Zina neden günahtır biliyor musunuz?

Evet..iyi geceler herkese.

Zina günahtır diyoruz ama neden günahtır bunu bilen var mı?bilgilerini paylaşabilir mi?

...

İslâm, insanın fıtri isteklerine savaş açmaz, onları iğrenilmesi gereken bir şey olarak da görmez. Yalnızca onları bir sisteme oturtur, temizler. Onları hayvansallık düzeyinin üstüne çıkarır. Kişisel ve toplumsal davranış kurallarının bir çoğunun etrafında döndüğü bir eksen olacak kadar yüceltir. Fakat zina -özellikle fuhuş- bu fıtri eğilimi ruhsal inceliğinden yüce arzulardan, insanlığın uzun tarihi boyunca cinsellik üzerine oluşturulmuş tüm edep kurallarından soyutlayıp, hayvanlardaki gibi çıplak, kaba ve çirkin hale sokar. Hatta hayvanlarınkinden daha çok iğrençleştirir. Çünkü birçok hayvan ve kuş çiftleri,düzenli eşleşme hayatı içinde birbirlerinden ayrılmadan, kimi insan topluluklarında yaygın olan zinanın -özellikle fuhuşun- azdırdığı cinsel anarşizmden uzak bir hayat yaşarlar.insan fıtratının yakalandığı bu hayvansal sapmayı bertaraf etmek; cinsellik üzerine oluşmuş insani edep kurallarını korumak; süreklilik ve kalıcılık esasına dayalı ortak evlilik hayatı gibi insan hayatının üstün hedeflerini korumaktır...bu benim bilgim.

Güncellemeler:
link

çok güzel açıklanmış..okumak isteyenler için

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bir bilgisayar düşün kendi kendini kontrol etme hakkına sahıp ve bu bılgısayar kendı kendını kontrol ederken snın sevdıgın sıtelerı goz onune alarak yapıyor senın ısteklerıne gore ve bu bılgısayar kendını gelıstırdıkte senın duzeyıne ulasacak..bir insan gıbı ıslemler yapabılecekk...Dinden maksatta odur diye dusunuyorum Yani insan kendi kendini kontrol ederek yaratıcıya yaklasmak buda yaratıcının ıstelerıne yasaklarına gore oluyor...böyle ince bir nokta...

1|0
    1|0
    • çok güzel bir yorum,sağol

• aslında bu kdar kısa degıl bu hıkaye belı yorumumu elestrenler olacaktır ama bu muhabbete gırersek 24 saat konusurz emınım...ama en aklıma gelenı boyle bısı...rica ederim

Erkekler Ne Diyor 6

• evlilik diye birşey olduğu için :)

daha doğru cevap; dinde birşeyin hükmü Allah öyle istediği için öyledir. İnsan aklını kullanarak bunun hikmetlerinin bazılarını anlayabilir. Emirlerin, insanı dünyevi faydalardan mahrum eden tarafları da olabilir. İnsanların (ve kendi) mantığına tapanlara islam dışındaki yollar da açık malesef..

1|0
    0|0
  • dediklerin haklı bir insanın akrabasıyla(ensest)tanımadığıyla yatması hoş bir şey değil hem günah hem de dediğin gibi insanları çirkin hale sokar.

1|0
    1|0
  • Söylediklerine aynen katılıyorum, fazla eklicek birşey yok

Haram olduğu halde baksana ne çirkef hale gelmişiz ya bide

Günah olmasaydı vay halimize

1|1
    0|0
    • arkdaşım duymuyormusun tvlerde üniversiteliler gençler fuhuşlar tacizler Allahtan korkularıda yok bunlarn

• böyle bir soru ve ardından gelen güzel yorum için teşekkürler öncelikle. benimde eklemek istediğim şeyler var.

zina soy belirsizliğine yol açıyor. soy belirsizliği demek beraberinde gelebilecek ahlak dışı ilişkiler dmektir. onun için zina günahtır.

1|0
    0|0
  • yaşasın zina yaşasın heyecanlı sevişmeler :D

2|0
    1|2
  • Güzel demişsiniz , benim bildiğim haram haramdır, bir çoğumuz domuz yemiyoruz ve yiyenleri kınıyoruz, peli alkol ve zina bundan kötü, domuz yiyen bir kişi sadece kendine zarar verir ve hak geçmez, alkolde her türlü pislik var ve şişede durduğu gibi duymadığı için haram edilmiş, Allah cinselliği evlenir cocuk yetiştirmemiz için vermiş, onla bunla yatalım diye vermemiş zaten berat gecesinde af edilmeyen şeylerden biri zina alkol anne babaya karşı gelmek, diğer ikisini unuttum, çok iyi söylemişsiniz tebrik ederim, Allah af etsin günahlarımızı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayvanların seks hayatı ile alakası ne

Hayır o canlılarda doğallıkları gereği üremek amacı ile çiftleşiyorlar

Bna baglaman çok güdük kalıyor..

Şöye desen

Zina birini aldatmaktır. Ve düşüncesizce bir başka insanın dünyanın gelme eylemenide sebep verebilir.

Ustun hedefler nedir arkadaşım? İslamıyet bu kadar yüzeysel düşünmek değildir. Derin düşünme içselleştirmek gerek içselleşmeyen her inanç öyle olayı hayvana baglar ..

Akılsız inanç taklıtçı inanç sonucunda müslümanlığın geldiği nokta budur.. Sanki islam toplmnda fuhuş yok tecavuz yok vs

2|0
    0|0
    • verdiğim linki okur musun?ltfen

• çok merak ettim bunu,ayrı bir soru daha açayım..sağol

• Cunku kuran oyle diyor.

0|0
    1|0
  • valla süperdin ya

1|0
    0|0
    • teşekkürler kardeşim

hayırlı kandiller