Transeksüeller bütün organ dönüşümünü tamamlayanlar.( bir anlamda sosyal olarak karşı cinsiyete geçme başarısını göstermiş olanlar). Travestiler ise sadece dış görünüşlerini kendilerini karşı cinsiyettteymiş gibi değiştirenler. Aslında biz dışardan travestilerin cinsiyet değiştirme ameliyatı olup olmadığını anlayamayabiliyoruz bazen. Herkesin bedeni kendine ait. Tüm LGBT ler (hetero-olmayanlar) doğuştan sorunlu, hasta olarak görülüyorlar.Yani bir anlamda şiddet görüyorlar psikolojik anlamda. Evet, Amerika gibi ülkelerde travestilere mesela daha çok toleranslı olunuyo ama ülkemizde malesef... En azından bu psikolojik baskıdan kurtulmak, doğallık halini gerçekçi tutmak ve baskalarını yeni kimliklerindeki hallerine ikna ettirebilmek için cinsiyet değiştirme ameliyatı çok önemli onlar için. Karşı cinsiyette gibi olabilmeyi becerebilirim diyebilen var mı? Bence çok zor. Bu ameliyattan sonra eski geçmişlerini unutabiliyorlar mıdır hiç? Tabiki hep yüzleşmek zorunda kalıyorlar bu geçmişleriyle ve tüm bu zorluklarla başa çıkarken siz de köstek olmayın yaa, size zarar falan verdikleri yok o zaman nedir bu homofobi? Tek gayeleri eski bedenlerindeyken o hapsolmuşluk hissini yenip ulaşmak istedikleri, kendilerini mutlu hissedecekleri ve her şeyin daha güzel olacağına inandıkları o yeni benliklerinde biraz olsun saygı görmek.

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Benim transeksüellere karşı olduğum yok. Kim kendisini nasıl hissediyorsa öyle olabilir.

2|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 13

• ataerkil bir toplumda yetişmiş, düşünmekten uzak, anlamaktan uzak, meraksız ve saygısız bireyler olmamız olabilir mi eleştirilerimizin nedeni?

2|0
    2|0
  • GDO lu insan istemiyoruz!

0|0
    5|0
  • Bunu yapanlar cocuklarinin da bu sekilde dogabilecegini bir dusunsun bence. Insana insan oldugu icin deger verilmeli baska ozellikleri onemli degil.

1|0
    2|0
  • Tüm bu anlatttıkların sadece eğitim seviyesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum bana göre kimin ne olduğu önemli değil ben kendime bakarım. Genelde yobaz bağnaz zihniyetli kişiler size dediğin gibi psikolojik baskı yapıyor . Belkide bazen fiziksel

1|0
    2|0
  • Bana ters böyle şeyler tamam insanlık olarak iyileride vardır ama erkek doğup sonradan kadınlığa geçmek nedir zaten bunların çoğunda çocukluklarında olan taciz vb durumlardan sonra böyle oluyorlar ama ben anlam veremiyorum

0|0
    4|0
  • zorundamıyız diyesim geldi

0|0
    4|0
  • Transeksüel misin sen çok mu tepki görüyon :)

0|0
    5|0
  • bir kezbandan beklenmeyecek laflar bunlar :(

0|0
    0|0
  • Orijinalin hastasiyim.virajlarin kraliyim

0|0
    4|0
  • tamam fuat abi.kim kızdırdı seni reyiz

0|0
    5|0
  • Sen trans mısın? istersen mewsajdan konuşalım :)

0|0
    6|1
  • hiçbir farklılığa tahammül yok ki ona olsun

2|0
    2|0
  • transeksüelleri anlamak için onlarla bir süre vakit geçirmek lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• toplumun yapısına aksi bir surum sergilerseniz normal karşılanmayı beklemenizde saçma olur.özünüzde çok iyi insan olsanızda bu böyle.

1|0
    1|0
  • eleştirmiyorum kimseyide transeksüeller adı altında bir gruba sokmuyorum gözümde herkes insan

2|0
    1|0
  • Homofobik bir toplumdan ne bekliyorsun ki. Yıllarca Bülent Ersoy sahneye çıkartılmadı. Nil ameliyatla Rüzgar oldu kaç ay lafı yapıldı yanacak vs. diye. mutlu muydu? veya şimdi daha mı iyi düşünen yok.

1|0
    1|0
  • Cinsiyetler arası saygı yokken Transeksüellere nasıl olsun?

0|0
    0|0
  • Dinsizleri katleden bir zihniyet onlara mı tölerans gösterecek? Asdgasdasf

1|1
    2|3
  • transeksüel savunucumuz musun sen bakiyim?

0|0
    0|0
Yükleniyor...