Kimler bakire olmayan bir kızla evlenmez? Neden?

Nedeni erkekten erkeğe değişir sanırım merak ettim...

Kimler bakire olmayan bir kızla evlenmez? Neden?

Güncellemeler:
bence erkeklerin bakire kızlarla evlenme istediği 2 şeyden kaynaklanıyor:

1. herşeyi ilk kendisiyle yaşamasını istemesi

2. evlenmeden önce nefsine hakim olamayıp yaşadıysa evlendikten sonrada nefsine hakim olamaz başkalarıylada yaşar düşüncesi

Tabi bunlar benim gözlemlediklerim. katılırmsınız bilemicem...

0|0
8|42

En İyi Erkek Görüşü

• Sevdiğim insanın geçmişini umursamazlık edecek kadar medeni değilim, bu bir medenilik göstergersi ise tabiki. Ama bende olmayan şeyi karşı tarafta arayamam. Bana açıkça söylesin sevdiğim insan arkasında dursun yaptıklarının 3 se 3 , 13 se 13 kaç kişiyle birlikte olduğunu bileyim. Bende kendi durumumu anlatayım açıksözlülükle anlaşırsak zaten gelir gerisi.

8|1
    2|3

Erkekler Ne Diyor 41

• Herkes kendisini evliliğe saklamış bir eş ister , erkekte , kızda .

Bakirelik çok farklı bir kavramdır , kimisi bunun zar ile alakalı olduğunu düşünür kimiside aldatma ihtimalinin daha düşük olması ile .

İnsanlar için evlendikten sonraki yaşam biçimleri daha önemli olmalıdır , evlenmeden önce bir şeyler yaşamış mıdır diye düşünmek yersizdir .

Evlendikten sonra size sadık bir eş oluyor ve sizi mutlu etmek için elinden geleni yapıyor ise ona sahip çıkmalı aynı sadakat ve ilgi ile ona karşılık verilmelidir .

Hayırlı bir eş isterim , zamanında günaha bulaşmış ve kurtulmak için çaba gösteren biriside olabilir , başkaları tarafından mağdur edilmiş biriside olabilir .

Evleneceğim kişi ne yapması ve ne yapmaması gerektiğini bilmeli iyi bir eş olmalıdır , geçmişini unutmuş kendisini sadece eşine adamış bir kadın olmalı .

7|2
    1|2
    • vovv cok guzel yazmısssın... boyle bi erkek lazım her eve :p

• şöyle birşey var eğer erkek bakirse bakire birisini istemekte sonuna kadar haklıdır!

10|2
    1|2
  • eşimin benle evlenmeden önceki hayatı beni ilgilendirmez. aynı şekilde benim evlenmeden önceki hayatımda eşimi ilgilendirmez. geçmişte her ne yaşadıysa, yaşadıklarını sorgulamaya hakkım olmadığını düşünüyorum. bakireliğin kızın namusu olarak algılanmasınada karşıyım. çünkü ortada tek taraflı bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. hep kızların bekaretine önem verlirken, erkeklere gelince, "erkek adamdır canım o yapar, ona bişey olmaz,"anlayışı hakim. burada önemli olan eşlerin birbirlerini çok sevmeleridir bence. gerisi boş.:)

5|0
    1|2
  • Kızlara:

Evinizi kurarken sıfır ürünler aldığınızda, mutfak, oturma grubu, yatak odası..vs.

ürünlerinin kutusunun bantını çözerken, poşetini yırtarken, garanti belgesini okurken, ilk kez kullanırken hissettiğiniz duygu ne ise,

bakire kızla evlenirken erkeğin yaşadığı duygu da odur.

3|2
    0|1
  • bana saçma geliyor açıkçası. böyle bir şey isteyebilmem için benim de bakir olmam gerekir diye düşünüyorum.

