Gay olduğumu arkadaşıma söylemeli miyim?

meraba arkadaşlar. ben eşcinsel bir erkeğim. bunu yazmak ve kabullenmek hala zor geliyor bana ama burda çoğu kişinin yazdığı gibi kendimden nefret etmiyorum. kendimle barışığım üniversiteye gidiyorum arkadaşlarım arasında popüler sayılırım. kendimi bildim bileli de bu şekilde hissediyorum. ailem bu durumu ben liseye giderken benim günlüğümden bir sayfayı okuyarak öğrendi ve tepkileri çok fazla oldu psikologlara gittim konuştum tedavi yöntemleri aradılar bense onların gay olmadığıma inanmalarına herşeyin normal olduğuna inadırmaya çalıştım, şimdi hepimiz rol yapıyoruz sanki ben normalmişim gibi, bu olayı hiç konuşmuyoruz yaşanmamış gibi. okula başladığımdan beri hiç kız arkadaşım olmadı, hem bu kadar ilgi görüp hem de partnersiz olmam arkadaşlarım tarafından tuhaf karşılanıyor oynamaktan kendim değilmiş gibi davranmaktan yalan söylemekten bıktım usandım... çok yakın bir arkadaşım var okuldan, kız. herşeyi konuşabiliyoruz . bu arada sevgilisi var aslında benden hoşlanıyormuş sonradan diğer arkadaşlarından öğreniyorum ama hala yakınız. ben artık ona karşı rol yapmak istemiyorum ama gerçek benle yüzleşince tepkisi ne olacak onu kestiremiyorum.insanların benden kaçmasını, tanıdığım konuştuğum arkadaşlarımın uzaklaşmasını tuhaf tuhaf bakmalarını istemiyorum. internette bu gibi soruları forumları araştırırken bu siteyi gördüm ve üye olup sizlere danışmak istedim. lütfen ön yargılı davranmadan, bir kez olsun kendinizi benim yerime koyarak bu soruyu cevaplamanızı istiyorum, sizce kendim hakkındaki gerçeği söyleyip olabileceklere mi hazırlanmalıyım yoksa rol yapmaya devam mı etmeliyim?

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• en iyimserini düşünüp söylüyorum şimdi sana. söyledikten sonra aynı devam edersiniz belki ama kötü bir niyeti olmadan oda gidip bunu en yakın arkadaşına söyleyebilir. ve bunu tek bir kişiye söylemesiyle yayılır. öğrenilir. sende ağır bir şekilde dışlanmasanda dışlanırsın. okul hayatın zindan olur. kendini kötü hissedersin. psikolojin bozulur iyice. iyisimi söyleme. çünkü illaki oda birine söyleyecektir. kötü niyetle söylemez belki ama dediğim gibi okuldan tek bir kişiye söylemesiyle duyulur.

7|2
    1|1
    • cevabın için teşekkürler sanırım haklısın.

• 2 kisinin bildigi sir degildir soran, papatyanin dediklerini kaile al..

• lostman34 isimli arkadaşa aynen katılıyorum. Okulunu bitirip belli bir sosyal statüye ulaşıncaya kadar bekle.

Kızlar Ne Diyor 8

• 0|1
    0|0
  • Türkiyede özgürlük yok, söyleme bence

2|3
    1|1
  • sırrını söyleme dostuna oda söyler dostuna demişler sosyal hayatını çok etkiler diye düşünüyorum

0|2
    0|0
  • Asla sakın hayır bitti:)

0|1
    1|1
  • Söyle veya söylemediyemem ama ne kadar daha rol yapacaksın? insanlar ne der diyerek hayatının tamamını yalan olarak yasaman büyük hata.Bu senin kendine güvenin olmadığını gösteriyo bence. Sen bu sekilde hiçbir yerde düzgün bir hayat yasayamaz ve düzgün ilişkiler kuramazsın çünkü ilişkilerin bir yalanın üzerine kurulu.

0|0
    0|0
  • eğer seni rahatsız etmeyeceksem bana özelden mesaj atar mısın ?

