Kapat

Kızlar, Regl döneminde mide bulantısı ve şiddetli baş ağrısı neden olur?

Arkadaşlar bugün ya da yarın adet olacağım. Ancak midem inanılmaz bulanıyor ve başım çatlayacak derecede. Gözlerimin üstünü hissetmiyorum. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir?

0|0
21

En İyi Kız Görüşü

• Çok ağrı mideye vuruyor ve bulandırıyor. Baş ağrısı ise adet migreni olarak geçiyormuş. Adet öncesi hormonel dengesizlikten oluyormuş. Bugün doktora gidicem bu konuyla ilgili. Çünkü ağrıdan hiçbirşey yapamiyorum.

1|0
    0|0
    • evet öyle oldu, sonunda oldum. Ama sökülene kadar ne çektirdi belli değil :/

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 20

• Hormon düzeylerin değişiyor.

Sancıların için zencefil çayı icebilirsin.

1|0
    0|0
  • Bilmem hiç öyle birseye denk gelmedim😱

1|0
    0|0
  • Adet öncesi olduğu içindir. çok kötüysen doktora bir görünmelisin

1|0
    0|0
    • görünürsem ne yapacaklar ki ilaç mı yazarlar :/

• Evet ilaç yazarlar bide baş ağrısı mide bulantısı için bir ağrı kesici iğne vururlar

• Adet dönemindeki sancıları ve şişliği en iy soğan kürü geçiriyor kokusundan rahatsız olma çünki ağzın soğan kokmuyor kaynatıp içiyorsun. Ben denedim artık ağrım falan yok.

1|0
    0|0
  • Aşırı stresden, aşırı sıcak havalardan, doz aşımı ağzı kesici kullanımından olabiliyor öyle ya. Bir uzamana görün çok aşırısı da tehlikeli olabilir, geçmiş olsun :)

0|0
    0|0
  • Hormonal. Hamilelik belirtilerine yakın belirtiler veriyorsun anladığım kadarıyla. Bir hormon testi yaptır. İşe yarayacaktır.

0|0
    0|0
  • Bilemedim benim karın ağrısı ve ayakta buz tutma olur hiç mide ağrısı çekmeden mideni bozacak şey mi yedin

1|0
    0|0
  • Baş ağrısı kansızlıktan bendede oluyo mide bulantında belli havalardandır aynıları bendede oluyo korkucak bişey yok bence normal

1|0
    0|0
  • Benim bildiğim kadarıyla eğer migrenin varsa adet döneminden önce acayip tetikler geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • Migren olabilir

0|0
    0|0
  • Migren vardr

0|0
    0|0
  • bende de oluyo kansizliktan hep.

0|0
    0|0
  • Adet olmadan önce çok normal şu an bende de var her yere kusmak istiyorum

1|0
    0|0
  • Benim genelde ilk gün başım çok kötü ağrıyor. Ağrı kesici de içemiyorum.

0|0
    0|0
  • Bugünden ağrı kesici iç başladığında fazla karın ağrın olabilir şimdiden etkisini göstersin

0|0
    0|0
  • Tamamen hormonal

0|0
    0|0
  • bu migren belirtisi diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Hormonların çalışıyor

0|0
    0|0
  • Herkeste farklı oluyo. Bende hiç yok öyle sorunlar