Kürtaj olduğumu ona söylemeli miyim?

Lütfen yargılamadan cevap verin. Çünkü gerçekten zor günler geçirdim ve böyle cevaplar okuyarak psikolojime daha fazla zarar gelmesini istemiyorum. Hiç kimsenin haberi yok o yüzden kimseden tavsiye alamıyorum buraya yazıyorum. Hamile olduğumdan haberim yoktu. Hastaneye gittiğimde bebeğin yaşamadığını söylediler ve aldılar. Babası eski sevgilim ve şu an kendisiyle ortak arkadaşlarımız olduğu için arada görüşüyoruz ama tamamen bitmiş bir ilişki. Ona bu durumu söylemeli miyim bilmiyorum. Eğer hala hamile olsaydım söylerdim çünkü bilmeye hakkı var ama bu durumda bilmesine gerek var mı bilmiyorum. Ne tepki vereceğini kestiremiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

0|1
15|27

En İyi Erkek Görüşü

• Ne tepki vereceği umurunuzda değilse söyleyin çünkü onun ders çıkarmasını sağlarsınız. Şayet aileniz ile aranızı bozacak kadar tehditkârsa -ki buraya yazdığınıza göre büyük çekinceleriniz var- söylemeyin çünkü hem ders çıkarma ihtimalini ona armağan edecek kadar değersiz, aşağılık, hem de üzerine sizin geleceğinizin tekerine çomak sokacak; bilmeye bile hakkı yok. Pan'ın Labirenti adında veya benzeri bir adda olan bir filmin sonunda öldürülen babaya -film bir efsaneydi!- baba "Öldüğü saati bilsin" demesine karşın, "İsmini bile bilmeyecek" denip, baba öldürülmüştü.

2|1
    0|0
    • Hayır öyle bir insan değil. Güzel ve olgun bir kalbi var. Ne tepki vereceği umrumda çünkü ben hala seviyorum onu ama o bunu bilmiyor. Ve arkadaşça görüşmeye çalışıyorum o yüzden tepkisi önemli benim için.

• A, öyle mi? Bence söyleyin o hâlde; size daha şefkat duymadan edemez. :'( Bonus toplarsınız.

En İyi Kız Görüşü

• Mantıken bilmesine gerek yok ama sen söylemek istiyorsan söyle canım. Seviyor musun, dönmesini istiyor musun?

1|0
    0|0
    • Evet seviyorum ama o bunu bilmiyor. Çünkü hiç umut yok yani geri dönmez bana o yüzden söylemiyorum sevdiğimi

• Sanmıyorum döneceğini ve acımasını da istemiyorum. Sadece şu anki arkadaşça görüşmelerimiz bozulmasın o bana yeter

• Karar senin 😊

Erkekler Ne Diyor 26

• Gerek yok ayrılmışsın zten.

0|0
    0|0
  • Kendisinden olduguna inanmaz

0|0
    0|0
    • Ben öyle bir insan değilim o da bunu çok iyi biliyor

• Hayatla yüzleşme vakti o zaman

• Gösteririm hastane raporunu sorun yok

• Ne günlere geldik zina peynir ekmek gibi oldu artık birde saygı göstermenizi istiyorsun hem toplum ahlakını bozuyorsun doğmamış çocukların ahlakına zarar veriyorsun birde iyi günler geçirmeyi bekliyorsun yok ya?

0|0
    0|0
    • Herkesin kendi yaşantısı, tercihi. Eğer günahsa bu benim günahım. Olmuş bitmiş artık yargılamak yerine yardımcı olmaya çalışsanız

• Kesinlikle kendi yaşantın Tanrı seni özgür yaratmış dilediğince yaşa ama benim sınırlarıma girip ahlakıma zarar verme. Ben asla günahı Hakkı'nda konuşmadım kaldı ki herkes kendi bacağından asılacak , günah olma sebebi önemli olan kimsenin bilmediği ve araştırmadığı. Neyine yardımcı olalım kendine en büyük zararı kendin verirken?

• ona söylemek sana fayda değil zarar verebilir.

