Aşırı cinsel istek ve kıllanma vardı, doktora gittim test yapıldı total testosteron seviyem çok yükselmiş, düşer mi?

Sürekli aşırı cinsel istek oluyordu bende. hergün mast yapmadan duramıyordum. 2 gün önce doktora gittim kan tahlili istedi ve tahmin ettiğim gibi hormonlar coşmuş.

serbest testosteron seviyem normalken, total testosteron seviyem sınır referans değerini baya aşmış. azami sınır değer 800 lerde iken bende 905 çıktı. doktor bana 2 tane baskılayıcı ilaç yazdı. 30 gün kullanıp tekrar bir daha gel dedi. bu işten anlayan arkadaşlar belki vardır bu sitede. seviye düştükten sonra omuzlarımda önceden sarı tüy olup kıla dönüşen kıllar dökülür mü acaba? doktor testosteron düştükten sonra kıllar beslenemeyeceği gibi dökülecektir dedi ama pek inanamadım açıkçası. bir de bu yazdığı ilaçlar prostat tedavisinde kullanılıyomuş ama aynı zamanda testosteronu da düşürüyomuş.

Aşırı cinsel istek ve kıllanma vardı, doktora gittim test yapıldı total testosteron seviyem çok yükselmiş, düşer mi?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Geçmiş olsun

0|1
    0|0
    • teşekkürler. kıllar dökülür mü acaba ilaç tedavisinden sonra :)

En İyi Erkek Görüşü

• Bak doktorunla senin isine karismis olmayayim ama, senin testosteronun neresi yüksek? bu degerler gayet normal, hatta serest testosteron en alt seviyelerde..
    Total Testosteron normal degerin biraz üstünde ama bunun okadar önemi yok, bir dahaki kan testinde bakarsin oda normail icerisine girer..
    Birde testosteron Normal Degerleri her yas icin farkli, yani 18 yasinda erkekle 40 yasinda erkegin farkli testosteron degerleri vardir, test degerlendirmesi yasa göre yapilir..

Kaldiki eger testosteron degeri asiri anormal bir seviyede yüksekse, bana göre seninki gayet normal, yükselme sebebi arastirilmali, ilacla düsürülmeye degil cünkü testosteron seviyesi anormal yüksek olmasinin arkasinda cok ciddi hastaliklar yatar..
    Bu ilaclari almani tavsiye etmem, baska bir uroloji doktoruna git görün durumu anlat, eger oda ayni sekilde teshis ve tedavi derse ozaman tadavini yaptir, ama dieyecegini sanmiyorum

0|1
    0|0
    • teşekkürler hocam haklısın bir de devlet hastanesi ürolojisine gideyim.
      aslında son 1 senede kıl olmayan yerde kıl çıkması şikayetinden gittim doktora. testosteron yüksekliğine bağladı doktor. yani benim şikayetim kıllanma artışı.

• Killanmanin testosteronla fazla alakasi yok, öyle olsa erkekler yaslandikca testosteron seviyesinin düsmesi sonucu yaslandikca daha az killanma olmasi lazim.. 18 yasinda bir erkegin testosteron seviyesi 30 yasina geldigi andaki testosteron seviyesinden yüksektir, ama 30 yasinda vücudunda daha cok killar vardir..
      Senin Testosteron tedavi gerektirecek bir degerde degil, asiri istekte asiri testosterondan degil, yasinin vermis oldugu dogal bir durum, evli degilsen zaten asiri istekte dogaldir..

Dedigim gibi baska bir doktora görün, tekrar bir ölcülsün degerlendirsin, eger yüksek cikarsa, serbest Testosteron dahil , ozaman sebebi arastirilmasi lazim..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Kıllar kalıyor diye biliyorum.

1|1
    0|0
    • testosteron düştükten sonra çekip koparsak yeniden çıkar mı acaba?

• Sanırım çıkar. Sen kılı boşver. Hormonlar normale dönsün yeterli.

• Kili yok etcem diye isteksizlik olmasin sonra

0|1
    0|0
Yükleniyor...