Çok küçük yumurtalık kistleri nasıl yok edilebilir?

arkadaşlar bende pko (polikistik over) var. doktora gidiyorum sürekli doğum kontrol hapı veriyo bunlar hormon ilaçları. kayseriye profesörede gittim ihmal etmedim. ama benim yumurtalığımdaki kistler çok küçük en büyüğü 1 cm bile değil. bunlardan bir yolla kesin bir şekilde kurtulamam mı ya. çok sıcak su kaplıcaları, içme kaplıcaları falan fayda etmez mi. ne yapmalıyım?

1|0
4|1

En İyi Erkek Görüşü

• Eşim İbrahim Saraçoğlu'nun soğan kürünü uyguluyor.

Kuru Soğan (Allium cepa)

Kür: Polikistik overe karşı

Kaynamakta olan birbuçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kahverengi kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıtmadan içilir. Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez içilir (öğleden evvel ve öğleden sonra veya akşam). Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatmadan önce uygulayabilirsiniz. İlk onbeş günlük başlangıç küründen sonra üç-dört adet döneminde, adet bitiminden iki gün sonra on gün boyunca yine günde iki kez uygulanır. Soğutmadan ve ılıktan sıcak olarak içilmelidir. Soğuk içilmemelidir.

Not: Soğan kürüne en uygun başlama zamanı adet bitiminden 2-3 gün sonrasıdır.

Dikkat: Bu kürü gastirit veya ülser şikayeti olanlar uygulamamalıdır.

Not: Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandandır. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

link

0|0
    0|0
    • peki ben diane 35 kullanıyorum onunla birlikte uygulasam bu kürü bişey olur mu? bide eşinizin kistleri büyük mü yoksa benimki gibi küçük mü? banada olur mu bu kür

• tm teşekkür ederim. inş. faydası olur çok kötü bir sorun helede bu yaşlarda benim yaşım 17

• Acil şifalar diliyorum. Beslenmede önemli, mümkün olduğu kadar, normal beslenmede de doğal gıdalar öneriliyor, yağdan kaçınmayın ancak, yağ olarak sadece zeytinyağı ve doğal tereyağı kullanın diyorlar.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 4

• ilaç dışında bir çözüm yok ki yumurtalıktaki kistler öyle basit kistler değildir tedavini sürdür ilaç yöntemini deniyorlar ameliyatta çözüm ilerde ama daha doğum vs yapmadın sanırım yaş aralığına bakarak yazıyorum sakın kontrollerini aksatma ilaçlarınıda geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • bu kistler eriyen kistlerden değil tatlım kilo fazlalığın mı var ?

0|0
    0|0
    • yok hatta zayıf bile sayılırım. doktorlar kilon iyi kilo alma diyorlar

• hiç bir fikrim yok canım nette araştır belki bir umut doğrudur

• inş

• bende de var ve sanırım geçmiycek sadece doğum kontrol hapları ile düzenli regl görmeyi sağlıyoruz. Ben artık takmıyorum bile çünkü geçmiycek gibi görünüyor ve bu kadarda takma kafana çünkü kisti olup dogum yapan çok insan var

0|0
    0|0
    • tüy var mısende ve siwilce

• ne güzel ya. inş benimkide seninki gibi olur sivilce falan çıkmasa kisti pek takmıyorum ama. bende yasmin kullandım 1 yıl o pek iyi gelmedi diane 35 i 2 ay falan kullandım. benim testesteronum yüksek önceden kullanmıyorken seninkide yüksek miydi. bu ilaçlar baya düşürüyo. k.bkma çok soru sordum ama moralimi çok bozuyo bu hastalık

• aslında sivilce çıkmaması gerekir çünkü bu tür ilaçlar çok kıllanmayı ve sivilce çıkmasını önler. sende neden öyle oldu anlamadım. benimki çok az yüksekti ama haplarla normale döndü. ayrıyeten bu haplar karaciğer fonksiyonlarını bozuyor bu yuzden sürekli kullanmanı tavsiye etmem çokta takma

• Regly döneminde vücudun atabilir bile kendi kendine

0|0
    0|0
    • dün doktora gittim yine ama bu kez farklı bir kadın doğumcuya gittim iyice moralimi bozdu. intihar etcem artk bu gidişle ya. diyo ki bunun çözümü yok bende ameliyat falan olamam mı dedim yok dedi doğumdan sonra falan geçer mi ilerde dedim yok diyo hep tekrarlar bu senle ölene kadar gider diyo çok kötüyüm ya :-(

Yükleniyor...