Vajinal kaşıntı neden olur?

hastalığımın 3. Günündeyim az önce duştayken dokunmaya çalıştım dokunamadım çok kaşıntı ve biraz acı var ilk defa böyle bir şey başıma geliyor neden olabilir?
Parça düşürüyorum o yüzden olabilir mi?

0|1
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Pedinin resmini atabilir misin ozelden merak. ediyorum degisik fantezi biliorum. ama kanli ped gormedim. hic

0|0
    0|0
    • Iyy sacmalama asla boyle bir sey yapmam delirdin mi sen

• Mesaj at o. zaman ozelden

En İyi Kız Görüşü

• Vajinada Kaşıntı Nedir?

Vajinada kaşıntı, vajina bölgemizi ele geçirip bize kendimizi huzursuz hissettiren bir illettir. Çok büyük bir ihtimalle vajinal mantar hastalığının varlığına işaret eder. Bu mantar çeşidinin tıp dilindeki adı da “Candida Albicans”tır.

vajinadakasinti.com/.../vajinada-kasinti.jpg

Vajinada Kaşıntı (Mantar) Teşhisi

Vajinada kaşıntı problemi yaşıyorsan vajinal mantar hastalığına yakalandığından şüphelenmeye başlayabilirsin. Dikkat edersen kesin hasta oldun! demiyorum. Ama yakalanmış olma olasılığın oldukça yüksek. Neden biliyor musun?

Çünkü kadınların neredeyse %75 i ömrü boyunca en az 1 kere olmak üzere bu hastalıktan mağdur oluyor.

Birçoğu da “Candida Albicans” bir kaç defa uğraşmak zorunda kalıyor. Vajinal mantar hastalığı daha çok kadınları ilgilendiren bir hastalık olmasına rağmen, erkekler de cinsel ilişki yoluyla bu sorundan mağdur olabiliyor.

Fakat vajinal mantarın hitap ettiği esas kitle kadınlar… Neden kadınlar bu problemden daha fazla muzdarip?

Bu tamamen vajinanın doğal yapısıyla alakalı bir durum. Vajina nemli, ılık ve karanlık yapısından dolayı bakterilerin üremesi için oldukça mükemmel bir ortam. Bakteriler bu tür ortamlara bayılır. Bu nedenle vücudundaki hormonal değişimlerle birlikte kolayca vajinayı ele geçirmeye başlayabiliyorlar.

vajinadakasinti.com/.../...a-kasinti-nedenleri.png

Vajinada Kaşıntı Neden Oluşur?

Vajinada kaşıntı ve stres : Vajinada kaşıntı oluşumun en önemli sebebi kullanılan antibiyotik, doğum kontrol hapı gibi maddelerin yararlı bakterileri öldürerek zararlı olanların üremesi için uygun ortam yaratmasıdır. Yani kaşıntının nedeni büyük ihtimalle vajinal mantara neden olan bakterilerdir. Vücudun bağışıklık sisteminde hafif zayıflamalar olduğunda bu zararlı bakteriler harekete geçer ve vajina bölgesini ele geçirir.

0|0
    0|0
    • Mantar enfeksiyonunun oluşma sebeplerini sıralayacak olursak :

• Antibiyotik Kullanımı : Düzenli olarak antibiyotik kullanıyorsan ya da 1 şişe antibiyotiği bitireli çok az zaman olduysa vajinal mantara yakalanma olasılığın gerçekten yüksek demektir. Dikkat et! Kesin demiyorum. Sadece bu durumda ihtimal artıyor.

• Doğum Kontrol Hapları : Özellikle ilk defa bu hastalığa yakalandıysan uzman bir doktor kontrolünden geçmeni tavsiye ederim. Eğer kullandığın doğum kontrol hapı varsa doktor tavsiyesiyle doğum kontrol hapını değiştirmeyi düşünmelisin.

• Yanlış Beslenme : Yanlış bir beslenme tarzı vücudumuzun bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve bakterilerin üremesi için uygun bir ortam oluşmasına neden olur. Yüksek oranda karbonhidrat, yağ, şeker tüketimi bizi hastalığın kollarına doğru sürükler.

• Stres : Önemsiz gibi görünüyor olsa da aslında birçok hastalığın temelinde bu yatıyor. Stres vücut dengesini ciddi bir şekilde bozar.

• Çünkü vajinal mantar hastalığının doğası bu. Gerekli önlemleri almadığın sürece tekrar tekrar yakalanabilirsin. Bu da seni epey yorar. Sana “vajinada kaşıntı” problemini çözmek için destek alabileceğin rehber bir kitap tavsiye etmek istiyorum.

• 3ay

EİG için teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 9

• kıllanma veye enfeksiyon veya aşırı istek

0|0
    0|0
  • ıyyy löağkk

0|0
    0|0
  • Yedek parçacı var sanayide ona sor

0|0
    0|0
  • Mantar olabilir ama hastaligin tam bitmeden dua alman banyo yapman dogru degil asla

0|0
    0|0
    • Ama banyo yapmadan nasil durayim

• Nefesim sıkışıyor zor dayanıyorum o kadar kötü kasinti var ki yapabilecegim hicbir sey yok mu?
      Doktora gidemem

• Doktorluk bir durum yok mantar kremleri var onu al kullan gecer

• Hastalik kapmissin doktora gorunsen iyi olur ya da eczaneye git hemen ilac al.

0|0
    0|0
  • bir doktora git istersen

0|0
    0|0
  • parça düşürmek nedir ilk kez duydum

0|0
    0|0
  • Parca dusurmek ne demek

0|0
    0|0
  • mantar olabilir

0|0
    0|0
    • Nasil yani?
      Daha once boyle bir sey hic yasamadim regl olmadan bir gun once sevgilim surtunmustu ondan mi gecmistir?
      Ne yapicam ben simdi ya

• yazsana gizliden çıkıp

Kızlar Ne Diyor 2

• Yo sıcaklar ve ped ile alakalı bir durum. Yaz aylarında har ay yasadığım bişey

0|0
    0|0
    • Ayy oyle mi cok tesekkur ederim canim icime su serptin

• Regl dönemi geçince geçer o da biri iki güne. Çıksın hassastır

• Mikrop kapmssn

0|0
    0|0
Yükleniyor...