Doğum kontrol hapı ne kadar süreli kullanımda gebeliği önler?

Ertesi gün hapı yan etkisi çok. Doğum kontrol hapı düzenli mi kullanıldığında etki gösterir? Seksten önce alınan hap işe yaramıyo galiba?

Güncellemeler:
Kıza ertesi gün hapı kullanırdım ama yan etkisi çok üzüldüm doğum kontrol hapı daha iyi galiba

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Sürekli alınması gerekir doğum kontrol hapini n. Ama %100 sonuç vermez hiçbir yöntem. Seksten sonra alınan hap ta öyle. Ama onun yan etkisi çok. Sonuçta hepsi hormon ilacı.

0|0
    0|0
    • Kondom da zevki azaltıyo ama ten tene değmeli zevk öyle çıkıyor

• Doğum kontrol hapı tedavi amaçlı da kullanılıyor. Adet duzensizliginde özellikle. Ama sürekli kullanıldığı zman yumurtaliklari tikiyormus. Hap kullanımı sona erdirildikten sonra da hamile kalamama problemi oluyor. Ertesi gün haplarının inanılmaz yan etkisi var. Hormonları alt üst ediyor. Kanama oluyor durup dururken. adet düzensizliği yapıyor. Ciddi kanamalar da söz konusu. Aylik ve yıllık iğneler var. Onların da tehlikesi var. Spiral de bir korunma yöntemi ama rahime zarar verme tehlikesi söz konusu. Yapisirsa çok tehlikeli. En iyi yöntem yine geri çekme oluyor

• doğum kontrol hapları 2 yıl kullanılır 6-7 ay ara verilir. kullanımı böyledi sizin bahettiğiniz yumurtalıkları tıkama olayı bilinçsiz kullanımda gerçekleşebilmekte. geri çekme yöntemi dediğin yöntem en riskli doğum kontrol yöntemidir. koruması %40 - 50 diyebilirsin.

En İyi Erkek Görüşü

• Dogun kontrol hapı yok ya o hapa güvenme merve cetin diye bir kiz arkadaşım vardı eskişehirde hapı ben şehire gitmeden 1 ay once 2 ginde bir kulanirdi ama korumadı olan oldu yine hastanede bitti iş söylemiş oluyum yani kızla cocugu aldırmak zorunda kaldık

0|0
    0|0
    • Kızın adını niye verdin :D :D

• @Layeste tam arkadaş millet bana taktı anladok olan oldu artık yapacak birşeyyok

• Çünkü gelip burda doğum kontrol hapını kötülüyorsun güvenme diyorsun.

Kızlar Ne Diyor 1

• Doğum korçtnrol hapını düzenli kullanması gerekiyor. Regl olduğunda kullanmaya başlarsa anında koruma sağlar. Başka gün başlarsa 1 hafta sonra başlar etkisi. Düzenli seks hayatınız varsa tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • Zaten hiç bir yöntem %100 korumaz ama doğum kontrol hapı en yüksek koruma sağlayan yöntemlerden. Ben 1,5 sene kullandım eşim hep içime boşaldı hamile kalmadım.

Erkekler Ne Diyor 1

• doğum kontrol hapı düzenli kullanılmalıdır aksi halde bir işe yaramaz. ertesi gün hapı dediğin gibi yan etkisi çok uzun vadede rahim kanserine ve kadında kısırlığa yol açabiliyor.

zaten üretim amacı doğum kontrolü değil. Allah korusun düşmanımın başına vermesin ama tecavüz gibi iğrenç bir olayla karşılaşan kadının hamile kalmaması için piyasaya sunulmuş bir hap.

0|0
    0|0
Yükleniyor...