5|0
    0|1
  • burda baze erkeklerin yazdını okudum da kafa saliyorum sadece ya gerçekten cahilsiniz ya da gerçekten haberleri acipta bakmıyorsunuz unutmayın çoğu bayanlar tecavüze urar onlar ne yapsın öyle lerinde mi evlenme hakkı yok yani?

beyler dinimizde şu da var bakire olmayanla evlilik sevaptir hadisler de bile sözler var bakire olmayana karşı evlilikler!

baze erkekler der şimdi ki başkası becerdi için namusuzu istemem ben derim ki onu namuslu etmek sizin elinizde onu iyi bir eş etmekte sizin elinizde!

kimisi der ven bakir olmayanı istemem kimisi der bakire olmayanı istemem ama şu gerçek siz böyle büyük konuştukça Allahta sizlere sizin istemedinizi karşınıza cikarir.

1|1
    0|0
  • çünkü o helal olmaz, doğan cocuklar ise veled-i zina'dır. işin dini boyutu böyle.

ama ben yine de seviyorsam alirim. fahise olsa bile umrum dışı. seviyim yeter.

6|0
    0|2
    • keraneden kiz cikarmak buyuk sevapkken bakire olmayan biri ile evlenince gunah mi oluyordu ? helal olmuyor mu ? bu sefer guldurmedin mayk.

• sensiz asla ne aşağılık bi yorum yapmışsın ya haddini aşmak bu olsa gerek

• senin gibi aşık olunan kadınların sonradan o* olması olasılığından çok daha anlamlı ve onurlu olduğu için daha tercih ediyorum bu eylemi #sensizasla!

• bakire olup olmaması önemli değil, insan olsun yeter... ne bakireler gorduk or*spulara taş çıkartan..

1|0
    0|0
  • ön de bi zar var diye namus abidesi olmuyo kızlar o sadece aptal erkekleri kandırmak için bi reklam diyelim. ne kızlar var bakire kalayım ama yapacağımı yapayım diye arkadan ona buna veren. sorduğun bu ise eksik olsun istemem. bakire kız denildiğinde malesef akıllara bu zar gelmekte ama asıl mesele bütün vücudu ile bakire olan bi kızdır. bütün vücudu derkende dudağında doğmamış çocuklar olmayan kızlardan bahsediyorum. hatta öyle ki hiç bişey bilmemeli şekli boyu vb. bizim geleneklerimiz böyle. mantıklı düşünmek gerekirse de mutlu evlilikler için bunun ne kadar da gerekli olduğunu herkes onlar. düşünsenize bakkal ahmetin oğlunun ki seninkinden büyüktü diyen bi kızı... bunu kim ister. haaa şu da var bu dediklerimin bi kısmı erkek içinde geçerlidir. onla bunla yat sonra bakire kız iste yok öyle üç kuruşa beş köfte... saygılarımla...

2|0
    0|0
  • ben bakir değilsem neden aynısını karşı tarafda arıyım..

8|1
    0|2
  • ben bakireyle evlenmem.

6|2
    2|1
  • arkadaşlar peki bi yerde toplantıdasınız yada partide..birileriyle tanıştınız ve eşinizin ilişki yaşadığı eski sevgilisi çıktı orda arkadaşınza ya şu benim sevgilimdi beraber olmuştum dese hoşunuza gidermi ? mantıklı olun biraz

1|1
    2|1
  • Beyni bakire olsun yeterli bence, sadece bir zar yüzünden bir kadınla evlenmemezlik yapmam.

1|0
    0|1
  • hayatındaki ilk erkek ben olmalıyım.bekaretin olması cinsellik yaşamadığı anlamına gelmediğininde farkındayım.ama ben bu konuda hiç medeni olmak istemiyorum

1|2
    3|1
  • Bakireliği önemseyip, kutsallaştıracak kişi öncelilkle kendisinin de bakir olmasi gerekir.. İnsan olmanin gereklilik şartlarından biride kendin için istediğini bir başkasi içinde isteyebilmektir...

4|0
    0|1
  • ben evlenirdim. yeterki dürüst olsun. herşeyi ilk baştan söylesin. gerdek gecesine kadar saklamasın.

