Bir eşcinselin yaşama bakış açısı

evet benim sorunum eşcinsellik. ergenler üzülüyorlar sevgilimden ayrıldım cok yalnızım blmem ne ama siz kendinizi 1 dakika koyun yerime. bir kadınla evlensem bile mutlu olamıycam ona hep yalan söyliycem. cocuğum olmasını cok isterim herkez gibi ama ona nası babalık yapıcam. ilerde ne olucam kendim için yaşıyorum ailemden bağımsızım. okuyorum ama bazen bunlarıda düşünüyorum. sadece güzel bir işim olsun mutlu bir hayatım arkadaşlarım olsun isterdim. Allah bir kulunu neden böyle bir karmaşaya koyar ki ? neden ben niye anlamıyorumki ? bu durumdan kurtulup hayata bağlanmanın bir yolu yokmu ? ya ölecem ya da hayatım boyunca bu lekeylemi yaşıycam? çevrem farkediyor ve daha şmdiden beni dışlıyorlar karamsarlığa sürüklüyorlar.

Güncellemeler:
bu bir hastalıkmı tedavisi varda bizmi olmadık. töbe yav
beni sakın kadın gibi davranan azını yüzünü boyayıp sütyen takan biri sanmayın ben normal giyinen bir erkeğim. burda komik olmaya calısıyorum yorumlarımda ama normal hayatta hiç arkadaşım yok aşık olmaktan korkuyorum bu yüzden yolda yürürken insanlara bakmam asla hiçbi erkeğe.

0|0
14|19

En İyi Erkek Görüşü

• sorunu toplum dediğin boktan güruhun ön yargısı oluşturuyor aslında.

toplumun açılımı ; tek tek konuşup fikirlerini ele aldığında hiçbirini umursamaman gereken beyinsizler ordusu.

sanırım önce toplum denen boktan şeyi boş vermek gerekiyor ki belli bir iç huzur oluşsun.sonrasında devamı gelebilir.kolay mı bunu yapmak ? pek sayılmaz.ama yapılabilir.

ayrıca taro haklı.cevaplar leş...o salakça cevapları verenler toplumu oluşturuyor işte.boş verebilmek gerekiyor.insanlar mutsuz eder genelde. " genelde "

2|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 14

• Bazi arkadaslar tedavi ol yazmislar. Lütfen cahil olmayin. Hasta degilsin sen, böyle dogmussun. Ne yapabilirsin? Malesef, Türkiye de cok kisi escinselleri kabul etmiyor.

Kendini dusun.Türkiye de cogu escinseller mutsuz cunku korkuyorlar. Sen korkma.

Evet, ailen ve arkadaslarin seni disliyabilirler. Zor bir durum tabiki bence.

Ama bunu bil ki...senin sucun kesinlikle degil.

Kendini dinle.

Ve iyi dusun.. Gercekten kendi cinsinden mi hoslaniyorsun yoksa karsi cins ten demi etkilebiliyorsun?

Yolun acik olsun arkadasim.

3|0
    0|1
  • Sana bu videoyu izlemeni tavsiye ederim, bir kişi olarak ayaklarının üzerinde durabilmelisin. Baba olma güdüsü zaten erkeklik doğanda var. Biraz bunalmışın sanki.

link

1|0
    1|1
    • ingilizce hep bişi anlamadım :Dassadsfd

• korkuyu seviyorum .

• Korku değil, tiksindiriyo.

• kendını oldugun gıbı kabul et,bunu bır leke olarak gorme.senı dıslayan ınsanlar empatı nedır bılmeyen,senı oldugun gıbı kabul etmeyen,negatıf ınsanlardır,oyle ınsanlardan uzak dur.

2|0
    0|0
  • Eşcinsellik hastalık değil. Kendini kötü hissetmemelisin. Dışarıdan bakarak söylemesi kolay diyebilirsin ama.. Senin gibi olan insanlarla tanışmalısın bence. İlla ki vardır forum gibi ortamlar. Cünkü okulda vs bulman çok zor,açıldığında ters tepki alman muhtemel. Ama senin gibi hisseden insanlarla tanışmalısın,o zaman hayata daha da bağlanırsın. Ülkemiz bu konulara hastalık gibi bakıyor ne yazık ki ama sen başkalarına aldırış etme,karamsar da olma.

0|0
    0|0
    • öylemi dersin. kel bir eşcinselin tecavüzünden kurtuldum. cok kolay olmuyor arkadaş bulmak tek amacları sx

• Zor olmalı cidden,haklısın.. Nasıl daha kolay olur senin için düşünüyorum düşünüyorum,bulamadım söyleyecek birşey..

