Erkek arkadaşımda HPV olduğunu öğrendim?

Arkadaşlar 3 senelik ilişkim var, özel bölgesinde et benine benzer birşey çıkmıştı ve 1 sene hiç dert etmeden yaşadık. 2 gün önce merakımızdan hastaneye gittik ve bunun genital siğil (HPV) olduğunu öğrendik. Erkek arkadaşım o parçayı operasyonla aldırdı durumu gayette iyi fakat ben bana bulaşmasından korkuyorum. O na farkettirmek istemiyorum ve onu seviyorumda fakat biri için bulaşacağını bile bile evlenmeye değer mi? bu korkulacak bir hastalıkmıdır? Sizce tamam mı diyim devam mı? Belkide bana bile bulaşmıştır... Ne yapıcam bilmiyorum çok çaresiz kaldım.

Güncellemeler:
Doktor bulaşıp bulaşmayacağının garantisini veremem, çok yaygın bir virüs dedi ama bu beni rahatlatmadı

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Sana zaten o 1 senelik zaman zarfında bulaşmıştır. HPV, kondomla bile önlenemeyen, seks esnasında ten teması ile bulaşan bir hastalık. şu an sana bulaşmış olan virüs, uyku modunda olup bağışıklık sistemin zayıfladığında patlak verecek şekilde bekliyor da olabilir. Ya da bulaşmış olsa bile, vücudun HPV atağı geçirmeden bir şekilde kendi kendine bu virüsten kurtulmuş da olabilir. Ama sonuç olarak erkek arkadaşın neyse de senin bu konuda dikkatli olman gerekir. Çünkü kadınlarda rahim ağzı kanserinin en önemli sebepleri arasında bu virüs bulunmaktadır. Sadece rahim ağzı değil gırtlak, anüs gibi noktalara da bulaşıp, enfekte edebilmektedir. TR'de aşısı varsa yaptır, yurtdışında hatırladığım kadarıyla kız çocuklarını orta okul-lise çağında aşılıyorlar bu konuda.

0|0
    0|0
    • en iyisi aşısını yaptırmak ve düzenli kontrollerden geçmek. Seks yapmadık hiç biz o zamanda geçer mi?

• 20 yaşındayım çok mu geç aşı için :(

• Sanırım değil, üst sınır kadınlarda 26 imiş. Ama bu aşı sadece bazı virüs tipleri için koruyor. Netten bir araştır istersen.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Sen tahlil yaptır mutlaka cildiyeye gidip.

0|0
    0|0
  • malesef bulaşıcı. değişik tedavileri var ama dönem dönem yeniden siğil oluşabiliyor.

0|0
    0|0
  • Öncelikle sizi korkutmak istemem ama bu hastalık malesef ki sizede bulaştı. 1 sene önce banada aynısı oldu o zamanlar bir partnerim vardı hastahaneye giderken onuda aldım asıl amacım ondan mı bulaştığıydı bana. Doktorum onunda kontrol olması gerektiğini söyledi kontrol ettiğinde onda 1 tane olduğunu ve daha çok küçük olduğunu bununda benden geçtiğini açıkladığını belirtti. Bayanlar için genelde jel veriyorlar kurutuyor gece yatmadan önce kullanılıyor. Bu hastalığı kapan kişinin cinsellik yaşadığı birine geçmeme ihtimali yok. Korkulacak birşeyde değil doktora gidin durumu paylaşın ve inanın o gerekli müdahaleyi yapacak. Korkmanızı sağlayacak her hangi bir durum söz konusu değil. çok geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • biz hiç ilişkiye girmedik. aramızda en fazla oral seks oldu. ben ona yaptım. fakat bununla geçermi bilmiyorum. Çok panikteyim ah bir bilseniz. Ağlayıp durdum sananda kanser olmuşum sanar. Aşısını yaptırmak istiyorum

• Bu hastalıklta çiftlerin birlikte tedavi olması gerektiğini okumuştum. Sana da bulaşmış olabilir ama bunu hemen belli etmeyebilir.

0|0
    0|0
  • Doktora sorsaydın keşke.

0|0
    0|0
    • sorduk, doktor korkulcak pek birşey yok bulaşadabilir bulaşmayadabilir garantisi yok bu çok yaygın 10 erkeğin 7sinde var ve 4 kadının 3ünde var dedi ama bunlar beni rahatlatmıyor

• Şans meselesi. Çıkabilirde çıkmayabilirde.

• Geçmiş olsun sen de git bir kan testi falan yaptır

0|0
    0|0
  • İlişkiye girdiysen bulaşmıştır

0|0
    0|0
  • Simdiye kadar bulasmamissa artik bulasamaz 😂😂

0|0
    0|0
  • Sünnetsiz mi

0|0
    0|0
  • Gelecektekine ne diyeceksin kendimi 1 sene orspu gibi kullandırdım benden başkalarınada çakmış hpv vsrmış o yüzden sana gelddimi tam kaşar ya

0|1
    2|1
    • bende olduğunu söylemedim. Bulaşmış olabilir ama şuanda bir belirtisi vs yok. ve yokkende yoluma devam etmeliyim ya da tam tersi onunla etmeliyim

• Etmeyip napıcan diğerine ne diyecen seni bu geçmişle alan ağır gavattırr

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...