Bekâret mi, annelik mi?

Geçen gün ilginç bir haber vardı gazetelerde; bir doktorun gündeme getirdiği, toplumsal bir sorun..

Olayı özetleyeyim:
Kadın hastalıkları doğum ve tüp bebek uzmanı doktora, 35 yaşında meme kanserine yakalanmış bekar bir öğretmen gelir.

Hastasına ameliyat ve tedavi bilgi veren doktor ilaç tedavisi sonrasın da bebek sahibi olma şansının çok düşük olabileceğini anlatır.
Tedavi sonrası çocuk sahibi olma şansını artırmak için bir çözüm olduğunu söyler ve yumurta dondurma işleminden bahseder.
"Ama bu işlem sonrasında bekaretini kaybedeceğini de ekler." Ama hasta bekaretini kaybedeceği için bu teklifi kabul etmez.
İlerde çocuk sahibi olmama riskini göze alır ama bekaretini kaybetmeyi göze alamaz!

Sizce hasta bu kararı almakta büyük bir risk almadı mı?

Güncellemeler:
Haberin detayları burada
www.medikalakademi.com.tr/.../
Güncel

0|1
16|30

En İyi Erkek Görüşü

• İşte bu! Bakın ülkenin öğretmeni bile bu kafada ! Arkadaş deyince de dedi diyorsunuz. Cahiliz yav öğretmenimiz bile cahil. Dolayısıyla okullarda cahillik öğretiliyor. Sonra da ülke neden bu halde, neden terör var, terör nasıl biter, ekonomi nasıl düzelir, vb sorup duruyoruz. İşte bu herşeyi açıklıyor, kadını zar a erkeği kadına endekslemiş bir toplum olduk ya :((((

5|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 35 yasina gelmis bekaret diyor... Komik. Cocuk bu cocuk... Gerci bu kafadaki insanlar dogurmasin daha iyi

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• bence.. dogrusu.. annelik konusunda cekinceleri olmalydı
    ama o yaşa kadar bekar kaldıysa anne olmasını bekleyemez herhalde

1|0
    0|0
  • 35 yasinda zaten bebegi olmazsa ne olacsk ko bekaret?

1|0
    0|0
  • Yaptığı saçma bir davranışmış. Bekaret evlat sevgisinin önüne geçmiş resmen.

1|0
    0|0
  • bekaret cok onemlıdır hernekadar burada kabul edılmesede oyledır
    ama hastalık nedenıyle bozulmasında sakınca yoktur
    buyuk bır rısk almıştır
    ıkı damla kan kızlık demek degıldır kızlık herşeyın ılkını eşınle yaşamak ve sonuna kadar eşıne sadık kalmaktır
    anal yap oral yap
    sevış ıkı damla kan ben kızım
    yok oyle sacmalık

1|0
    0|0
  • insan şerefi ve namusu için yakar görevide kulluktur.
    harkes kendi namusunu kendi taşır
    bu durum farklı birşey tedavi olmak hastalıktan kurtulmak birinci şarttır.
    bazen açlıktan ölme riskine karşı domuz bile caiz olur insana
    tedavi olması gerekir bence karşındaki sorarsa anlatır anlatmak bile zorunda değildir.

1|0
    0|0
  • cidden bu kafaya yapısı yok olmalı artık toplumda ama maalesef erkeklşerden önce kadınların bırakması lazım bunu

1|0
    0|0
  • Annelik

1|0
    0|0
  • belki de çocuk istemiyrdur zaten bilemeyiz

1|0
    0|0
  • Annelikden daha kutsal birşey yok bu hayatta... Bekaret dediğimiz şey alt tarafı 2cm bir kas parçası... Bekaretin bir gün gidebilir de kalabilir de ama Ufak bir pandanın sana en masum hali ile Anne demesi yerini kesinlikle tutmaz...

1|0
    0|0
  • İnandırıcı gelmedi.

