Erkek eşcinselliği ve kadın eşcinselliği neden farklı yansıtılıyor?

Haylarin hep erkekliğinin ne ölçüde oduğu konuşuluyor..lezbiyenler erkekler için bir fantezi durumunda. yani lezbiyen olmasını da dışlıyorlar.. bu konuda görüşleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
Evet aslında gayler dışlanan taraf. çünkü direk erkeklikleri sorgulanıyor. Gay olması onun erkekliğinin az olması olarak görülüyor bizim toplumda. Kadınların lezbiyen olması erkekler için ''olabilir'' (içlerinden onlarla birlikte olma hayali (fantezisi)) düşüncesi var.

0|0
7|36

En İyi Erkek Görüşü

• bursa çocuyum heryerde ... ben :(

2|1
    0|9

Erkekler Ne Diyor 35

• erkek egemen toplum olmakla ilgili bir şey. dünyanın her yerinde bizdeki gibi karşılanmıyor eşcinsellik. biraz çelişkili bir durum bizimki. mesela erkeklerle aktif olarak birlikte olan kişilerin çoğu kendini gay kabul etmez, hakaret kabul eder :) kadınlarda durum farklı görülüyor. sonuçta olay kimin kimi becerdiği üzerine kurulu. kadınlarda böyle bir şey mümkün olmadığından olaya sadece fantazi gözüyle bakılıyor. mesela bir erkek hayatı boyunca yüzlerce kadınla ilişkiye girmiş bir kadına kötü gözle bakmaz ama bir defa başka bir erkekle birlikte olsun kıyameti koparır :)

cinsellik tabusu yüzünden kafamız karışık biraz :) sonuçta hepsi eşcinsellik ve tamamen tercih meselesi. ama insanlar kendi tercihlerini bile inkar edebiliyorsa (özellikle erkekler) kadınlarınkini eşcinsellik olarak görmemeleri normal gelir onlara.

bir de cinselliğin baskılandığı toplumlarda eşcinsellik daha yaygındır ama aynı şekilde bunu inkar da çok yaygındır :)

devenin neresinin eğri olduğu meselesi tamamen. normal ilişkiye bile bakış bu kadar çelişkiliyse senin sorduğun soruya gelene kadar daha yanıt verilmesi gereken çok şey var :)

0|0
    0|0
    • evet tam bir çelişki ve inkar var. kadının sürtük (o.pu) diye nitelendirilmesinde de kaç kişiyle birlikte olduğu , kimle birlikte olduğunun bir önemi yok.

• Öyle bir toplumda yaşıyoruz ki; her şey olabildiğince karmakarışık ve sisli.. Ben de eşcinselim ve bugüne kadar çok şey gördüm,çok insanı tanıdım..Hepsi demeyeyim de,%95'i benim gibi erkek eşcinsellerden nefret edip,kadın eşcinsellere hayranlık duyan insanlardı..Bunun nedenini yıllarca düşündüm..Onlara göre bir erkeğin bir erkekle ilişkiye girmesi sapkınlık,ama kadının kadınla yatması onlara inanılmaz bir zevk verebiliyor..Böyle bir ironiyi başka hiçbir konuda görmedim ben..''Kadın çünkü ne de olsa,v*jinası var mı var..Tamamdır,işimize uygun'' düşüncesinin bir ürünü oldukları için bu erkekleri anlamak cidden çok zor ama bence bu onlar için çok büyük bir travma ve kendi kişiliklerini yansıtıyor..Aslında öyle diyen erkeklerde de hemcinse yönelim var ama bunu 'zorla da olsa' bastırıyorlar ve kılıçlarını kuşanıyorlar.. Ortada bir hemcins ilişkisi var ama onlara erkek-erkeğe kısmı çok itici gelip kadın-kadına ilişkisi onları zevkte doruk noktasına ulaştırabiliyor..Dediğim gibi; bu büyük bir ironi..Bunun sebebi de bu baskıcı ve her şeyi bildiğini sanan ama aslında hiç bir b*k bilmeyen Türk toplumu..