• Üzüldüm şu an ya :/ ama eşcinsel eğilim dürtü, duygu ve davranışlarından acı çeken, bunaltı duyan, benliğe yabancı eşcinselliği olan kişilere 'yalancı eşcinsel' denir. Eşcinselliğin, karşı cinse ilgi duyulması durumuna dönüşme isteği ile ilgili bazı analitik cinsel terapiler mevcuttur. Bu nedenle yalancı eşcinseller tedavi olabilirler. Psikoloğa görün,ne kaybedersin?

1|0
    1|1
    • pskoloğa nası söyliycem

• örneğinde baya uyumlu oldu saol

• Hahaha bu saatte anca bu kadar :))

• Bu kötü bir durum değil, kendini suçlama. Leke falan da değil ve maalesef çözümü yok bunun.

Bu olay sen doğduğun andan itibaren seninle var olmuş ve bundan sonra da seninle olacak. Çevrendekiler rahatsız ediyorsa, uzaklaş çevrenden. Yeni bir hayat kur kendine

1|0
    0|0
  • hormonal ise tedavi ol.psikolojik isen gerisi senin iradene kalmış.sabrınla yenersin inş.

1|0
    5|3
  • benim şu an sana bakış açım aynen şöyle mesela:

ya ağır homofobiksin ya da ağır eşcinselsin ama inkar etme yöntemlerinden biri olan homofobiye sarmış vaziyettesin :)

2|0
    2|0
  • Hayatını zindana çevirmemelisin.Bilmiyorum farkında mısın senin gibi olan çok fazla erkek var.

1|0
    1|0
  • eşcinsellik islama göre normal mi hala bilmiyorum?

0|0
    0|0
  • Hep eşcinsel bir arkadaşım olsun istemişimdir. Sakın kendini suçlayıp da hayatını mahvetme!

1|1
    0|0
  • Allah yardimcin olsun :(

Seni disliyanlarda sukur etsinlerki onlarin sinavi bu sekilde değildir..ne hakla seni disliolar :(

1|0
    1|1
  • Tedavi ol bu kadar basit.

0|1
    7|3
  • psikolojik olabilir neden yardım almayı reddediyorsun

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu bir hastalık değil, sapkınlıktır.

Dünyada bir erkek bir kadın ırkı vardır.

Doğanın kanunu üreme iç güdüsünü verir insana bununda yolu erkeğin kadın ile birleşmesidir.

Bunun dışında yani doğal şeklin dışında olan her şey sapkınlıktır.

Diyeceksin ki ben mi seçtim bunu?

Evet, sen seçtin.

Senin seçimin dışında sana zorla dayatılan bir durum değil bu.

Neden biliyor musun?

Doğduğundan beri böyle değilsin ve dünyada doğuştan böyle bir durum söz konusu değil.

Hormon bozuklukları farklıdır.

Bunlar iki ırktan birine kayabilir ancak bu kaymalar hastalıktır.

Yani ya hastalık denebilir eğer hormon bozukluğu ise ve suç sende değildir.

Yada genelde olduğu gibi bir hormon bozukluğu yoktur psikolojik bir hadisedir.

Yani sapkınlık.

1|1
    2|1
    • ne diyon sen be kes ceneni ben kendim nasıl seçeyim ben bunu farkettiğimde 2. sınıfa gidiyordum yani 7 yaşındaydım 7 yaşndaki bir cocuk bunu nası seçsin kes bilip bilmeden yorum yazmışsn

• Allah değil kul belirler o yolu.Allah derki bunlar benim kurallarım buna uyacaksın.ancak uyup uymamak gibi kararıda yine sana bırakmış.hadi boş ver çocuk yapmayı evlenmeyide öbür dünyada nasıl hesap vereceksin..aha şimdi pc başında kalp krizi geçirdin ölüp gittin.ne hesap vereceksin,bahanen ne olacak.herk kulun kıyameti ölüncebaşlar,yaşarken herşey güzel gelir,insan öleceğini unutur bile ,ya ölünce..bence kurtul bu pislikten...kızlarla takılmayı dene.ortamlarına gir,Kuran ın türkçe mealini oku,hadisler oku..gerekirse hormon tedavisi bile ol..

0|1
    0|0
    • hormon tedavisiyle alakası yok kardeşim ya psikolojik bir durum.. daha çok baskıcı ailelerde görülür tabi başka bir çok sebebide var

• valla bence olayın neden oluştuğunu değil çözümünü tartışıyoruzbana.erkeklik hormonun azdır o yüzdende olmuş olabilir diyorum.bence git bir kliniğe bu konuda görüş.yada telefon et görüş.uzmanlardan bilgi al.

