Kızlarda düzensiz adet bir sorun mudur?

kız kardeşim 13 yaşında 11 yaşında regl oldu o günden beri düzensiz geliyor bir sorun var mıdır? çünkü diğer arkadaşları düzenli görüyolar.

0|1
36

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 35

• O yaşlarda düzensizlik yaşaması normal 15 e kadar felan. Yalnız erken adet olmuş doktora götürseydiniz keşke.

0|0
    0|0
    • yo hayır zaten 11 yaşın sonlarında oldu ve diğer arkadaşları da o civarlarda olmuş kime sorsam ya önc eya da 1-2 ay sonra oldum diyor

• 11 in sonlarıysa normal tabi 12 de felan bir çoğu oluyor zaten

• Genetik olur genelde sen ve annenin ilk dönemine gore benzerlik varsa sorun yoktur.

0|0
    0|0
  • İlk iki sene duzensiz olmasi normal

0|0
    0|0
  • Herkesinki düzenli olacak diye bir şey yok, ben bu yaşıma geldim hala düzensiz. Yine de doktora gidebilirsiniz emin olmak için.

0|0
    0|0
  • İlk zamanlar düzensiz olur endişelenecek bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Doktora gidin?

0|0
    0|0
  • kadın doğumcuya gösterin adet düzensizlikleri için düzenleyici bir ilaç verirler mutlaka cunku 2 yıl olmus duzene gırmesı gerekıyordu

0|0
    0|0
    • girmeyince bir problem olur mu vücunda flan

• yinede götürün ultrason ile baksınlar yumurtalıklarına gerek görürlerse zaten soyler doktor size detaylarını ama çok da dert etmeyin direr 1-2 yıla kadar

• ergenlik döneminde düzensizlik olurmuş tam yeni oturmadığı için. annem hep öyle der

0|0
    0|0
  • Bikaç seneye düzelir

0|0
    0|0
  • Düzelir ya daha küçük

0|0
    0|0
  • ilk 3 sene düzene girme süreci kiminin erken düzene girer kiminin uzun sürer

0|0
    0|0
  • Ergenligin soruna kadar zaten düzensiz olur 1 ay olur 5 ay olmaz ya da 15 günde bir olur fazla takılmayin. ya da kadın hastalıklarına gorunun

0|0
    0|0
  • Düzensiz olması normal

0|0
    0|0
  • Erken olmuş sanki bir doktora görünmeli buradaki bilgilere fikirlere kulak asmamalısın

0|0
    0|0
  • başlarda olur sonradan düzelir

0|1
    0|0
  • Tabi ki sorun

0|0
    0|0
  • daha düzene oturmaması normal gibi dursada bir kadın doğuma çıkın takviiyeyle düzene girer

0|0
    0|0
  • Insandan insana degisir kimi duzenli kimi duzensiz bir sorun yok

0|0
    0|0
  • Sorundrevet

0|0
    0|0
  • Sorun var soğan suyu ya da vişne sapı demleyip içir

0|0
    0|0
  • Ilk bir iki yil duzensiz olur diye biliyorum ama bir doktora gidin iciniz rahat etsin

0|0
    0|0
  • bende de çok kısa bir süre düzensiz oldu ama ruhen ve bedenen saglıksız oldugum içindi biraz kendime gelmeye çaslıştım beslenme falan düzeldi hemen ama yinede doktora gitmeniz iyi olur en azından içiniz rahatlamış olur korkmayın :)

0|0
    0|0
  • doktora görünün sebebini ancak doktor bilir

0|0
    0|0
  • Henüz yaşı küçük olur öyle fakat kafanıza yatması adına doktora danışabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Zamanla düzelir küçük sonuçta

0|0
    0|0
  • Zamanla düzelir.

0|0
    0|0
  • kadın doğuma gidin

0|0
    0|0
  • ilk 3 yıl düzensiz olması normal.

0|0
    0|0
  • Normal olabilri benim kuzen 10 yaşında oldu düzensiz ise doktora bildirmeniz gerekir :dğfldf

0|0
    0|0
  • Doktora görünsün bir

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5
Yükleniyor...