0|1
    0|0
  • Ben Hollandada yasiyorum, burada senin dedigin turden seyler cok normal. Eger Hollandada yasasaydin acil diyecektim fakat Turkiyede yasadigin icin bence acilma diyorum. Saklayip gizlemekten baska bir secenegin yok gibi gorunuyor.

0|0
    0|1
  • okul hayatın biter arkadaşların seni dışlar tek başına kalırsın kesinlikle söyleme

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben sahsen aileme, bazi kuzenlerime ve bazi arkadaslarima soyledim. Sunu farkettimki eger sen insanlara durust davranirsan, kinci olmazsan onlarda sana ayni sekilde davraniyor ve seni anlayip , seni sen oldugun icin sevmeye devam ediyor. Duzgun bir sekilde konustugun ve karsinda seni dinleyen biri ol dugu surece cekinme. En sondan bir onceki acildigim kisi Turkiye'den mutasip ve turbanli olan, en yakin arkadaslarimdan biriydi. Ilk basta tabiki sasirdi :) ama daha sonra bana saygi duydu ve aramizda bir sey degismedi. Baskasina cok rahat pislik diyen insanlar benim arkadasim olmaz sahsen, cunku ben o tip insanlarin kendi pisliklerini kapamak icin baskalarina kotu soz soyleme egilimlerinde oldugunu gozlemlerimle ogrendim.

Durust ve saygili olan herkes boyle bir duruma rahat bir sekilde alisacaktir, degilse zaten sana gay ol, olma bir zarari dokunacaktir ;)

1|0
    0|0
  • Ben de biseksuelim iclerinden biri yine biseksuel olmak uzere 4 arkadasim biliyor ve hepsi erkek. Kisiliklerindendir mi bilinmez bir sorun olmuyor. Hatta birbirleri icinde en cok bana guvenirler ve hepte o 4 kisi ile takilirim. Konustugum cocuklara adamlara kadinlara kizlara kadar anlatirim onlara. Ancak cogu gayin bildiginin aksine kizlar daha bir homofobik ben bir kiz arkadasima soyledim sacma salak tepkiler gordum konusmuyorum da artik kendisiyle. Dikkatli ol derim

0|1
    0|0
  • Gerçekten zor bir durum... Açıklamayı düşündüğün kişinin yapısına ve dünya görüşüne bağlı... Yani bu tür ilişkilere ters bakmayan rahat bir kişiliği olmalı... Eğer söylersen, söyleme amacının cinsellikle hiçbir alakasının olmadığını, sadece gerçek bir dostun yardımına ihtiyacın olduğunu söyle... Mesela ben 7 ay önce iş yerimden bir bayan arkadaşıma itiraf ettim biseksüel olduğumu... Çok olumlu bir cevap aldım... Tabi bu yolda git, arkandayım demedi ama beni böyle kabul edip yanındayım dedi... Yani yarın bir gün bir erkekle birlikteyim desem hiç ters bir tepki vermez... Umarım senin arkadaşında aynı düşüncelere sahiptir :) Destek için bir mesaj uzağındayım :)

0|1
    0|0
  • Asıl ibn*lik sırf dezavantajları ile yüzleşmemek için ne olduğunu gizlemek değilmidir. yadırgamadım ama. yakısır. soyleme genc.

0|0
    0|0
  • senin durumuna empati yapmak inan zor..herkesin tercihine saygım var ama gelicek tepkiler her zaman iyi olucağını sanmıyorum bu en yakınından bile gelebilir..herşeyi göze alabiliyorsa söyle..ama alamam diyorsan rol yapmaya devam et..

0|1
    0|0
  • uzun bir cevap yazmıştım ama sildim.gerçekten zor bir durum yanlış bir fikir vermekten korktum,

0|1
    0|0
  • hayr ,

0|1
    0|0
  • bu durumu söylemeni tavsiye etmem çünkü ortam böyle durumları kaldıracak kadar uygun değil. gizli yaşamak ne kadar sıksa da seni en doğrusu bu bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...