• bana bu piskolojik bu durum gibi geldi.Ha eğer hormon eksikliğin vardır o zaman bu hastalıktır ama durum piskolojikse bu durumu kendi çabalarınla düzeltebilirsin.Eğer allaha inanıyorsan bu durumdan kurtulman daha basit.Çünkü islamda eşcinsellik büyük günah.Eğer inançlı biri değilsen Türkiye'de eşcinsellik zordur.Eğer bilinirse insanlar tarafından dışlanabilirsin.İlla eşcinsel olmak istiyorsan avrupada birçok ülke eşcinsel evlilik serbest orda rahat bir yaşam sürebilirsin ünüversite okumak için ya da çalışmak için avrupaya gidebilirsin.Hem çalışırsın hemde tercihini rahat rahat orda yaşarsın.Bana kalırsa bunu en iyi kendin çözebilirsin.Eğer bundan kurtulmak istiyorsan bunun hormonalmı yoksa piskolojik bir sorunmu ilk önce bunu bulmalısın.Eğer hormonalsa hemen konuyla ilgili hastanede bölüme başvurmalısın yok eğer piskolojikse olduğun şehirde güzel bir piskolok bulablirsin.Eğer eşcinsel olmayı istiyorsan rahat bir yaşam için ailenden ve sevdiklerinden uzak olmalısın.

0|0
    0|0
  • Dostum ne desem şaşırdım.. İlerde beraber yaşayacağın biri olmazsa bile evlatlık alırsın, çocuğun olmuş olur... Ama arkadaş edinme konusunda nasıl olur bilmem, burası Türkiye ve burada eşcinsellere maalesef iyi gözle bakılmıyor.

Kendini de lekeli gibi düşünme, sen okulu bitir güzel bir iş bul, eşcinselliğin yüzünden seninle dostluk etmeyecek insanların kendileri sorunludur zaten.

Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • seni gay olmak değilde arada kalmak yıpratmış gibi geldi bana.

cinsellik iki kişi arasındadır.3. şahısların seni bu yüzden dışlaması çok komik.

0|1
    0|1
    • biz cinselliğe değil nası yaşıyacamıza bakıyoz şu an

• ölecen kurtulacan bugünde yarında olmycan arkanı arayan yoksa bide.

• yaşamakta bir tür ölme biçimidir.

yalnızlıgın kıymetini bil bence.herkese nasip olmaz.

• feminen davranışlarını yok edip hayatını normalce yaşa. cinsel eğilimin kimsenin haddine değil. çocuk sahibi olmak isteyen eşcinsel kadınlar da var. aradığın karşına çıkar elbet. kendini üzmeye gerek yok. haa çok zorluk yaşayacaksın ona lafım yok ama atlatmayı bilmelisin. bu topluma direnmek için yapabileceğin tek şey herşeye rağmen ile başlayan tüm olasılıklar.

1|0
    0|1
  • bak sana şöyle söyleyeyim her insanda kendi cinsinede karşı cinsede bir dürtü olur önemli olan bunu kontrol altında tutmaktır küçükken yaşanılan psikolojik durumlar genetik yatkınlık gibi durumlar bu eğilimini arttırabilir sana önerim kendini zorlaman ve bu yanını baskılaman bu konuda biraz araştırma yapmıştım eşcinselken baskılayarak normal bir şekilde kızlara aşık olan erkekler gördüm. eğer Allaha inanıyorsan bu da işini çok kolaylaştırır çünkü bu durum Allahın katında büyük bir günah olduğu için kendini daha kolay baskılayabilirsin. Allah kolaylık versin umarım doğru yola çıkarsın...

0|0
    1|0
    • arkadaş hayatında kaç tane eşcinseli yaknıdan tanıdın da psikolojiye bağlıyosun ? ya da bu konu ilgini çekiyor ve araştırma mı yapıyorsun çok merak ettim şimdi. Kıt beyinlilerin olmayan akıllarını karıştırma yanlış bilginle. burada söylenen ki bir kaç cevapta da vardır genetik bir durumdur yani hormon farklıdır gen farklıdır önce bunun ayrımına varman gerekli. Hormon belirli hücreler tarafından yapılan ve aktivitesini etkilediği uzak yerdeki hücrelere, kanla taşınan bir fizyolojik-organik bileşe

• banamı diyon ben ne yaptım şdmi asdsf

• hayır sana demiyorum yazımın altına yorum yapana dedim

• kardeşim gönüllerin şifası kurandır...bol kuran oku..göreceksin biraz tadını alınca bırakamayacaksın...Allahında izniyle sorununçözülür...bol dua et kardeş...içindeki vesvese..sen bir boşluğa düşmüşsün galiba ...bu eşcinssellik değiil aç kuran oku o şifadır...beni dinle kurtulursun ..emin ol...

