Bağımlıklarımdan ve bu halimden nasıl kurtulabilirim?

27 yaşındayım. İçime kapanık biriyim. Hep böyleydim. Kızlara karşı hep ön yargılarım vardı. Hala da var. Hiç birine güvenmiyor ve sevilmeye layık olduklarını düşünmüyorum. Zannetmeyim ki eşcinselim. Hayır hayır değilim. Yolda güzellerini görünce arzuluyorum. Fakat daha da ileri götürmüyorum. Bir kızdan duygusal anlamda ne zaman biraz olsun hoşlanmaya başlasam direk kendimi çekip kaçıyorum.

Mastürbasyon bağımlısıyım. Her gün 4-5 posta. Sakın ha kitap oku filan demeye kalkmayın. Zaten okuyorum. Vitirinlerim ağzına kadar dolu. Sporla da uğraşıyorum. Dağcıyım. Kendimi dağlara vurup çelişkilerim ve sıkıntılarım ile baş başa kalıyorum.

Sporculuğumla çelişse de sigara ve alkol bağımlısıyım. Her gün iki paket sigara içiyorum. Alkol soframdan hiç eksik olmuyor. Haftada en az 3 gün devrilene kadar içiyorum.

Herhangi bir fikri olan varsa söylesin?

Güncellemeler:
Bana farkında olduğum şeyler yerine bilmediğim şeyleri söyleyin.

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Kendine yazık ediyorsun. Ayrıca ne demek '' Hiç birinin sevilmeye layık olduğunu düşünmüyorum. '' ?

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İşe sigarayı bırakıp, alkolü azaltmakla başla. Keza günde 4-5 kez mastürbasyon da çok çok saçma. Azaltarak istersen bunu da bırakabilirsin. Bunun dışında, özgüven sahibi olmak biraz da senin kendine verdiğin değer ve bunu karşı tarafa nasıl aksettirdiğinle ilgili. Yani sen önce kendini sevip, sayacaksın ki buna paralel duyguları karşı tarafın da sana vermesini bekleyeceksin. Bir de, karşı cinsle konuşurken reddedilmenin bir eşiği var. O eşiği aştıktan sonra reddedilmek çok koymuyor. Bir nevi tecrübe kazanma diyelim. Ama yerinde olsam hızlı netice almak adına, profesyonel destek alırdım. En güzel yaşların boşa gidiyor, bilesin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Sen normal degilsin kendine kendine icine attigin bir durum bu kurtulmalisin hepsinden

0|0
    0|0
  • bence bu üç bağımlılığında içine kapanık olmandan kaynaklanıyor

0|0
    0|0
    • Bunun zaten farkındayım.

• Kendimin böyle olduğunu kabullenip bağımlılıklarıma sarılmamı öneriyorsun yani?

• hayır. kendini böyle kabullenirsen bu kadar nefret dolu olmazsın sonuçta insanların sana karşı davranışlarında seninde payın var ve sen de bunu görmüş olursun. sonra bakarsın neler kaçırıyorum ne bileyim senin içindeki ateşi yakacak birşey bulursun sonra da harekete geçersin. kimbilir belki de şu an depresyondasın. zaten bu kadar bağımlılıktan muzdaripsen bir psikoloğa da gitmelisn kesinlikle.

• Senaryo eksik

0|0
    0|0
  • Dertlerinle hayatı kendine eziyetli etmişsin.

0|1
    0|0
  • Neden böyle şeyler yaptığını kendine hiç sordun mu?

0|0
    0|0
  • Hayatın bitmiş

0|0
    0|0
    • Okeye dönmeye devam ediyor. Yakında bir ormanda geberirim umarım.

• Öyle dme yahuu

Erkekler Ne Diyor 4

• Durumun ciddi. Psikolojik destek alman gerekiyor. Eğer psikolojik destek almak istemezsen kendine sürekli '' Ben böyle olmayı hak ediyor muyum? '' diye sormanı tavsiye ediyorum.

0|0
    0|0
  • En güzelini yapıyoprsun tebrik ederim seni dediklerinin hepsi güzel sosyalleş filan diyorlarda Cevrede insan mı var ki sosyalleşcen :D Adamsın REyiz :D

0|0
    0|0
  • Sen alkolü sigarayı bırakmadkca bunları düşünmeye mahkumsun

0|0
    0|0
  • akrabaların falan yok mu? bence yeni şeyler ile ilgilen enstruman çal herhangi bir enstruman sürekli çalabilirsin kitap gibi değil ki bitmez. saçma gelecek ama psişik şeyler ile ilgilen :) sigarayı kesmek için kesinlikle karabaş otunu kullanmanı tavsiye ederim 3 çiçek kaynat suyunu iç bütün sigarayı bıraktıran haplarda karabaş otu var arkadaşıma sigarayı bıraktırdım alkol için bişey diyemeceğim. bazı programlar ses frekansı üzerine kurulu sırf onları dene bence misal I-DOSER bir sürü seçeneği var ve tamamen güvenli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...