Korunma yöntemleri nelerdir?

bir aydan düğünüm var . ilk aylardan hamile kalmak istemiyorum . bunun için hap mı kullanmaya başlamalıyım ? ne zaman başlamalıyım ? bu hap doğum kontrol hapı mı olmalı ? ertesi gün hapı denilen nasıl bir şey ? nasıl kullanmalıyım ? prezervatif kullanmak istemiyoruz. doğum kontrol hapını uzun bir müddet kullanmam sağlık problemlerine yol açar mı ? ertesi gün hapıyla doğum kontrol hapının farkı ne ? ay çıldırıciiiiiiiiiiimmmmmm:D

0|0
4|14

En İyi Kız Görüşü

• Bir ay evvelden kullanman gerekiyor reglinin ilk günü başlamalısın , sağlık ocağına gidip aile planlama konusunda bilgi alabilirsin , doğum kontrol hapı sıkıntı çıkarmaz 2-3 yıl kullanabilirsin .

0|1
    0|0
    • teşekkür ederimm o zaman gidip bir doğum kontrol hapı yazdırayım .sanırım en iyi yöntem bu şimdilik

• anekse bişey daha sorabilirmiyimm bu haplar bana kilo aldırır mı ? bide ertesi gün hapı ne oluyor ?

• ertesi gün hapı döllenme olasılığını yok ediyor sağlıklı değil ne yapıcan her ay onu mu kullanıcan , her bünyede farklı etkileşim gösteriyor d. kontrol hapı , aldırsada en çok 2-3 kilo lakin dikkat edersen almazsın . Ben kullandım 3 yıl ama kg almadım misal .

engin86 %1 olasılık için vazgeçilecek bir yöntem değil

Erkekler Ne Diyor 14

• Eğer prezervatif istemiyorsanız önce bir jinekoloğa git.Gerekli tahlillerden sonra sonra sana uygun hapı önerir.Hapın etki süresi bir ayda başlıyor ancak.Hemen gidip başlamalısın o yüzdeN.Ertesi gün hapı korunma yöntemi değildir.

0|0
    0|0
  • Geri çekme yöntemi en eskisidir ve de en ideali. Tabi ben dayanamam dersen doğum kontrol hapı sanırım ilişkiden bir gün önce olmalı. Kadınlar biliyor genelde bunu.

0|0
    0|0
  • Bir jinekologla görüşmeniz daha doğru olur. Vücudunuza hangisi uygundur bilemeyiz. Zaten 3 ana yöntem var.

1) Kondom - sağlık açısından yan etkisi yoktur ama dandik olanı işin tadını kaçırır

2) Spiral - Hap ve kondom yan etkisi yoktur ama vücut tepki gösterebilir

3) Hap - Yan etkileri var, doktor kontrolü ile kullanmakta fayda var, en yaygın yöntemdir

0|0
    0|0
  • Kondom

0|0
    0|0
  • kesinlikle öncelikle Jinekoloğa gidip danış, ama hamile kalmak istemiyorsan doğum kontrol hapı kullan, ilk ilişki yaşıyacaksının o anın hazzını almanız lazım prezervatifi ilk anlarda kesinlikle kullanmayın

0|0
    0|0
  • hap ve spiraller hormon dengesini olumsuz etkiliyor ne yazıkki. En güzeli condom kullanmak. Ya da dışarı boşalma tekniği. Ancak bu da erkeğin fedakarlığı ile olabilecek şeyler. Yatakta bencil biriyle berabersen mecbur ilk iki yöntemden birini kullanacaksın...

0|0
    0|0
  • hapın üreme konusunda kısırlaştırma etkisinin olduğunu duymuşturm ne kadar etkili bilemiyorum ama.

0|0
    0|0
  • Nasılda heyecanlı

condom la rahat olmaz

hap kullanman daha uygun

bu siteden kimse yardım edemez sen eniyisi doktora git

0|0
    0|0
  • 1 aya düğünün varsa o iş geçmiş hap bir işe yaramaz en az 2 ay önce kullanman lazım diye biliyorum. Ertesi gün hapını 3 5 kere alırsan kıçın başın ayrı oynar bütün hormonların anguta döner.

0|0
    0|0
  • Şapka takın, Arada çıkarırsınız falan.. Sonuçta et ete değmeli. (Haplarla uğraşmayın diye diyorum)

0|0
    0|0
  • hap kullan yalnız oda ayda ya da günde belli bir miktarda tüketiliyor

fazlası zarar herşey gibi

0|0
    0|0
  • erkeğine söyle geri çekilme taktiğini uygulasın.o anlar:D

0|0
    0|0
  • en iyisi dışarıya sallasın söyle ona

0|0
    0|0
  • asm lere git ria taktır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• en iyisi dogum konrol hapi evlenmeden önce adet gördükden sonra basliyorsun 21 gün aliyorsun 7 gün ara veriyorsun o 7 gün icinde adet görüyorsun ve tekrar basliyorsun hapi 21 aliyorsun vs.

pezervatifi hic önermiyorum evlisin sonucda! bide igne kullananlar var ondanda uzak dur derim sorun yapiyor. spiralde sakin takdirma illerde sorun olur.

0|0
    0|0
  • Nasıl korunursun bilemem ama vücuduna böyle şeyler sokma hap gibi...

Eşin korunmalı.

0|0
    0|0
  • en ıyısı spiral

0|0
    0|0
Yükleniyor...