Anne olmak için daha ne kadar ugrasmam gerekiyor? ?

Eşimle 1 yıllık evliyiz 4 aydir da cocuk. sahibi olmak için uğraşıyoruz. Geçen ay doktora gittim doktor ultrasonda bakıp yumurtaliklarimin normal olduğunu söyledi.
Esimle hayal kırıklığı yasamaktan sıkıldık. Hic boyle hayal etmemistik. Bazilari ilk denemesinde hemen gebe kaliyor biz Nerde hata yapiyoruz peki,?

0|0
9|32

En İyi Erkek Görüşü

• eşinde doktora göründü mü? sperm sayısı yeterli mi, spermleri ileri hareketli mi? Eğer eşinde de sorun yoksa, o zaman adet takvimini düzenli olarak kullancaksın, hassas termometre alıp, tam 2 adet ortası yumurtlama zamanı vucüd sıcaklığını ölçüp, o zamanlarda ilişkiye gireceksiniz ve ilişki sonrası hemen kalkıp duşa koşma, mümkünse bacaklarını yukarı kaldır, mum pozisyonunda yarım saat bekle.
    Birde sen veya eşin sigara içiyorsanız o da sıkıntı yapabilir sprem ve yumurta kalitenizi bozar. Ayrıca yediklerinize de dikkat edin.
    Geçmiş olsun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu işler aceleye gelmez eşinin spermografi testi yaptırması lazım ikinizde tam teşekkürlü bir kontrolden geçeceksiniz daha sonra doktorunuz size hangi tarihlerde birlikte olmanız gerektiğini söyleyecek bu tarihte senin ovulasyon dönemi zamanında olacak .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• zaten evliligin ilk yılda çocuk olmayabilir bunu dostorlar bile söylüyor benim ablamgilinde öyleydi çok doktor gezdiler biri enişteye amaliyat olacan dedi amaliyat oldu 1 hafata sonra ablamın hamile oldugu ortaya çıktı :) boşa amaliyat masasın ayattı acele etmeyin

0|0
    0|0
    • Asıl ilk yilda daha kolay olmasi gerekmez mi. Oturup hindi. gibi hatamiz nerde diye düşünüyoruz.

• hayır hayır git hangi doktora sorarsan sor hatta doktorlar ilk bir yıl içinde geleni geri gönderiyor

• Eşin spermografi testi yaptırdımı acaba?
    Yahu adamda ileri hareketli sayısı yetersiz çıkacak muhtemelen kalkmış burada bende sorun yok niye olmuyor diye soruyorsun. Bu işler tek değil çift taraflı olur. Bazen de döllenmiş yumurtayı senin vücudun kabul etmez tehdit olarak algılar ve yıkılması için uğraşır

0|0
    0|0
    • Bilgili görünüyorsunuz doktor musunuz. Her iki durumda da ne. yapmamiz gerekir biraz yardımcı olur musunuz

• Doktor değilim mesleğimin de önemi yok yazarsam kafan karışır. Önce eşin sperm testi yaptıracak. Sonuçlar olumlu çıkarsa denemeye devam edeceksiniz. Bir yılın sonunda olmaz ise diğer yöntemlere o zaman bakmak gerekir.
      Bir de adet döngüne göre alttan muayene olsan daha sağlıklı olurdu evli bayanlara genelde alttan muayene yapılır neden sadece ultrasound muayene yaptı ki doktorunuz
      Bu işin pozisyonu olmaz yorumlarda pozisyon denilmiş alakası yoktur. Sen yumurtlama tarihini iyi hesap edersen ve eşinle birlikte her ikinizde de sağlık açısından sorunsuz iseniz muhtemelen hamile kalabilirsin. Yumurtlamana yakın 1-2 gün perhiz yaparsanız sperm kalite ve sayısı artacaktır. O günlerde günaşırı birliktelik daha sağlıklıdır. Öyle gece boyunca 5 kere olsun daha fazla şansımız olur diye düşünme. Her tekrar eden ejakule durumu sperm kalite ve sayısını düşürmektedir

• Bütün yılları deneyip çocuk sahibi olamazsanız Adıyaman Menzil de bir Allah dostu var O'nın duasını işteyin.
    3 kişi böyle çocuk sahibi oldu , birine ben vesile oldum şahidim..

0|0
    0|0
  • Vardır bir hayır. Sabret

0|0
    0|0
  • 11 yıllık evliyim ilk çocuğumuz hemen olmuştu, 2 numara tam 6 ay sonra ancak oldu. Çok sıkıntı yapmana gerek yok. Zaten doktorlarda 1 yıldan az çocuk olmama durumlarını olağan karşılıyor 👍

0|0
    0|0
    • Ama hemen ve plansiz hamile kalan. cok. duydum. Sansim mi yok. benim nedir

• Biz neredeyse adet günleri hariç hergün yapmamıza rağmen 6 ay sonra ancak oldu, o yüzden çok kafaya takmayın.

• Daha once nasil korundunuz

0|0
    0|0
    • Korunma. olarak dışarı boşalıyor du baska bir yöntem uygulamadik

• Hap ile korundugunuzu dusunmustum, disari ise soylememe gerek kalmadi... Bir yil az bir zaman, senin psikolojin etkilenmis buda bir etken, rahat ol Allah hayirlisini versin... Enistedede gitsin dr ye ama bir yil kisa bir sure... Bir taktik soyleyeyim, isiniz bittiginde sirt ustu bacaklarini havaya dik, ellerinle beline destek ver, bu sekilde spermler disari kacmadan yumurtaya daha hizli sekilde gider...