1|0
    0|0
  • evlensin

1|0
    0|0
  • bence güllaç

1|0
    0|0
  • bekaret bu tür olaylarda verilebilir bence normal ama zinayla olmasın yeterki

1|0
    0|0
  • Ya kafayi yemis mille bekaret nedir ya insanin gönlu o... ospu olmasin yeterki

2|0
    0|0
  • Toplum baskisi boyle birsey iste. O kadin ertesi gun evlenip bir sonraki gun tedaviye baslamistir

1|0
    0|0
  • Kadin aptalmis ilerde yediii halti anladiinda is isten gecmis olcak

1|0
    0|0
  • 35 yaşında kadındada kimse bekarete bakmazki

1|1
    0|0
    • @hakan262626 o yaşlardaki adamda genellikle geleni geçeni elden geçirmiş ya da evlenmiş boşanmış adamdır hala bakire isteyecek kadar yüzsüz ve şerefsizse bişi diyemem

• bak hayatım boyunca sadece bir insanla beraber oldum oda eşimdi.
      olmakta istemem. tekrar evlendiğim insandada bazı kriterler olmalı.
      sen bayanları ne zannediyon anlamadım

• sacmalık bekarette neymiş?

1|0
    0|0
  • Çok zor bir karar kişinin kendi tercihi saygı duyulmalıdır

1|0
    0|0
  • Doktorun dediğini yapması gerekirdi tabiki.

1|0
    0|0
  • aynen büyük risk almış

1|0
    0|0
  • ya bekaret dediğin kafada bitmeli bence

1|0
    0|0
  • Bekaret tabiki senve hangisi daha önemli

1|0
    0|0
  • Herkezin kendi kararı bu yargılanamaz ve bu bilgileri paylaşan kişi suç işlemiş olur hasta mahrumiyeti diye birşey var

1|0
    0|0
  • cok ıstıyosa raporu gostersin pişman olacak ilerde

1|0
    0|0
  • Bence sağlık herşeyden önemli

1|0
    0|0
    • Haberin devamını okudum. Bence kadının değeri bukadar düşmemeli.
      Böyle bir durum olunce ister istemez empati yapıyoruz ve, eşim olacak kişi böyle bir raporla gelecek olursa, utancımdan ölürüm. Utanırım çünkü onu bu tür deliller göstermek zorunda bırakmışım gibi tanımış olur beni

• Bu güzel düşüncen için teşekkürler.

• Allah kimseyi utandırmasın. Öyle düşünce insan çok değişik duygular içinde kalıyor.

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

• hayır almamalı büyük konuşmayayım ama ben şahsen önce yumurtalıklarımı dondururum sonra da kanser tedavisini görürdüm. kimse kimseye namuslu olduğunu göstermek zorunda değil sevdiğim adam benden gelecek 1 damla kanla benim namuslu olduğumu düşünecekse düşünmesin (BAKİREYİM HİÇ SEVGİLİM OLMADI)

2|1
    0|0
  • Valla kimsenin hayatına laf etmek bana düşmez. Hem herkes "modern" yetişmiyor. Ayrıca ailesi, çevresi nasıl bilemeyiz. Belki çok istese bile isteyemedi baskıdan dolayı. Yani her şeye düz bir çizgiden bakmak yerine o çizginin noktalardan oluştuğunu da görmeli insan. ^^

1|1
    0|0
  • Evet sonradan pişman olabilir hem doktordan bir reçete vs alsın bekaretini kaybetme nedeninin o tedavi olduğu. Bence bir problem olmaz.
    Millet ne der diye çocuğumdan mı olacağım? Allah biliyor o yeter

2|0
    0|0
  • Bence aptalmış

1|0
    0|0
  • Hayattaki tek gurur duydugu sey bakire olmaksa artık kaybetmek istememistir 😑

1|0
    0|0
  • Zor bir durum cidden

1|0
    0|0
  • Erkeklerin sayesinde oluşan yanlış bir algı bu , bir kadın bir zar için hayallerinden vazgeçiyor. Tabii ki annelik

1|0
    0|0
  • Eğer evli değilse tabiiki bekaret. Evliyse de annelik

1|0
    0|0
  • Aaa çok kötü bir durum.. hiç tereddüt etmeden bekareti kayp etmesi gerekti.. bekaretin var ama ilerde anne olamiycan en kötüsü bu olurdu..

1|0
    0|0
  • Doğru yapmış evli değilse

1|0
    0|0
  • Aşırı mantıksız 😑

1|0
    0|0
  • tedaviden önce evlensin çocuk yapsın oda

1|0
    0|0
  • Olsn alsn blki bir mucize olrda olr allah buyuktur

1|0
    0|0
  • Gecen gun biri boyle bir soru sormustu o sen misin yoksa?

1|0
    0|0
  • nasıl kaybedecek ki bir aciklasan

1|1
    0|0
    • Helal olsun, içimizden düşüne bilen biri çıktı.

• Bu bekar mı anne mi

Yükleniyor...