5|0
    1|5
    • ironi falan yok erkeklerin lezbiyenleri sevmesinin tek nedeni var ekranda koca bir penis görmek yerine iki tane vajina görmek.

• kadın eşcinselliği ile erkek eşcinselliğinden daha estetik. örneklerle açıklayalım:

link

link

0|3
    0|0
    • İki genç yakışıklı erkekle iki yaşlı kadını koyarsanda erkeklerinki daha estetik olur.

• bize pek öyle gelmiyor. insanın içinde olacak demek ki

• Kadınların çoğunun potansiyelinde bir kadınla birlikte olma isteği zaten ver. Küçük yaşlarda öpüşmenin nasıl birşey olduğu bir kadın yine başka bir kadının dudaklarında test ediyor. Erkekler bunu yapamaz ancak eşcinsel olan ayrı bir gurup hariç itici gelir.

0|0
    0|0
  • sonuç==cinsel tercihin ne?

soruyu açar mısın

0|2
    1|0
  • kadın estetik bir varlık çünkü.sanat eserlerinin bile başlıca objesi.iki kadının sevişmesini hayal etsene ne kadar estetik olur.

0|0
    1|0
    • Kadının estetik olması, subjektif bir söylem. Kadın daha estetiktir deyip herkese bunu bir kanunmuş gibi kabul ettiremessin. Bana görede erkek vücudu daha estetik ve çekici geliyor.

link

• dediğin gibi kadınlarınki her zaman göze hoş geliyo ama ikiside sakıncalı bişey şahsen etrafımda istemem öyle birilerini çocuğumun etrafında öyle birileri dolaşacak büyük konuşmayımda yinede bence toplumda yer verilmemesi gerek kim ne derse desin görüşüm bu

0|0
    0|0
  • Ne anliyolar hemcinslerinden anlamıyorum. Nesinden zevk alıyolar bu işin. Birlikte olurken neyi düşünüyolar. Cok sacma isler bunlar

0|1
    2|1
    • Bu dar kalıptan çıkıp da biraz araştırsan ve doğruyu bir anlasan böyle konuşmazsın emin ol!

• Eşcinsel biride "ne anlıyorlar bu karşı cinsten, nesinden zevk alıyorlar, birlikte olurken neyi düşünüyorlar" diye sorarsa ne cevap vericeksin?

• Öyle bir soru gelirse zaten ona diyecek hiç birşey kalmamış. Allah carsisina pazar versin ne denir başka.

• Lezbıyenlık durumunda evet fantezi olduğu çok doğru he tabi bir şişko 2 kız olarak değil :D

Çekici 2 hatunun olması zaten gorsel estetık olarak oldukça çekici bir durum ki, hetero kadınların bile hayret içerisinde kaldığı durumlarda oluyor; haliyle erkektede olur :))

Gay'lıkte estetık bir durum olmadığı için farklı bakılıyor olabılır pek fazla toplumdan dolayı diye dusunmuyorum ki gay olan erkeklerden hoşlanan onlarla fantezileri olan ciddi sayılabılıcek kadar kadınlarda var...

E tabi genellemeye bakarsan bilmem ne buldun kıllısını arıyorsun deyimi buna uygun olucaktır :))

0|0
    0|0
  • bunlar nerde görülüyo p*rnolarad dimi ? ama bu filmlerde oynayan lez kızlar bir başka bir filmde erkeklede birlikte oluyo.durum boyle olunca o kadar da abartılmıyor olay.ama erkeklerde durum pek oyle değil.kadınlarad bisexuellik daha fazla görülüyo ama erkeklerde pek yok bu.normalsa normal gayse gay oluyo.delik olsun da fark etmez diyenler cok az var.

