Neden hamile kalamıyorum?

Yaklaşık 6 aydır evliyim 3 aydır çocuk yapmak istiyoruz ama tutmadı şimdiye kadar?🙁 Normal mı yoksa bir doktora gitmem lazım mı?

0|2
12|27

En İyi Erkek Görüşü

• doktora gidin elbette. şunu unutmayın çocuk işi nasip işi. her şey sağlıklı olsa normal olsa da çocuk her istediğin an olmaz. doktora görünün. senin ovulasyon dönemini tespit edip en elverişli ilişki planınızı size söyler. eşinin sperm kalitesi ölçülür. duruma göre önerilerde bulunur.

lafın kısası doktora gidin elbet ama hastalık falan gibi yorumlamayın. korkmayın yani.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 3 ay cok kisa bir sure genelde 1 sene deneyip olmazsa bir sorun var denilir belki gununuzu denk getiremiyor olabilirsiniz ama illa kafanizda kotu fikirler olusmaya basladiysa jinekologun infertilite (kisirlik) bolumunden randevu alirsiniz sizin yumuratikliklariniz incelenir esinizinde spermlerine bakilir urologda

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• demekki her şey penis boyu/kalınlığı, vajina derinliği/darlığı, meme küçüklüğü/büyüklüğü değilmiş. vücutların sağlıklı olmasıda önemliymiş...

1|0
    0|0
  • Doktor şart. Hergün denemekle olmaz bu iş. Doktor size program versin yiyecek içicek hangi saatte birlikte olacağınız hakkında bilgi versin sonrası Allaha kalmış

1|0
    0|0
  • E yani bir zahmet gidiver

1|0
    0|0
  • ola bilir ancak herşe normalmi regl günleriniz eşinizin şeyleri

1|0
    0|0
    • Evet herşey normal

• bazan geç ola biliyor kadın doğum uzmani ile görüşün veya eşiniz istemiyor ola bilir çeker kendini

• Belki erkekte bir sorun vardır

1|0
    0|0
  • olur olur zamanla

1|0
    0|0
  • hehe.. bir damlası bile yet er benimkinin. haha şaka mutlka doktora gidin.. kocanın spermlerinde ya da senin yumurtalarında sorun vardır.. ha bide kocan kabul edermi doktora gitmeyi onuda bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Tabii ki gidin doktora erken tedavi gerekli olabilir dayımn oğlunun 9 sene sonra olmuştu tedavi ile

1|0
    0|0
  • İlk 1 sene boyunca evli insanlarda hamile olasılığı düşüktür. Sonrasında doktora gozukebilirsin

1|0
    0|0
  • biyerde hata yapıyo olmayın

1|0
    0|0
    • gecen gün biri daha aynı dertten yakınıyodu ben ona da anlattım ona söyledigimi sanada annatıyım belki faydası olur

• Bilgi için teşekkür ederim yazdıklarınızı deneyeceğim 😊

• allah hayırlısını versin insallah

• Doktora git mutlaka

1|0
    0|0
  • Çikolata kisti olabilir ayrıca eşin boşaldiktan sonra hemen çıkıyor mu içinden?

1|0
    0|0
    • Hayır hemen çıkmıyor

• bir sağlıkcı olarak yorumum bu kadar değil tabi ama özel bir konu olduğu için burdan yazmak istemiyorum istersen yaz bana ordan anlatayım arkadaşım.

• Zamanlama da sorun olmasın

1|0
    0|0
  • acele etme devammmmmmmmmmmmmmmmmmmm

1|0
    0|0
  • Zaman i tutturamiyor olabilirsiniz ama do

1|0
    0|0
  • normal acele etmeyin biraz keyfinize bakın

1|0
    0|0
  • Doktor

1|0
    0|0
  • acelen ne bekle

1|0
    0|0
  • dün sormuşmuydun bu soruyu

1|0
    0|0
  • bir doktordan yardım alın her ihtimale karsi

1|0
    0|0
  • bence bir git

1|0
    0|0
  • Yardim etsem

0|0
    2|2
  • Doktora gidin

1|0
    0|0
  • Kisirdir cok mu kola iciyo

1|0
    0|0
    • Kola hiç içmiyoruz

• 27 yaşında

• Hmm spermleri kalitesiz

• Erkekde sıkıntı olabilir

1|0
    0|0
  • takvime göre mi yaptınız? regl dönemlerine göre uygun günler var. o günleri pas geçmemek gerek

1|0
    0|0
    • Ona da dikkat ettim... ama tutmadı

• rica ederim, panik yapmayın ama bazen çift sağlıklı da olsa geç olabiliyor

• 👍😇😌

Kızlar Ne Diyor 11

• Odak noktasını değiştirmek de bir yöntemdir
    Doktorlar, bebek olsun diye ugrasinca değil sırf zevk için yapilan sekste hamilelik başarısının yuksek olduğunu dile getiriyor

1|0
    0|0
  • Jinekoloğun yok mu sana söylemedi mi 1 yıl içinde olmazsa normaldir diye.

1|1
    0|0
    • Gitmedim ki hiç jinekoloğa

• Git düzenli aksatılmaz böyle şeyler bakarsın çikolata kisti falan vardır o yüzden olmuyordur.

• Peki... Teşekkür ederim

• ilk 1 yıl müdahale etmiyorlar yaşın gösterdiğin aralıkta ise.

1|0
    0|0
  • Henüz erken. Bir yıl bekle.

1|0
    0|0
  • Döllenmenin olacağı tarihleri net olarak belirleyin ve gün aşırı seks yapın.

1|0
    0|0
  • Git doktora

1|0
    0|0
  • Ya daha erken be 2 3 Sene geçsin bence tadını çıkartın

1|0
    0|0
  • normal daha zamanın var

1|0
    0|0
  • 1 yıla kadar çocuk olmaması doktorlar tarafından normal karşılanıyor. Hemen acele etme. Ovülasyon günlerinde ilişkide bulun ve ilişki sonrası hemen kalkma hatta bacaklarını havaya dik. Ovü günlerinde günaşırı birlikte olun, her gün olmayın yoksa erkekte sperm sayısı ve kalitesi düşer.

1|0
    0|0
  • 3 aydır tutmamıs normalmıymıs.
    ulanınsanların yırmı sene cocugu olmuyor ne 3 ayı dalga gecer gibi?
    git tabıı doktora az paranı yesın.

0|0
    2|0
  • Normaldir, benim annem gilin de ilk 2 sene çocukları olmamış şimdi 3 kardeşiz

2|0
    0|0
Yükleniyor...