• önce allaha dua edeceksiniz

2 beslenmenize dikkat edeceksiniz
    3 işlemi tekrar tekrar daha fazla denemeniz tavsiye edilir

0|0
    0|0
  • Yillarca ugrasanlar var. Sen 4 ay ugrasmissin cok mu. Az daha sabir ve dua.
    Pozisyonunuzu uygun secin. Daha cok misyoner derler.
    Beslenmenize dikkat edin. Adet takvimini, yumurtlama gunlerini iyi takip et.

0|0
    0|0
  • Çok sık ilişki sperm sayısını düşürür Buda hamile olma riskini azaltır 5 gün ara verip deneyin sperm sayısı artar hamile kalma oranida yükselir

0|0
    0|0
  • iliski sirasinda g@tunun altina yastik koy ve bitin hemen kalkma ve ayaklarini yukari dik 30dakka bekle

0|0
    0|0
  • ALLAH'ın dediği olur. Hayırlısını iste ve sabret. Duaların karşılıksız kalmayacaktır inş.

0|0
    0|0
  • Tam yumurtlama doneminde iliskiye girmeniz gerekiyor defalarca o gunlerde

0|0
    0|0
  • Tüp yapin

0|0
    0|0
  • Adam kısır

0|0
    0|0
  • Benim bir kuzenim tam 14 yil ugrasti

0|0
    0|0
  • Sabırlı olun elbet olcak bir zaman

0|0
    0|0
  • Günlerini denk getiremiyosunuz sadece sorun bu

0|0
    0|0
  • Kırmızı ginsek kullansın

0|0
    0|0
  • alkol sıgara ve kocan kısrı olabılır kontrol ettırın

0|0
    0|0
  • Belki uygun pozisyonda yapamıyorsunuzdur?🙄

0|0
    0|0
  • Eşine sperm testi yapıldımı

0|0
    0|0
  • kocanda sorun yok mu?

0|0
    0|0
  • Kocanı kontrol ettir bir

0|0
    0|0
  • 4 ay kısa, sürekli deneyin ve doktor yardımı alın lütfen; ümitsizlik yakışmaz müslümana. Allah güzel evlatlar nasip etsin.

0|0
    0|0
  • Zamanlama da sorun olmasın

0|0
    0|0
  • Biz 10 ay uğraştık üstelik çok sık ilişki yaşıyorduk

0|0
    0|0
  • bu gibi durumlar oluyor farklı 2 3 hastaneye görünmekre fayda vardır unutmayınız her doktorun dediği doğru olmaya bilir. ama üzülmeyiniz tıp gelişti elbette çocuk sahibi olursunuz endişelenmeyiniz :/

0|0
    0|0
  • bende eşimle uğrsştım biraz zor oldu acemilikte ama oldu yani

0|0
    0|0
    • Sorunun uz var miydi neden ugrastiniz

• sorun yoktu acemilik vardı sadece

• Regl bittikten sonra yaptınız mı hemen

0|0
    0|0
    • Evet genellikle regl takvimine gore de hareket de ediyoruz

• Henuz test yaprirmadik daha yeni muayene olacak

• Biz haftada 3 defa yapıyorduk

• Esinde vardir sorun belki

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 8

• Yumurtlama donemlerin var cabnim playde uygulamasi var indir bak. En son ne zaman adet oldun yani olduktan 10gun gecmesi gerek bide oyle deneyin

0|0
    0|0
  • Kocan gitti mi peki?

0|0
    0|0
    • Hayir ama onu doktora yonlenddirmedm. daha

• E daha hatayı nerede arıyorsun annem, bölünerek mi yapıcan çocuğu? Önce bir adam da gitsin, onda da bir sorun çıkmazsa o zaman düşünürsünüz.

• benim her cocuk istemem 6 ay sonra sonuc verdi. Sana tavsiyem yumurtlama testi al. Adetten sonraki besinci gun testi hergun yap, yumurtlamayi gorunce mutlaka yapin :D ben iki cocuguda o teste gore yaptim. yumurtlamayi izlemek onemli

0|1
    0|0
    • Ilk gunden. gebe kalanlar nasil. kaliyor. diye kendime. sormaktan. sikildm. yumutlama testi olmadan. nasil. kaliniyor ve bizde niye oyle olmuyor

• Spaermlerde zayiflik varsa ne yapacagiz peki o daha da büyük bir sorun.,

• tedavi gerekir. Esinninde doktor gormesi lazim. ikinizde sorun yoksa ya psikolojik ya da yumrtlamayi yanlis hesapliyorsunuz demektir. unutma bir ayda sadece iki gun yumurtluyorsun

• Belki sizin imtihanınız budur. Sabredip isyan etmedikten sonra Allah size onu verecektir. Gebe kalman imkansız denilenlerin çocuğu olduğunu biliyorum. Allah ol dedikten sonra olur. Umudunuzu yitirmeyin. Hem daha yolun başındasınız.

0|0
    0|0
  • Oks kullandınız mi

0|0
    0|0
  • Hersey nasip kismet allaha dua et ondan ümit kesilmez..❤️

0|0
    0|0
  • Esinde bir sorun olabilir doktora gidin.

0|0
    0|0
  • Hazır gıda tukwtmwyin eşini muAyene oldumu

0|0
    0|0
    • Olmadi simdiye dek. gerek gormemistim,

Yükleniyor...