Vajinamı artık kanatmaya başladım yardım edin?

Uzun zamandır vajinamda ciddi şekilde kaşıntı var ve artık kanatmaya başladım kaşıntıdan, doktora gitmeye utanıyorum sanırım mantar oldum eczaneden hangi ilacı almalıyım ya da evde buna geçici olmadan yapılabilecek çözüm var mı fikir öneri ve çözümlerini bekliyorum

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınlarda oldukça sık olarak rastlanan bu tür enfeksiyonlar; vajinal fitiller, kremler ve gerektiği durumda ağızdan alınan ilaçlarla tedavi edilebilmekte, semptomlar ise 1-2 gün içinde gerileyebilmektedir. Hastaya oldukça sıkıntılı günler yaşatabilen bu enfeksiyondan korunmak için basit birkaç önlem oldukça yararlı olabilir. Öncellikle genital bölgenin ıslak ve nemli kalmasını önlemek için sentetik çamaşırlar ve dar kıyafetler giymekten kaçınılmalı, pamuklu ve rahat iç çamaşırlar tercih edilmelidir. Ayrıca genital bölgenin temizliği için normal sabun, parfümlü kozmetik ürünleri gibi tahrişe yola açabilecek temizlik ürünlerini değil, bu bölge için özel üretilmiş sabunlar kullanılmalıdır. Bunların dışında yaz aylarında havuz sonrası genital bölgenin kuru kalması için kadınların ıslak mayo veya bikini ile kalmamaları, klorlu sudan arınmak için de havuz sonrası duş almaları gerekmektedir. Kadınlar, kendilerinde herhangi bir zamanda gelişen akıntı, kaşıntı ve yanma gibi şikayetleri ciddiye almalı, herhangi bir sorunda kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurmalıdırlar.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Canım mantar oldugunu sanıyorsun, mantar öyle cabuk olan bişey değildir. Doktora git, utanılcak bişey yok enfeksiyon kapmıssındır ilaç ve krem vericek 2 günde geçicek. Aynı sey benım basıma gelmilti ama kanatmadım. Dikkatli olmalısın sonucta vajinal sağlık cok hassas ve önemli, yarın hemen hastaneye git. İçeriye enfeksiyon ilerlemeden git.

1|0
    0|0
    • Hangi ilacı kullandın doktora gitmek istemiyorum

• bak bunlar anında rahatlatcak canım seni.
      Kaşıntı İçin. TRAVOGEN (bunu vajinanın sadece dudak kısmına sürücen, içe dğeil)
      Zolax (bunuda hap gibi içicen haftada 1)
      bu ikisini alsan yeterli ama sana digerlerinide yazıyorum
      Aksef Sabah Aksam 1 (12 saatte)
      Ürispas Sabah 1 aksam 1

• Allah razı olsun

Erkekler Ne Diyor 14

• Doktora gidip ilaç almalısın. Bayan doktordan randevu al bence.

0|0
    0|0
  • Doktora git sağlığın söz konusu ya :/

1|0
    0|0
    • Utanıyorum

• Tıpta ayıp yoktur , benimkinde sorun çıksa mecbur ben de giderim :o Cinsel organ önemli üreme açısından cidden bu şekilde düşün neslini devam etirmek istiyorsan onu korumalısın doktora gittttt

• Bu utanma içgüdüsünü anlamıyorum sevgilinizle herşeyi yiyorsun ama doktora gelince utanıyorum saçma git doktora kurtul

0|0
    0|0
  • Kadeş travazol ya da troyst krem al temiz ve kuru yüzeye sür her akşam yatmadan önce 5 günde tertemiz olur okadar kaşımak kararmayada sebep olur o kremler kararma sorununuda ortadan kaldırır

0|0
    0|0
  • en iyisi doktora git oraya bir şey olmasın aman :D

0|0
    0|0
  • parmaklarına acı biber sür kaşımayı keseceksin

0|0
    0|0
  • utanma git

0|0
    0|0
  • Doktora git kadin bir doktora utanicak bisiy yok burdan kimseyi dinleme

0|0
    0|0
  • Doktora git yapacak bir şey yok

0|0
    0|0
  • doktora git sonuçta vajina na bakmıyor

0|0
    0|0
  • Acilen doktora git acilen
    Bayan doktora git utaniyorsan

0|0
    0|0
  • Flucan2 tb ve travazol krem

0|0
    0|0
  • bencee doktorrr en mantıklısıı canım gerrcek utanmayı eksip gitmelisin

0|0
    0|0
  • Tıpta ayıp olmaj:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Asla kasima recetesiz ilacta kullanma. Utanma senin gibi kac kisi gidiyo o doktora. Yarina sıra al kesinlikle muayene ol

1|0
    0|0
    • Çekiyorum doktora gitmeden kullanmam lazim ilacı

• Tesekkur ederim Allah razi olsun az da olsa rahatlattin içimi

• Rica ederim canim. Ama yarina gerçekten bir sira al gostermesende bir git. Enazindan durumunu anlatirsin ama göstermek istemedigini mahremiyete onem verdigini soylersin nasil oldugunu neden oldugunu aciklarsin. Anlar zaten anlayışla karsilayacaktir. ilaclarini yazar sana çıkarsın ama gitmende kesinlikle fayda var kuzum

• Doktora git

0|0
    0|0
  • 2 hafta öncesine kadar bendede vardı. Hem inanılmaz acıyor hem de kaşınıyordu. Doktora gitmeye utandım. Biraz araştırma sonrası her tuvalet sonrası sirkeli suyla yıkadım. Çok yakıyor ama sonrasında kaşıntı hissini azaltıyordu. Birde travocort krem kullandım. Bir hafaya kalmadan geçti. İkisini mutlaka kullanmalısın. Özellikle sirkeli suyu

0|0
    0|0
  • travazol

1|0
    0|0
  • Mantar olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...