Haydi! Kadın - erkek herkesin sorumun cevaplanması için seferber olmalarını istiyorum :)

Ben 18 yaşında bir gencim.Ve bu sene kısmet olursa üniversitede okuyacağım.Derslerimin yanısıra üniversite ortamı da sosyalleşmek konusunda önemli bir yer.Bugüne kadarki durumumu da size özetlemek istiyorum.Lise dönemim boyunca derslerime önem vermiş arkadaşlık ilişkilerinde çok iyi fakat bu arkadaşlığı sadece okulumla sınırlı tutmuş biriyim.Ayrıca ilgi alanım doğrultusunda bu zamana kadar devamlı araştırmalar yapmış ve kendimi o ilgi alanım doğrusltusunda geliştirmeye çabalamış biriyim.Lise dönemimden bugüne kadar geçen sürede elbette aşklar yaşamak istedim.Çok sosyal olmak istedim.Nitekim öyleyim ama karşımdaki kişilerde bu durumu göremedim.(ya da kafalarımız uyuşmadı).Bazen arkadaşlıklar konusunda sıkılıyorum.Özellikle kızlarla daha iyi anlaşmama konuşkan olmama rağmen o dönemde derslerimi çalışma durumu daha ağır basmış olmasından mıdır nedir? gezip dolaştığım ve belkide sevgili olduğum bir arkadaşım açıkçası olmadı.Lise bittiğinde sınavlara 1. girişimdeki hüsrandan sonra şu an 2. kez girmek için sınavlara çalışıyorum.Bu dönemde kendimde keşfettiğim bazı özellikler oldu.Eğer kendimi geliştirirsem fiziksel ve zihinsel anlamda birçok artılar edineceğimi anladım.Ancak hep ya yapamazsam diye düşünmekle birlikte arkadaşımın olmadığını ve kızlarla gerek normal arkadaşlıklar gerekse flört bağlamında hiç olamayacağını düşünüp duruyorum.Sadece okuyan araştıran ve onun dışında hiçbir faaliyeti olmayan bir asosyal olmaktan açıkçası çok korkuyorum.Üniversite ortamı bana lisedeki dönemimden daha çok çekici geliyor ve sosyalliğime katkı sağlayacağım bir yer olarak görüyorum.Ayrıca kızların beni çekici bulmadıklarını düşünüyorum.Kendimi yakışıklı bulmuyorum hem de bana arkadaşlarımın ''yakışıklı erkek gay dir '' klişesinden yola çıkarak bana bakımlısın tipin de var yoksa gay misin demelerine rağmen.(not: gay değilim hiçbir biçimde en ufak bir eğilimim yok)

Bununla birlikte çevremin bana yakışıklısın demelerine rağmen sadece teselli amaçlı söylediklerini düşünüp açıkçası kendimi yakışıklı bulmamaya devam ediyorum

Beni çok düşündüren bir durumu da burada belirtmek istiyorum.Erkek arkadaşlarımla olan sosyalliğimi bir kenara bırakacak olursak kızlarla gerek arkadaşlık gerekse flört denemelerimde karşılaştığım kızlar deyim yerindeyse tamamen nötr görünüyorlar.Bu yüzden kızlar hakkında o tamamen sabit pasif görünümlü hiçbir duygusunu belirtmeyen bir META bense onu tavlamaya çalışan bir fazlalık düşüncesi uyandırıyor bende.Ancak bu sitede soru soran ve cevaplayan bayanların hiçte duygularını saklayan biri olmadıklarını ve onların da ilgi duyduklarını ve ne tür bir çaba içerisinde olmaları gerektiği ile ilgili aralarında fikir alışveriişinde bulunuyorlar ve hatta bu şekildeki kızların erkeklerden daha girişken olduklarını düşünüyorum.Tuhaflık bende mi kızlarda mı anlamadım.

Kadın-Erkek herkesin ama özellikle kendilerine karşı pozitif ayrımcı olduğum ve çok sevdiğim -değer verdiğim samimiyetlerine daha çok inandığım sevgili kadınlarımızın cevaplarını bek.

Güncellemeler:
Sizce bu anlattıklarıma göre nasıl bir sosyal tutum ve yaklaşım belirlemeliyim ? Teşekkürler
Tamam arkadaşlar şimdi özet geçiyorum yazdığımla ilgili :

1)Lise dönemindeki arkadaşlıklarımdan beklediğim sosyalleşmeyi gerçekleştirememenin sıkıntısını kendimde hissettiğim bir dönem geçirdim.Bundan sonrası içinse üniversite ortamında sosyalleşme adımları atmayı planlıyorum.

2)Çalışkan ve ilgi alanlarımla ilgili araştırmalar yapan ve çok okuyan biri olarak asosyal olmaktan korkuyorum.

3 )Çevremin beni yakışıklı bulmasına ve 'yakışıklı erkek gay dir '' klişesini dile getirmelerine rağmen (bu söylem çok dikkatimi çekti) kendimi yakışklı bulmuyorum nedense ben de anlamadım.

4)Kızlarla olan ilişkilerimde hakklarıında tamamen sabit pasif görünümlü hiçbir duygusunu belirtmeyen bir META ve bense onu tavlamaya çalışan bir fazlalık düşüncesi uyandırıyor bende.

Sorum ise:

Sizce bu anlattıklarıma göre nasıl bir sosyal tutum ve yaklaşım belirlemeliyim ?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• ben tam olarak neye istinaden soru sorduğunu anlamış değilim:)) diksiyonun çok iyi konuşma kabiliyetin öncelikle kendine güven her kız çok yakışıklı çok karizmatik seksi bir sevgilisi olsun ister hatta bir çoğu normal arkadaşlıklarında bile bu durumu göze alır bana göre en başta bir erkekte dil olacak kendini iyi ifade edebilecek buda sende tam anlamıyla var sanırım sen biraz o tarz şeylerde tecrübesiz kalmışsın ama çok daha iyi böyle olması birşeyleri çok yaşayınca anlamı kalmıyor yeni edindiğin ortamlarda arkadaş çevrelerinde daha çok mutlu olacaksın insan hayatını ya duygularıyla yaşıyor ya da mantığıyla sanırım sen her ikisinide kullanıyorsun bence yapman gereken kendine güvenmen yürürken bile kendine güvenen insan edasıyla yürü gereksiz eleştri yapma kendine birde birdaha bu kadar uzun soru yazma millet üşenir okumaz kapiş bb:)

0|1
    0|0
    • Sanırım bu platforma sormuş olduğum ilk sorunun heyecanından olsa gerek :) Aslında sırasıyla ayrı ayrı sormayı düşündüm.Aslında sormak istediğim çok şey var ama ne bileyim tam olarak bu sitedeki acemiliğimden kaynaklanıyor sanırım.Buna dikkat edeceğim.Yorumun için de teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Reis çok uzun sorulara pek cevap gelmez ama okudum yine de. Olumsuz düşünmeyi bırakıp derslerine çalış. Üniversite kazan sonra kendine de çeki düzen ver karizma ol kılık kıyafetin bakımın güzel olsun. Beynini de geliştirirsen kitaplar okuyarak daha güzel olur üniversite bittiğinde kendine ve topluma faydalı biri olduğunda çevrene pozitif bir enerji yayarsın ve çekersin onları. Gülersen herkes seninle güler hesabı. Pozitif ol ki enerjini görsünler. Ağıt yakmakla olmaz bu işler..

0|2
    0|0
  • Arap sen sorma...

0|0
    0|0
Yükleniyor...