0|0
    0|0
  • Söyle

0|0
    0|0
  • Hay sana yuh beeee

0|0
    0|0
  • Kendinden olduguna inanmaz diye düşünüyorum ayrıldıktan sonra hamileyim ben dersen inanmaz hoş aldırmışsın

0|0
    0|0
    • O kadar da değil, beni çok iyi tanıyor öyle bir şey yapmayacağımı bilir

• İnş dediğin gibi olur

• Soyleme

0|0
    0|0
  • Söyle.

0|0
    0|0
  • Allah beni korusun kollasın evlendirtmesin inşallah
    Amin

0|0
    0|0
  • Söyleme. olmuş bitmiş artık

0|0
    0|0
  • yani bence söylemen saçma olur

0|0
    0|0
  • Doktor yaşam belirtisi bulamadıysa zaten almak zorunda, EX sevgilin düşük ve sonlanmış gebeliğini bilse ne yazar bilmese. Sen hala onu istiyorsan o, başka

0|0
    0|0
    • Evet bilse ne değişicek. Ama arada bir görüşüyoruz ve ondan bunu saklayarak nasıl yüzüne bakabilirim bilmiyorum

• soyleme gerek yok ılerıde başına bıle kalka bılır ama evlenmeden kızlık vermek seks yapmak ne cesaret var sızde

0|0
    0|0
  • Söylemen yersiz bu saatten sonra.

0|0
    0|0
  • Gerek yok soylemeye sende kalsin

0|0
    0|0
  • bence bırak kalsın hiç söyleme

0|0
    0|0
  • ayrılmıssın söylemenin anlamı yok

0|0
    0|0
  • Bunu kimse bilmesin sende bilme unut

0|0
    0|0
  • Söylemen lazım dürüstsen

0|0
    0|0
  • gün gelir bebek yapamazsan nlaşılır durum

0|0
    0|0
  • konuyu kapat gitsin

0|0
    0|0
  • Söylemelisin

0|0
    0|0
  • söylersen ona geri dönmek için söylediğin bir yalan olarak düşünebilir.

0|0
    0|0
  • Söyleme

0|0
    0|0
  • Bilmesine ne gerk vsr olan olmus bitmis. yas kac senin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• O da üzülür sonucta ama soylemen lazm

1|0
    0|0
  • Söyleme boşver

0|0
    0|0
  • Soyle tabikide gene bilmeli ve ona gore ustune duseni yapmali neden bukadar rahat olabiliyoki oda zorluklarla mucadele etmeli tek basina olmadi ya o cocuk

0|0
    0|0
  • söyleme gerek yok boşu boşuna uzar mevzu yine senin başın yanar

0|0
    0|0
    • Söylesem bir dert söylemesem bir dert

• bence bitmiş gitmiş artık geriyi boş ver

0|0
    0|0
  • Söyle

0|0
    0|0
  • Söyleme.

0|0
    0|0
  • Olmuş bitmiş meselelri açmaya deymez diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • Söyle

0|0
    0|0
  • Soyle ama ciddi miydiniz önceden? Ona da bağlı

0|0
    0|0
  • Eger kimse bilmiyorsa ve yeniden hamile kalmani engellemeyen bir durumdaysan soyleme bence

0|0
    0|0
  • söyle

0|0
    0|0
  • Babasının imzasi olmadan nasil aldilar acaba? Yemesene insanlari troolololo

0|0
    0|0
    • Evli değilim ve bebek yaşamıyordu zaten. Bir düşük çeşidi bu istersen araştırabilirsin. Düşükte ne imzası?

• Evli olmasanda babayi istiyolar 😎😏

• Eğer Bebek anne karnında ölmüşse ve düşmemişse annenin sağlığına zarar verir ve alınmak zorundadır. Tercih meselesi değil bu. Kendi isteğimle gidip aldırmadım.

• Nasıl oldun kürtaj ya yasaktı hani. Ve bence söyle suçun yokki ölmüş

0|0
    0|0
    • Eğer bebek yaşamıyorsa alınmak zorunda. Kendi tercihimle aldırmadım

• Üzüldüm ya ama söyle

Yükleniyor...