Dini bilgisi olanlar gelebilir mi?

İnsanı kendi cinsel organına bakması günah mı? 18 yaşındayım ilk defa aynayla az önce baktım kendimi kötü hissediyorum. Lütfen sadece ciddi olanlar gelsin. Günah mı? Sadece inceledim meraktan. Ve güsul alman gerekir mi? Dalga geçmeyin

0|1
13|42

En İyi Erkek Görüşü

• ya ister istemez bakıyosun e temizlik yaparken bakmadan nasıl alacaksın yanındaki kılları.

0|0
    0|0
    • Almiyorum

• nasıl almıyorsun ya biz erkeklerde belli buğday tanesini geçtiği zaman almamız lazım oluyor yoksa günah. Sizde de öyle bir durum vardır elbet almalısın zaten rahat da edemezsin ki

En İyi Kız Görüşü

• Cinsel organı kutsallaştırmanın anlamı yok. Hiçbir mi kılını almıyorsun be bacım.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Banyoda veya odada tek başına iken, kişinin avret yerini açması, bakması haram/sağairden/küçük günahlardan değildir. Ancak örtmesi daha faziletlidir.(bk. Nevevî, a. g. e, 2/166, 197, 204-206).

0|0
    0|0
    • Yani günah değil haram değil dimi

• Değil ama zararları vardır unutkanlık vs. gibi bakmamak faziletlidir ve edebe uygun olanıdır.

• yok öyle birşey. ama uydurulmuş dine yani tarikatlardan birine tabiisen o zaman bir şey diyemem, o kadar çok saçmalıkları var ki.

0|0
    0|0
  • Günah

0|0
    0|0
  • Yok ya

0|0
    0|0
  • Günah değil, gusül ya da abdest almana gerek yok.

0|0
    0|0
  • Insan kendi vucudunu neden emanet gibi gorup bakmasin asla gunah değil gusule falan da gerek yok

0|0
    0|0
  • hayattan soğudum yeminle...

0|0
    0|0
  • Gerekmez ve yıkanırken nereye baktıgını merak ediyorum goz bandımı takıyorsun acaba kendini görmemen şaşırtıcı

0|0
    0|0
  • hayır gerekmez bu normal bakabilirsin ucunda dışında birşey çıkmış olsa da aynayla bakarsın incelersin mesela merak içinde yaparsın ne olacak herhangi bir sakıncası olmayacağını düşünüyorum içi rahat olsun

0|0
    0|0
  • Bu ülkede din eğitimi şart. Yanlış anlama sana özel değil. İnsanların gerçekten bir eğitim alması gerekiyor.

0|0
    0|0
  • İncele hiçbişey olmaz
    Ama belli olmaz hani uğraşırken filan belki haz almışsındır gusül al bisey kaybetmezsin tatlım..

0|0
    0|0
  • Yok değil.

0|0
    0|0
  • Kendini tanıman önemli Gusül tabiki de gerekmez. Kendini Kötü Hissetmene de gerek yok.

0|0
    0|0
  • güsül alman gerekmez bakabilirsin kendine boşalirsan güsül gerektirir

0|0
    0|0
  • Gusul gerekmez kendine bakman gunah degildir

1|0
    0|0
  • Sacmalama kızım.

0|0
    0|0
  • Günah değildir diye biliyorum ayrıca gusül almana gerek yok meni (sperm) gelmedikten sonra

0|0
    0|0
  • Niye günah olsunki

0|0
    0|0
  • degil canım senin op sonuçta

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir dünya

0|0
    0|0
  • Günah değil

0|0
    0|0
  • Hayırr

0|0
    0|0
  • hayir hatta onu oksamalisin

0|0
    0|0
  • değil ama iyi de değilmiş diye biliyorum

0|0
    0|0
  • günah değil mekruh..

0|0
    0|0
  • Qmeni gelmeyince gusule gerek yok... Buyuk alimler cinsel orana bakmayi haya edinilermis...

0|0
    0|0
  • Hayir degil? Bosalma olmadan yani zevklenmeden de abdeste gerek yok

0|0
    0|0
  • Yok yahu ne alaka saçmalama kim dediyse nerden duyduysan saçmalık bu

0|0
    0|0
  • Nası dalga geçmeyin ya :D

0|0
    0|0
  • Mekruhtur panpa. Gusul gerekmez evladım :/

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 12

• Açıkçası günah, yanlış, mekruh olduğu falan yazar kitaplarda. Ne kadar dogru ne kadar yanliş bilemem, umursadigim bir şey de değil.

0|0
    0|0
  • Ne alaka kız öyle bişey yok bakmanın sakıncası yok

0|0
    0|0
  • Gunah degil , gusul gerekmez

0|0
    0|0
  • Ben günah diye biliyorum. Sag elle dokunulmaz. Hatta banyoda bile gusül alırken gobekle dizkapagı arası bir havluyla kapalı olmalı.. banyoya cıplak girmek doğru değil..

0|2
    0|0
  • günah. direkt sorgusuz sualsiz cehennem

0|0
    0|0
  • Sana aitse günah değil.

0|0
    0|0
  • Günah değil ama bakılmamalı diyorlardı.

0|0
    0|0
  • Çok büyük bir günah etmişsin

0|0
    0|0
  • Bakmalısın dinî olarak düşünme her şeyi. Orada bir kitle olsa kaç yıl sonra farkedeceksin. Eline ne kadar bakıyorsan oraya da bakman normalini bilmen gerekli

0|0
    0|0
  • Değil ama çıplak gezmek hoş değil odada hatta kollarını uzattığında duvara değmiyorsa banyoda nedenide evrende yalnız değiliz biliyorsun cin seytan izleyip aşık olmasın diye

0|0
    0|0
  • Hayır tabi ki olur mu öyle şey

0|0
    0|0
  • gunah degil ya snucta sana ait bisey

0|0
    0|0
Yükleniyor...