0|0
    1|0
  • islama göre normal mi diyen bir vatandaş var :D imam değilim bu kafayla bir dine de mensup etmezler ya neyse,

millet eşcinselliği bir şekilde g.t verip aa çok hoşuma gitti tekrarda vereyim diyerek başladığını filan sanacak kadar malımsı bakıyor bu olaya. (bakmak değil mal da işte.) bunun genlerden gelen kalıtsal bir bozukluk olduğunun farkında değil neden olamadıklarını da bir türlü kafam almıyor... bunun için üstün tıp bilgisine gerek yok, ya da kalkıp hödö hede diye tıp makaleleri de okumaya gerek yok a.q alıp bir gazete karıştırsalar elbet bulacaklar..

arkadaş sen bu orangutandan olma şempanzeden doğma islam yanlısı malların cevaplarına bakma mk. beyinlerini mikmeye kalksan boşlukta sallanır şeyin.. şimdi bunların üzerine kalkıp bir dünya şey daha yazıp kafa şişirmek istemiyorum.

0|0
    2|1
    • acayip sinirlendim orada bir kaç gaf yaptım kusura bakma. İslam yanlısı değil arkadaşlar yanlış anlamayın yabozları... allahın yarattığını dışlamak sizlere kalmış sanki, kesin hükümle bulunan beyinsizler işte ya.. gene sinirlendim amk.

• ben sadece bir soru sordum.sana ne oluyor

• şimdi ben sana çok absürd bişey sorsam ? bu konuda aklın fikrin yoksa konuşmamayı bilecek kadar akıllı birisin sanıyodum.

• kendinde biter herşey kimse zorla bişey yapmıyo ya da yaptırmıyo.ilerde yaşamak istediğin hayata göre yavaş yavaş şekil al malısın ya da devam edip hayallerini yakmalısın,

taş gibi hatunlar varken adamlarla falan yapılmazki kadın mı kalmadı

0|0
    0|0
  • Cevaplar leş. Tedavi ol ne lan.

2|1
    0|1
  • Eğer hormonal bozukluk yoksa eşcinselliğin psikolojik olduğu ve tedavisinin de olabilieceği düşüncesindeyim.

İslam'a göre normal birşey mi bilemiyorum ama. Aklıma Lut Kavmi geliyor sadece.

0|0
    0|0
    • o kavim eşcinselmiş ve eşcinsel olmayan erkeklere zorla tecavüz etmiş ben tecavüzü geç yolda görsem kafamı kaldırıp bakmam başıma bişi gelir diye

• Haklısın. Eşsincelsen bile namusunla yaşamaya çalış. Dışlayan dışlasın boşver sen kendini dışlama yeter ki.

Allah yardımcın olsun ne diyim.

• kardeş tedavi olmayı deneyebilirsin bu mümkün,çocuk konusundada evlat edinirsin ne bileyim bende şaşırdım.

0|0
    3|2
  • Hayır anlamyorum, kıllı hem cinslerinizin nesin den hoşlanısınız.? Hadi doğa kanunu erkek erkekle ilişkiye girse kız kız la girse. Erkek olarak kıza bakmanı doğal karşılarım kılsız güzel yaratık lar ama erkeğin nesinden hoşlanırsın mk. Benn bazen kendim den tiksiniyorum be.

0|0
    3|5
    • erkeklerdende tiksiniyorum bazen çünkü sürekli bu durumu düşünmek hayattan soutuyor isteksiz yapıyor

• sana güzel ve aşık olduğun bir kız verse kendine gelirsin şöyle bir silkelenirsin çok şey yaşamamışsın hepsi bu

0|0
    1|1
    • yapamıyorom valla cok uraşıyorum sen nası bir erkeğe o gözle bakamııyosan bende aynıyım.

• gerçekten mi şaşırdım şimdi zor durumdasın evet yazdıkalrın için üzüldüm senin adına ama ne iblim tedavi olabilr misin acaba

0|0
    3|1
  • ibretlik paylaşım olmuş

0|0
    0|0
  • Ölümden başka herşeyin çaresi var.

Sen tedavi olmaya çalıştın olmak istedin de olamadın mı sanki. Tıp ilerledi. Her türlü hormon tedavisi ve psikolojik tedavi de mümkün.

Allah seni erkek yaratıysa erkeksindir. Bazı erkekçe şeyler yaşamak da en iyi tedavi yöntemidir diye düşünüyorum. Yaşın daha genç; umutsuzluğa kapılma ve kendine yaradılışına ters düşecek bir yaşam tarzı da benimseme.

Allah'ın en sevmediği şeylerden biri de erkek erkeğe ilişkidir. Hal böyle iken, seni o yöne Allah'ın sürüklediğini düşünmüyorum. Sen yeter ki, kurtulmak ve düzelmek iste. İnanıyorum ki, Allah da sana yardım edecektir.

Bu arada, şunu da söylemeden edemeyeceğim ki, varsayalım ki; erkeklik hissetmiyorsun ve varsayalım ki çare de bulamadın. Yinede bu; eşcinsel ilişki yaşaman gerektiği anlamına gelmiyor.

0|0
    3|0
Yükleniyor...