Evlenmeden cinsel birliktelik konusunda düşünceleriniz neler?

Üni. Öğrencisiyim bir gün markete gittim arkamdaki çok genç iki çift (muhtemelen 19-20 yaşlarında) condom aldılar ve kasiyere sordular kasiyer de bayandı "bu daha iyidir" dedi ben de bir an tahrik oldum. Sorum şu: Evlenmeden genç yaşta cinsel birlikteliğe nasıl bakıyorsunuz? Bu sizin için diğru mudur? Yani bu kızlar ilerde nasıl "kadın" olacak? Ya da ne bileyim bakire olmadan nasıl duruyorlar? Üniv. Öğrencileri daha muhtemelen evli değiller? Günah değilmi sizce? Siz olsanız ne yapardınız?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• günahını alma belki evliler bilemezsin hem yapmayaon yok bu devirde

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 4

• İslam'a göre günah.Müslüman birinin yapmaması gerekir.Yapıyorsa iki yüzlünün tekidir.Öyle insanları sevmem, nefret ederim hatta.

Bence evlenmeden önce yaşanması gerekir, çünkü evlilikte sorunlar çıkabilir.Ama eğer dini inançları sorun yaratmıyorsa dediğim gibi..

1|0
    0|2
    • Yanlış mı okudum yoksa hem öyle insanlardan nefret ederim deyip hemde yaşanması gerekir mi dedin ? :S

• Bende anlamadım şimdi evlenmeden önce yapmayı mı yoksa yapmamayı mı savunuyorsun? Ne güzel yazmışın evlenmeden yapan insanları sevmem nefret ederim diye ama sonra altına yazdığım çelişki olmuş bir önceki fikrinle.

• EĞER MÜSLÜMANSA, HRISTİYANSA evlenmeden önce cinsel birliktelik yaşıyorsa o insan 2 yüzlü olduğu için sevmem ve uzak dururum.Ama ne yaşadığıyla da fazla ilgilenmem, beni ilgilendirmez, işime gücüme bakarım.AMA MÜSLÜMAN, HRISTİYAN DEĞİLSE EVLENMEDEN ÖNCE CİNSEL İLİŞKİYE GİRMESİ, EVLİLİĞİNİN SAĞLIKLI YÜRÜMESİ AÇISINDAN FAYDALI OLUR.Umarım anlamışsınızdır bu sefer.Anlamadınızsa da birbirimizi daha fazla yormayalım, anlayamayacaksınız demektir.Çünkü en yalın haliyle anlattım düşüncemi.

• İlerde kadın olmasıyla ne alaka?

0|0
    0|0
    • Yani büyük günah bekaretini kaybetmiş birinin ilerdeki durumunu düşünmek isremiyirum. Ya sevgilisinden ayrılırsa ? Ya başka biriyle evlenip evlendiği kişi bakire olmadığını öğrenirse... Daha birçok neden var ama burada anlatmaya sığmaz.

• Ben deistim inanmam öyle şeylere. Ayrıca birbirini seven 2 insan diyosun bak. Sevmek günah o zaman çünkü cinsel birliktelikte sevginin bir paylaşımıdır bence. Özellikle kadınlar sevmedikleri , güvenmedikleri erkeklerle olmazlar. Düşünsene bir erkek için aslında düşünseler ne kadar yüceltici bişey. sevdiği kadın onu o kadar seviyo , o kadar güveniyo ki hiç düşünmeden onunla olmak istiyo. Bence erkekler değer bilmiyo.

• Haklısın aslında benim de en merak ettiğim konu acaba neden günah olduğu. Dediğin gibi sevişmek de aslında insana tarifi mümkün olmayan bir zevk vermek karşılıklı duygu aktarımı ve sevgi bağlarının kalpten kalbe kurulumu demek ancak İslam literatüründe birbirini çok seven ve beraber olmak isteyen gönüllü bir çiftin sevişmesi neden BÜYÜK GÜNAH olarak kabil ediliyor? Bende mi deist olsam acaba? İnan bu konu aklımı hep kurcalar sonuçta iki seven kişiden bahsediyoruz öyle değil mi?