0|0
    0|0
  • ikisi de kötü ama kadınlar biraz daha zararsız görüldüğünden bence ... söyle bir kadın erkeğe küfür ederse erkek genelde umursamaz bir şey yapamıcandan erkek erkeğe küfür ederse sonuc ortada :) bir erkeğin kendini kadın gibi hissetmesi çok irenç ve mide bulandırıcı...

0|0
    0|0
  • sen bu cinsellik ve eşcinsel işlerine kafanı çok takıyorsun. Varsa bayan partnerin keyfine bak buraya neden kusup duruyorsun

1|2
    0|0
  • Gay olmayan bir erkeğe gay düşüncesi ne kadar iğrenç geliyorsa lezbiyen olmayan kadınada lezbiyenlik okadar iğrenç gelir. Ancak özellikle p*rno endüstrisinde lezbiyen fantezsi çok sık işlendiğinden biz erkekler açısından baştan çıkarıcı görülebiliyor bu nedenle daha az yadırganıyor.

0|1
    1|1
  • kamuoyun araştırması filan mı yapıyosun ben niyetini anlayamadım ? yani böyle bir yola mı çıkmak istiyosun milletin tepkisinin ölçüyosun ? shemaleturk.com girip bu sitede takıl en iyisi :) marjinal arkadaşlar var sanıyorum ki onlar derdini daha iyi anlayıp bizim verdiğimiz 10 bin cevabın kalitesini bir kişinin sözcüklerinde bulacaksın.

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • lut kavmi boşuna katledilmedi diye düşünüyorum. adamlar doğa kurallarına aykırı bir kere böyle bir özgürlük olamaz. çıkıp bazılarınız bu dediğim hakkında örümcek kafalı ya da yobaz diye düşünebilir ama ben her şeyin bir doğrusunun olduğuna inanırım hak yolu varken bok yolu niye ?

0|0
    2|0
    • Eşcinsellik doğaya aykırı değil insan cinselliğinin normal ve doğal bir varyasyonu olarak görülüyor bilim tarafından. Her eşcinsel anal seks yapmaz. Eşcinsellik anal sekste ibaret birşey değildir. Eşcinsellerde aşık olur, aşk acısı çeker. Senin inancında sadece seni ilgilendirir. Her şeye dini karıştırmak doğru değil.

• din insanın nasıl yaşaması gerektiğini anlatır, bu konuda dinin kapsadığı bir konu ayrıca bilim her zaman doğruyu söylemez bilime göre doğrular değişebilir çünkü bilimi yapan insandır insansa doğası gereği acizdir bu yüzden bilime tam anlamıyla inanılamaz ben bilimi reddetmiyorum sadece doğruluğu şüphelidir . şu konuya gelirsek her koyun kendi bacağından asılır sen inanmazsın ben inanırım, senin yaptığın sana bizim yaptığımız bizedir Allahın selamı üzerinde olsun.

• yobazlıktan dolayı böyle

2|2
    1|3
  • Kim kimin kıllı kıçına yapışmak ister pürüzsüz güzel kıçlar varken? Tabii ki Gayleri daha çok dışlıyorum. Lezbiyenler en azından daha hoş gözüküyor ama onlarıda dışlıyorum.

0|0
    1|1
  • ikisinin de te amkoymayayım tiksinirim

0|2
    0|0
  • ikiside aynı donun laciverti:D

0|2
    0|0
  • hahaaa. lezbiyenlik her zaman hoştur bir erkek için.çünkü ona FANTEZİ malzemesi yaratır düşünmesi bile

0|0
    1|0
  • Sosyoloji boyutunda incelemedim ama tabular diyip geçicem.

0|0
    0|0
  • Bu ataerkil bir toplum olmamızdan kaynaklanıyor. Anaerkil toplumlarda da bu durum tam tersi

0|0
    0|0
    • herhalde dünyada anaerkil bir toplum yok dostum israilden başka , ya da ben bilmiyorum

• anaerkilden kastım illa kadının dominant olması değil. erkek eşcinsel olunca ona 'top' denmemesi :)

• Anaerkil toplum , kabileler gecmiste oldu ki halada varliklarini surduren azinlikta kucuk topluluklar vardir
      Her bku cözmüş bilmiş gibi "yok, hayir, var, evet" gibi kesin konuşanların agzina vurasim geliyor
      Bilmiyorsan susta adam sansinlar diye bosuna dememisler

• Bende hep öyle düşünürüm.Ama normal herhalde.Yani erkek erkeğe çok kötü geliyor ama kadın kadına biraz çekici geliyor bazen.