4|0
    0|2
  • Her ikisine de saygı duymak lazım. Bu bir seçim meselesi.Öyle yaşayan ona göre birini seçer buna da kimse karışamaz. Karşılıklı seçimlerin uyuşması lazım sadece. Bence burada ki asıl sorun bakireliğin sözüm ona medeniyet ile karşılaştırılmasıdır.

2|0
    0|2
  • evlenmeden önce "milli olma" inancını pekiştirmir zümrenin içersinde "bakire kız" takıntısı olanlara kocaman bir hassiktirin ordan diyorum...

2|0
    0|0
  • Kavunu koklayarak karpuzu tokatlayarak kızı da bacagının arasına bakarak alıyoruz biz türkler.

4|0
    0|1
  • Tabikide ilk benim ile olsun isterim, evlendikden sonrada belli olursa bu tür şeyler çok acı sonuçlar veriyor diye biliyorum haberlerde görüyoruz hep, bence bayanlar dürüst bir şekilde eşlerine anlatmalılar gizlemeden.

0|0
    0|0
  • sevdiğim kadının bakire olup olmaması hiç önemli değil.

3|0
    1|4
  • benim böyle saçma bir takıntım yok. o yüzden bilemeyeceğim.

1|0
    0|1
  • Sen başkasının çiğnediği sakızı çiğnermisin ? Erkek-kız fark etmez..

0|0
    0|0
  • bakirelik ile ilgili ön yargılar bu devir için saçma önyargılar,kadının da bekarlık hayatında sex yapmaya en az erkek kadar hakkı var bana göre...

1|0
    1|0
  • Ben evlenmem. Çünkü böyle yetiştirildim yapamam yani bana ters her ne kadar mantık olarak doğru gibi gelsede bana yanlış geliyor.

0|0
    0|0
  • Bence toplumsal tabu.. Zihinlerimize kazınmış...

0|0
    0|1
  • ben evlenmem ben başkasının bardağından su içmiyorum bide sütünden başka bir erkeğin geçtiği kızlamı evlenecem töbe töbe :)

0|0
    1|0
  • müslüman olmamız bunu ana temelidir özü bu (bide insan kimle yattığını bilemiyeceği için genelde ,erkekler araların da ben filanla yattım diye anlattıkları için arkadan vurulmak istemez)

0|0
    0|1
  • Ben isterim çünkü bende bakirim

1|0
    0|0
  • Sevdiğinin sadece kendisinin olmasını istediğinden

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 8

• kendisi daha önce bu tarz birşey yaşamadıysa hakkıdır bakire istemesi ama türk erkeklerinin çoğu kendisi yaşasa da yaşamasa da bakire istiyor..

5|1
    0|3
  • Bu anlayış çok saçma.Erkek yapıyo yapıyo evlencegi kıza gelince erkek elinin degmesini istemiyor.Sadece o kıza ben dokunuyum diyo.madem böyle istiyosunuz o zaman sizde öyle olun.Onla bunla yatıp birsürü şey isteyen erkeklerin düşüncesi çok saçma bence.Karşındakide senden aynı şeleri ister.Bunu hesaba katmıyorlar.Erkek yapınca bişey yok kadn yapınca olay oluyo