• Müslümansan hristiyansan falan günah evet.

0|0
    0|0
  • hormon,aşk,istek vs sonucu oluyo bunlar.olmamalı .günah evet.ben akireyim.bakirelik önceden benim için çok önemliydi.baktım erkekler önüne gelenle birlikte oluyolar. ve kızda bakirelik arama lükslerine de sahip olamazlar .o zaman kızlarda yapabilir.artık önemsemiyorum.he bu demek olmuyor ki önüne gelenle yatsın.güvendiği aşık olduğu kişiyle yapsınlar bari.zaten 3-5 yıla bakire kalmıcak.cinsellik 16 yaşlara kadar düştü türkiyede.amerikaya benzedik sonunda

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• dünyanın sadece %20 si müslüman o da kağıt üzerinde. herhangi bir yaratıcıya inanmayanların dünyadaki oranıyla aralarında sadece %5 lik bir fark var. yani Allah'a inanlar ile hiç birşeye inanmayanlar arasında çok büyük bir uçurum yok sayısal olarak. dünyanın geri kalan %80 'i zina diye bir kelimeyi tanımıyor. herkes günahkar müslümanlar melaike :)herkes ahlaksız müslümanlar süper ahlaklı olacak ki şu an doğudaki sınır komşumuzda birbirlerini boğazlıyolar. zina günah müslümanlarda ama adam öldürmek sevap. kürtaj günah ama toplu katliam sevap. yani kısacası sevişmek günah savaşmak sevap. küfür edeceklere şimdiden söylüyorum, küfür bu düşüncelerimi değiştirmeyeceği gibi, düzeyinizi daha iyi ortaya koyacaktır çünkü bildiğim kadarıyla küfür de günah. ayrıca bu düşüncelerim kendi uydurduğum şeyler değil, rakamlarla istetistiklerle ve güncel olaylarla yaptığım değerlendirmeler. suriyedeki savaşı da çıkaran ben değilim. müslümanlar birbirlerine girdi bu kadar açık ve net. bunlar hoş karşılanır müslülanlarda ama birbirini seven iki gencin seks yapması çok büyük günahtır. insan öldürmek mi günah yoksa sevişmek mi?

0|1
    0|0
    • kismen katiliyorum yorumunuza, lakin dünyanin 80%'i zina diye bir kelimeyi kelime olarak tanimayabilirler, fakat anlam olarak sadece müslümanlikta zina yoktur. Yani evlilik disi cinselligi kabul etmeyen bir sürü inanc, topluluk, kültür vardir.

Dini inanci olmayan bir insan bile, kendini inandirdigi degerler icin evlilik disi cinselligi kabul etmeyebilir. Bunlari sayilara dökmek, sadece önyargilari sivrilestirir. iyilikler ve kötülükleri dinlere, inanclara baglamayida yanlis buluyorum

• insanın inanığı bazı degerler icin evlilik disi cinselligi kabul etmeyişi, din böyle buyuruyor, günah onun için istemiyorum açıklamasından daha sempatik ve mantıklı görünüyor söyliyim. iyilikler ve kötülükleri dini inançlara bağlamayı ben de doğru bulmuyorum fakat adı el-kaide olan terörist örgüt kendini müslüman kimliğiyle öne çıkarıyor ve yaptığı eylemleri Allah adına yapıyorsa bu, benim yorumumu geçerli kılar. böyle olması benim de hoşuma gitmiyor ama ne yazık ki yaşananlar bunlar

• çok yanlış her yönden ama

yapıyolar yazıkkk

günahı var kızı bozup almıyolar kız üzülüyor

bilmem çok yanlış bence evlenmeden olmamalı

0|1
    0|0
    • kızı almıyolar derken.erkek kim ki kızı alıyo :D evlenmiyolar diyebilirdin.kız mal mı alıyo töövbeee

• anlayan anladı sende anlamışsın ama

nedense anlamamkta ısrarlısın

ben kimseye mal demedim maldan başka alınanlarda var

konuda o diil birdaha oku anla

• bu kişiden kişiye değişir ben ailemden aldığım terbiye nedeniyle öyle bişey yaşamam

0|0
    0|0
  • o durumda tahrik olduysa emin ol ki bir sorunun var dostum

0|0
    0|0
  • yapılabilir gayet dogal bırsey

0|0
    0|0
  • çok saf ve temizsin hep böyle kal sen boşver onları...