0|0
    0|1
  • Lezbiyenlerde daha estetik daha güzel duruyor erkeklerinki ise için miğde bulandırıcı boyutu

0|0
    1|0
  • Eş cinselliğin nasıl bişey olduğu kuranda lut suresinde anlatılır haklarında pek iç açıcı sözler olduğu söylenemez bunun kadını erkeği yok

0|0
    3|0
    • Peki inanmayan ne olacak? Siz müslümansınız diye kendi dini inançlarınızı başkasına zorla dayatma hakkınız varmı?

• İnanmayanlar da bunun yanlış olduğunu biliyor zaten dayamaya gerek yok

• lezbiyenlik güzelde.. erkek erkeğe nedir ameke

0|2
    2|2
  • erkeklerinki biraz daha absürt çünkü kadına yakışıyorda

0|0
    0|0
  • olanlara saygı duyuyorum ama olmasa daha iyi bence...

1|0
    0|3
    • Bu kişinin tercih ettiği birşey değildir. Olmamasını dilesende nasıl sol yanlı insanlar azınlık olmasına rağmen hep var olmaya devam ediyorlarsa eşcinsellikte bir azınlık olarak var olacak.

• hade kadın nese gibide erkek ıgggggyyyyyyykkkkk :S

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 7

• şimdi sabah sabah bnu mu düşündün git bir çay koy mk.

1|4
    0|0
  • Çünkü asıl sorun eşcinsel olmak değil kadın olmak. Kızlar saçlarını kısa kestirebilir pantalon giyebilir erkekler gib davranabilir eşcinsel de olabilir ama toplum buna karışmaz ama eğer bir erkek saçını uzatır boyar oje sürer elbise etek giyer kadın gibi konuşur ya da eşcinsel olursa toplum ona karşı şiddet hakaret dışlamada bulunur. Çünkü Toplum eşcinsellerden utanmıyor kadınlardan utanıyor ve bu yüzden ayıp ya da sapıklık olduğunu düşündükleri şeyleri kadınlar yapınca normal karşılıyorlar ama bir erkeğin bunları yapmasını kendilerine yediremiyorlar ve erkekliğini sorgulamaya başlıyorlar

1|0
    0|0
  • Erkekte olunca daha iğrenç geliyor insanlara çünkü edilgen bir olay. Erkek normalde baskın taraf olduğu için ilişkide,başka bir erkeğe şey ettirmesi:) itici geliyor. Bana göre ikisi de gayet itici.

1|2
    0|0
  • çünkü bu tür şeyler toplumumuza kötü örnek.

1|4
    0|0
  • öyle bir gay tanıyorum ki :) insanlıkta ve mertlikte çoğu kişiye bin basar.

1|0
    0|2

• Bu soruyu sorandan ve terbiyesizce cevap veren tüm üyelerin ailelerine acıyorum ve sizleri büyüten annelerin babalarınızın yüzüne tükürüyorum ! Yazıklar olsun size ve yazıklar olsun annelerinizin hepsinin yüzüne tükürüyorum

0|0
    1|0
  • sadece bizim ülkemizde değil dikkat ettim erkekler içim kadınlar arası fantaziler kadınlar için erkekler arası fantaziler aşmmış durumda hele kızlar fangörl konumunda erkeklerde banboy yani buraya has değil dünya değişiyor.

elbbet mesela gaylar hep yakışıklı olurlar ben hiç çirkin gay görmedim hep bakımlılar bu yüzden kızların ilgisini çekiyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...