Polikistik over hakkında bilgisi olan var mı ?

arkadaşlar bugun kadınsal bir sorun yüzünden doktara gittim. 18 yaşındayım ultrasyonda polikistik over çıktı , internetden araştırdım , kilo almaya neden oluyormuş . Çok canım sıkıldı kilo vermeye çalışıyordum 2 ya da 3 sene öncede vardı bu durum ama geçti demişlerde kısa bir süre geçmeden tekrar oluşmuş : doğum kontrol hapı kullanıyorum kistlerin geçmesi için , kilo vermeğe çalışırken hapın aldırması çok canımı sıktı , sizce nasıl verebilirim bu kiloyu ve hastalık hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

0|0
4|2

En İyi Erkek Görüşü

• bu hastalık hakkında epey çok bilgiye sahibim ve de tıbbi bilgi ne merak ediyorsunuz bu hastalık hakkında? ve de size birazcık yanlış bilgi verilmiş gibime geldi

0|0
    0|0
    • çok kilo aldırıyor diye biliyorum bunu merak ediyorum , ben kilo vermek istiyorum acaba ne yapmalıyım

• çok teşekkür ederim yardımcı oldğunuz için :)

• ben teşekkür ederim başka sorunuz/sorununuz olursa elimden geldiğince yardımcı olurum geçmiş olsun

Erkekler Ne Diyor 1

• Kilo almaya başlıyorsan muhtemelen insülin direncin vardır. Doktor senin zayıflamana yardımcı olacak hap ve diyet listesi önersinde bulunmadı mı? adet düzenini oturtması gerekir. vücudundaki kıllanmaya çözüm olarak belli haplarla birlikte sana uygun lazer sistemini önerir doktor ve ona giderek tüylenme progleminden kurtulursun.

0|0
    0|0
    • kilo alıyoruum dedim ama hiç bir yorumda bulunmadı :/

• önemli bir ayrıntı sakın doktor önerisi olmadan hap kullanma!

• doktor sadece doğum kontrol hapı verdi bir sene kullanman lazım dedi

Kızlar Ne Diyor 4

• polikistlik over çikolata kisti bunlar regl olmayı engeller.

regl kisti söktürür

pko (polikistlikover) saç dökülmesi,kilo,adet düzensizliği,sivilce yapar.

doğumkontrol hapı kullanıp regl olucaksın bir şekilde kist 'i atabilesin.

gece kalmayada engel bir durum bu erken tedavi ve doğru tedavi şart.

0|0
    0|0
  • benimde adet düzensizliğim vardı.kis olup olmamasına bile bakmadı dr.ilacı da bir kaç kez kullandım onun dışında çöpe attım.kendiliğinden düzeldi zaten zamanla.düzenli yemeye dikkat et.

0|0
    0|1
  • pko insülin direncini arttıran bir hastalıktır.yaşın çok küçük.önelmini erken alabilirsin.bir diyetisyene gidip insülin direncini ölçtür öncelikle.kilo almamaya özen göster.tatlı mümkün olduğunca az tüket.kilo aldıkça regl periyodun artar.kistlerin oluşumuna zemin hazırlarsın.maalesef ki çağımız da 10 kadından 8 ınde görülebilen bir hastalık oldu.doğum kontrol hapını da kullanmanı önermiyorum, her ne kadar dr ların başlarından savmak için önerdikleri bir ilaç olsa da.

0|0
    0|0
  • bende de var hiçbişey yapmıyorum açıkçası. tedavisi yok. ilaçlar geçici çözümler üretiyor. hayat boyu da kullanamayacağımıza göre. yediğine içtğine dikkat edecen napacan.

0|0
    0|0
Yükleniyor...