Eş cinsellik doğuştan gelen bir durum mudur yoksa bir tercih midir?

Bu soruya birçok kişi farklı cevap vermektedir. Eş cinsellik doğuştan gelmekte ve hastalık sayılmamaktadır. Eş cinselliğin tedavisi yoktur. Eş cinsel olan bireylerin tedavi edilip karşı cinse ilgi duymaya başlamaları imkansızdır. Bu günümüz şartlarında böyledir.

Sadece insanlarda değil, hayvanların bazılarında da eş cinsellik görülmektedir.

Yapılan araştırmalara göre ailedeki en küçük çocuğun eş cinsel olma ihtimali diğer çocuklara oranla daha fazladır. Ayrıca tek yumurta ikizlerinden birisinin eş cinsel olma durumunda diğerinin de eş cinsel olma ihtimali %70'dir.

1|0
12|15

En İyi Kız Görüşü

• Doğuştan gelen birsey bu. kabullenin artik bu insanlari ya. Hersey basimiza gelince anliyoruz.

1|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Doğuştan gelmektedir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Tercih bence 😂

0|0
    0|1
  • Sapkınlıktır. Homoseksüellik , eşcinsellik Allah'ın İradesine başkaldırıdır, Lanet sebebidir.
    Bir müslüman Meşru Göremez, Gösteremez.
    Yeminle söylüyorum. Vallahi billahi rüşvet kaldırılmadıkça, zina serbest oldukça, bu homoseksüellik önlenmedikçe üzerimize lanet yağar! C. Akşit.

Allah kahretsin. Lanetliler. Bunlar yüzünden bizde helak olacağız ondan korkarım
    Kıyamet yakın..

Hadis-i şerif meali şöyledir:
    (Ahir zamanda eşcinseller üç kısma ayrılır: Bir kısmı konuşmak ve bakmakla, diğeri tokalaşmak ve kucaklaşmakla yetinir. Bir kısmı da bu işi bilfiil yapar. Allah bunlara lanet etsin! Tevbe edenin tevbesini Allahü teâlâ kabul eder.) [Deylemi]

(Livata mubah sayılmadıkça, gökten taş yağmadıkça kıyamet kopmaz.) [Deylemi]

1|0
    0|0
  • Bu tür soruların hala sorulduğuna mı yanayım, yoksa cevaplardaki cehalete mi... Bilemedim.

Doğuştan.

1|1
    0|1
    • Netliğe kavuşamamış her bulgu sorulabilir. İnsanların çoğu doğuştan birçoğu da tercihen cevabını vermekte.

• Görüşlere bakarak yanıtımı verdim zaten.
      O "bilmeyenler"in geneli, bu gerçeği kabul edemeyenlerden ibaret (inancına ters vs.).

• Tamam şimdi onlara yanmaya devam et, benim soruma değil.

• Geneli dogustan. Ama cevre etkisi de cok var.

0|0
    0|0
  • Aslında araştırmalarım sonucu doğuştan olan bir şey fakat genellikle doğru düzgün müslüman yaşayan insanlar böyle olmuyor bu yüzden emin değilim pek. Çevre etkisi de olabilir bence.

0|0
    0|0
  • hastalık. cinsel yönelim sapması

0|0
    1|0
  • Tercih ve hastalık

0|0
    0|0
  • Doğuştan.. çevre etkisi de olabilir Bazı insanlarda Travma sonucu olabiliyor

0|0
    0|0
  • Tabiki de yazdığın yazı gibi hormonal veya çevre etkisiyle ortaya çıkan bir şey değildir kendi insanın cinsel yönelimidir

0|0
    1|0
  • Genelde tercihtir ama bu duruma eğilimli olanlarda var tabi..

0|0
    0|0
  • tercih bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Eşcinsellik bir hastalık değildir, insan cinselliğinin olağan çeşitliliğinin bir görünümüdür. Psikoloji ve tıbbın bir dalı olarak psikiyatri ilk dönemlerinde hakim ideoloji doğrultusunda üremeye dönük olmayan birçok cinsel etkinlik gibi eşcinselliği de bir ruhsal bozukluk olarak kabul etmiştir...
    Yapılan büyük araştırmalar sonucu ailesel yapılar ve çevresel faktörler bu ruhsal bozukluğu netleştirmektedir..

0|0
    0|0
    • Eşcinsellikle ilgili yapılan araştırmalar doğuştan geldiğini destekliyor.

www.kizlarsoruyor.com/.../a62981-escinselligin-nedenleri-uzerine-yapilmis-ilginc-arastirmalar

• Ama o sadece bir azınlık. Çok küçük yaşlardan beri sadece hemcinsine ilgi duyan, kendini zorlasada karşı cinse en ufak bir ilgi duymayan bir sürü eşcinsel de var. Bir kadını düşününce ya da görünce de kendini zorlasa da ereksiyon olamayan, hatta çekici bir kadınla çekici olmayan bir kadını bile ayırt edemeyen bir eşcinsel erkeğin durumunu çevresel faktörle açıklayamassın. Doğuştan gelen biyolojik bir farklılık vardır.

• @x-ternal fazla iddia edemiyorum çünkü tam anlamı ile bunun teşhisi konamamış durumda bence.. Ebn erkeksi görünen erkeğin ve en ateşli görünen kadının eş cinsel olduğunu duyduğum zaman şaşıyorum..

• Hiç anlayamayacağım bir durum bence her ikisi de demek istiyorum çünkü başta homofobi olabilir bunun normal olmayacağını toplum üzerindeki baskıyla olamam yapamam diye düşünüyor ama er geç buna hayır diyemeyecektir ki şuna dayanarak söylüyorum kişi doğduktan sonra hangi hormonları ağır basarsa o cinse isteksiz ilgi duyacaktır yüzdelik oranlar bunlar.

0|0
    0|0
  • ben gayım ve bunun tedavısı yok bence, ne kadar doktorada gıtsem hıc bı degısme olmaz, ve bence dogustandır cunku ben cocuklugumda dıger erkeklerden farklıydım daha narin yapılıydım kendımı erkek gıbı hıssedıyorum ama cocukluktan berı bı farklılık oldugunu bılıyodum ve sonradan gay oldugumu anladım zaten

1|0
    0|0
  • Doğuştan gelmektedir. Sadece insanlar sonradan farkedip yönelimini değiştirir, yani genlerinde vardır yine de. Hastalık mı bilmiyorum ama insanları bu şekilde yargılamak yanlış. Onlar da bizler gibi sıradan insan.

0|0
    0|0
  • Doğuştan gelen bir anomali

0|0
    0|0
  • Valla ben bu ülkede özenti olduğunu bile gördüm daha ne diyeyim ki...

0|0
    0|0
  • Tercih. Igrenc

0|0
    1|1
  • Tercih değil

0|0
    0|0
  • tercihdir. Para hırsı ya da yeter hırsıdırrr

0|0
    2|1
  • Doğuştan ben oleyim çünkü ilk tercih değildi bu gay olmam