5|0
    0|2
  • erkek olsaydım ne derdim hç blemycem ama 13 yaşnda sahile gitmek için okuldan kaçtığımda dev sivri demirliklerden atlarken dengemi kaybedip düştüğüm için bekaretini kaybetmiş bir kız olarak konuşuyorumki ; canımıda kaybedebilirdim yada kaşımı gözümü. ( üstelik kaza olduktan sonra okuldan kaçtığm anlaşlmasın dye eve bile gitmedim bişey olmz gçer falan yaptım ) geldi geçti 3 yıl şimdi 16 yaşındayım ve yaklaşık 6 ay önce bekaretin kızlık zarı falan filan diye birşey olduğunu posta gazetesininden öğrendim ilk duyduğumda ağır bi şok geçirdim baya şaşırdım anneme falan söyledm 1 ay snra ve kontrolede gitmeyi kendim istedim fakat sonç alamadm. 18 yaşnda tekrar gdcm . sonuç olarak tüm erkeklere şunları söylüyorum ; Aman sakın bekaret falan filan bunlar gerçek değil bir kadından kan gelmemesi onun ilişkiye girdiğini asla göstermez bir örn daha büyük kuzenim sıvı basıncından kaybetti bekaretini denize atlerken. Sevdiğiniz kız varsa oda sizi seviyorsa ve güveniyorsanız böyle saçma şeylerden hayatınızı karartmayın gider başkasıyla evlenir sonra siz pişman olursunuz benim gibi kızlarında psikolojisini bozmayııın :) Neyseki bir koreli ile evlenmeyi planlıyorum bu yüzden Türk erkeklerinden soğudum ne diyiiim? ben değil her türlü o beni kaybeder. bana bakiremisin sevgilim ? diye sorck bir erkeğe çok afedersnz ama a****nınki gbi derim yani birde çok sert tokat atırım.. DO NOT BELİEVE VİRGİNİTY ! :p

0|0
    0|0
  • bakire olmayan bi kızla... evlenmeyen evlenmez yani:D namus konusu hep kızlara yüklenmiştir her zaman kızlık zarı gitti mi aha bu namussuz derler her zaman ama bi erkek kızlarla yatıp aman canım bu erkektir normaldir vs. diyip sanki yaptığı şey alkışlanmaya değermiş gibi üste çıkartılır... evlenmemelerinin nedeni bugün bana veren yarın başkasına verir düşüncesi ha kendisinden önce ise... bu benden önce de vermiş kim bilir daha kimlere verir düşüncesi.. halbuki erkekler kadınlardan daha çok aldatıyo yanılıyo muyum -.-

0|0
    0|0
  • dini sebeplerden dolayı isteyen ve kendi yaşamış azınlık dışında diğerlerinin isteme hakkı yok. her haltı yiyip bakire kızla evlenip sonra yine dışarı kayıyor bu tipler çocuk falan olunca...
    hani eğlenilecek/evlenilecek ayrımı var ya işte evlenilecekle evlenip eğlenilecekle aldatıyor ya da aklı onda kalıyor.(çok gözlemledim bunu 30 yaş üstünde)
    senin yazdıklarına ek kıyas korkusu ilk olma saplantısı ve kıyas tamamen bu ikisi.

0|0
    0|0
  • her pisligi yapmıs 563746575 tane kızla muhattap olmus bi erkek kalkıp da bakire istemesin, bakire salak kız da lutfen bole bi ahlaksızla evlenmesin, onu kabul etmesin herkes dengini bulsun isterim.

ben cok fazla kızla birlikte olmus erkeklerden tiksiniyorum, ahlaksız, sapık, gozu fıldır fıldır erkekler kadar itici hicbisey yok. ama bakıyorum adam namussuzun onde gideni, bekaret diye geziyo. sen o lafı agzına alma, kirletme eeeeey sapık

gerci bu zihniyette olan erkekler de alttan ustten sagdan soldan verip ben bakireyeeeem diye gezinen ahlaksız kızlara dusuyor genelde, e hakkı ama oylesi.

3|0
    1|1
  • peki tecavüze uğrayan kızların günahı ne?

0|0
    0|1
    • tek günahı olur yanlış yerlerde takılmış olmasıdır

• @ayddemx senin kafan tecavuze ugramis bence. tecavuzcuyle hic bir akli selim kiz evlenmez gider hapise tiktirir. boyle biseyin olmasi da soz konusu bile degil. yazik insanlara bak, gidin magarada yasayin hic olmadi. insanliktan yoksunsunuz ya. neyse allah islah etsin sizleri, sizleri hor gordugunuz seylerle terbiye etsin yüce rabbim.

• sıkma canını değmez her söylenene kafa yorarsan işn içinden çıkamazsın boşver

• bu yobaz düşünceye sahip olan erkekleri toplayıp yakmak istiyorum.

6|1
    4|9
Yükleniyor...