0|0
    0|0
    • Açıkçası zina edip, namus kirletip büyük günaha girmektense saf ve temiz olmayı tercih ederim kardeşim...

• inanmazsın bakire olmadan da durabiliyorlar. hava kaçırıp sönmüyo yani gerçek bayanlar öyle :)

0|0
    0|0
  • Evli degillerse zina oluyor, günah oluyor müslümanlar acisindan.

Ahlak i yönden yanlis oluyor.

Evlilerse aksine evliligin görevlerinden en önemlilerinden bir tanesi oluyor.

Hristiyan, katolik dini mensuplarindansa evlilik disi buradada günah,

cinsellik sadece üreme amacli oldugu gerekcesiyle prezervatif kullanmalarida günah ve yanlis oluyor.

Yahudilikle alakali fazla bilgim olmamasina ragmen, lakin üc büyük dinin kökleri ayni olduklari icin, buradada evlilik disi cinselligin dogru olmayacagini kestirebiliriz.

Diger din veya inanclar hakkinda bir bilgim yok malesef.

Ateistlerse eger, zaten inanclari geregi kendilerine yasak tanimamalari muhtemeldir, yasadiklari ülkenin kanunlarina aykiri davranmadiklari sürece.

Disaridan bakilan gözler acisindan düsünülenler o kisilerin kendi görüsleridir, burada karisip karismamasi o gencleri ilgilendirmeyecegi kanaatindeyim. Yaptiklarinin farkinda olabilecek yaslarda olacaklarini varsayarim.

Aslinda bu genclerin dinlerini, inanclarini kendileri aciklamadan bilemeyiz. Dini yönden onlari yargilamak dogru degildir. Yaslari muhtemelen 19-20 ise, yasadisi bir iste yapmiyorlar, hatta muhtemelen evlide olabilirler. Kiliga kiyafete bakarak egitim durumlarini, aile durumlarini göremeyiz.

Sahsen evlenmeden genc yasta cinsel birlikteligi dogru bulmuyorum. Fakat kendi aile bireyimden birileri olmadigi sürece, sorumlulugum olmayan kisiler hakkinda herhangi bir karisabilme durumumda söz konusu olamaz. Sadece kendileri gelip bilgi isteseler, görüsümü aktarabilirim.

Olaylari sadece kizlar acisindan merak etmeni acikcasi yadirgadim biraz. Her evlilik disi cinselligi yasayan kiz ileride tabir i caizse motor olmazlar, geneleve düsmezler, or... olmazlar. Sirf cinsellik yasadi diye insanin kaderi cizilmez. Zaten cizilsede bunu baskalari cizer, kendileri cizmezler. Olaylara biraz global bakarsak, örnek avrupada, almanyada 15-16 yasindaki ergenler daha cinselligi yasamadiklarinda yasitlari tarafindan anormal karsilaniyorlar. Yani bu durum artik din, inanc gözetmezsizin normal karsilaniyor. Ve paralel olarak egitimlerine, kariyerlerinede caba harcadiklarinda bu kizlar genelevde calismak gibi bir kariyer plani yapmiyorlar. Kimisi cok iyi bir es olabilir, kimisi cok iyi bir anne.

Bakirelik sadece bir et parcasindan ibaret, o yirtilinca kadinlar yine yasiyorlar, yemek yiyorlar, ayaklari üzerinde yürüyebiliyorlar.

Önyargilarin var ise, bu durum cok rahatsizlik verir önyargisi bulunana.

0|0
    0|0
  • parayla çıkıyordur onlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...