Mastürbasyonu bırakmak istiyorum yardım eder misiniz?

3 kez orucumu bozdum Allah bilir kaç gün tutmam gerekecek evde bomboş oturuyorum ve yalnızım yapacak bir meşgalem de yok normal zamanda böyle değildim yani okul varken günlerim dolu dolu iken aklıma gelmez bile ama çok pişmanım özellikle ramazan ayında hemde oruçken nasıl yaptım :'( cehennemliğim diye düşünüyorum :(

0|5
12|82

En İyi Erkek Görüşü

• Altta bir arkadaş da doğrusunu yazmış ama tekrar edeyim. Keffaret 60 gündür 1 gün ise o günün kazasidir. Orucu bilerek bozan insan 60 gün ceza olarak tutar üzerine de bozduğu günleri kaza eder. Yani bir insan diyelim ki 15 gün orucu bilerek bozdu bunun cezası 60gun keffaret +15 gün kazadir. Eğer her gün bozarsa 60+30=90 gün olur bir oruç ayı.

0|0
    0|0
    • Yeme içme olarak bozmadım o günlerde de ve bir arkadaş da sadece 3 gün dedi linkini de attı emin misin 63 olduğuna kafam karıştı şimdi

• Peki teşekkür ederim

En İyi Kız Görüşü

• sana bir hikaye anlatıyım
    ben p. rno izleip yapıyordum
    benim kameramı okul hocası hacklemiş asla tahmin etmiyceğim biri
    izlemiş kaydetmiş diğer hocalarla paylaşmış
    ben bu olaydan sonra bidaha yapmadım böyle bişi ve bilgisayar kameramıda kapattım.. adamı affetim ama çok pişmanım bir yerde kötü birşeyin sana zarrar verebiliceini düşün ve mas. davranış bozukluğu olarak geçer istermisin öyle olmak.. bence kendini eşine sakla daha çok zevk alırsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 81

• af dile.
    canın istediğinde euzu besmele çek. ayet ya da sure oku. senin isteklerini kıracaktır. çık dışarı dolaş. spor yap

0|0
    0|0
  • Sonuçta oruçken yapmaman gerekli.

0|0
    0|0
  • Yokkı kafayı mı yedin ne cehennemligi bende mast yapıyorum mecbur ama ben bakir erkeğim cinselliği böyle yetinmek zorundayım oruç tutmuyorum artık sıklıkla yapıyorum insan bazen mecbur kalıyor.. Ya oruç tutma yapcaksan birgün evlenirsem evleneceğim kıza saklıyorum kendimi ama cinsellik ağır bastırıyor napcagımı şaşırdım doğrusu

0|0
    0|0
  • Yapacak işler bul

0|0
    0|0
  • Oruç tutma , mastı azalt.

1|0
    0|0
  • Allah hz. hamza'yı öldüren vahşiyi de affetiğine göre umutsuz olma. sevgisizlikten , boş durmaktan belkide böylesin. ayağa kalk , toparlan :) gelecek senin kendini fark etmenle daha güzel olabilir.

1|0
    0|0
  • bu işin özel günleri, planlanmış takvimi felan olmuyor. Yaptığın şey boş kaldığında yapacakların listesinde olan birşey de değil söyliyeyim sana. ya da saçma birşey de değil. Aklına gelmez değil gelir ama fırsatın olmaz şimdi ise fırsatın var telafi ediyorsun :))

0|0
    0|0
  • Şimdi evde yalnizsin ya, hoşlandığın erkek yanında olsa, seni yatağa sırt üzeri yatırıp bacaklarını ayırsa, ve seninkinin dudaklarını dudaklarının arasına alıp emse yalasa dakikalarca, sen saçlarından tutup bastirsan şeyine doğru, dilini içine sokup çıkarsa kaygan kaygan ;-)

0|0
    0|0
  • 3 x 61 = 183 gün, yılın yarısı eder.

0|0
    0|0
  • 183 gün oruç tutacan

0|0
    0|0
  • Su içmeyi bırakmak istiyorum gibi oldu bu şimdi.

0|0
    0|0
  • 183 gün orucun var, gel ben seni yorayım, ondan sonra böyle şeyler aklına gelmez.

0|0
    0|0
  • oruc tutma 1; cok fazla yapmocam. diye de kendini. şartlama evde yalniz kalmamaya bak. odan dahil

0|0
    0|0
  • Uc kez oruc bozulur mu ya kac tane kefaret orucu tutacaksin... Hic tutma kendini tutamiyorsan daha az bari gunah olur

0|0
    0|0
  • Ben de her gün yapardım ama 20 gündür zorda olsa da yanıyorum.. bir meşguliyet bul.. yalnız kalınca bende çok istekli oluyorum

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun da neden?
    Bakire misin?
    Akşamları neden gerçeğini yapıp rahatlamıyorsun? Mast. gerekli rahatlamanı vermiyor bence. Sana gerçeği lazım.

0|0
    0|0
  • ihtiyac olunca abdest al kuran oku

0|0
    0|0
  • mastürbasyon pişmanlıktır

0|0
    0|0
  • Hyr yaaa okadar korkmaa peygamber efendimiz nedemiss karsima herseyle gelin ama kull hakkiyla gelmeyin demis

0|0
    0|0
  • Cehennemlik lafını bir daha zikretme.
    Her gün için aralıksız 61 gün oruç gerekir

0|0
    0|0
  • Mast. Kefaret gerektirmez. Sadece bozduğun günleri tutarsın. Fakat bu günahın küçük olduğu anlamına gelmez.

0|0
    0|0
  • 3x61 hesapla ve hiç aralık vermeden tutmaya başla ramazandan sonra.

0|0
    0|0
  • oha 3 kez mi bozdun. o zaman sen hiç oruç tutma. sana 183 gün girmiş gözün aydın. ya orucu bırak ya da masturbasyonu :)

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • ''evde bomboş oturuyorum ve yalnızım yapacak bir meşgalem de yok^^
    Kendine Bir meşkale bul. Bir hobi. Bir spor. Bir elişi. Bir kitap oku Gez Toz. Bu işin sonu başka seylere gidebilir. dikkali ol.

0|0
    0|0
  • Oruc tutma kizim sende

0|0
    0|0
  • 60 gün kefaret 3 gün de kaza, toplamda 63 gün tutacaksın. Çok dayanamayacak durumdaysan iftar sonrası yap bari.

0|0
    0|0
    • 183 gün dedi herkes nasıl 63 gün

• @6domino6 sorularla islamiyette öyle demiyor ama

• kefaret + kaza gerekir zevken ve isteyerek bozduğu için, eğer ki istemsiz şekilde rüya vb şekilde orucu bozulsaydı o zaman sadece kaza gerekir di der Nihat Hatipoğlu ve Cübbeli Ahmet Hoca

• 183 gün oruç tutman gerekiyor her güne 61 gün tekabül ediyor 6 ay 3 gün kısacası cennetlik veya cehennemliksin diyemem allah bilir

0|0
    0|0
    • Yanlış bilgilendirme yapmışım bugün yaparsan ramazan sonrası kazasını tutman gerekiyor eğer yarında bozarsan aynı şekilde 2 güne çıkar ve kefaret vermen gerekiyormuş.

• akşamları salatalığa geç canım tatmin olursun gündüz aklına gelmez

0|0
    0|0
  • Bağımlılık o ya

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    51

Kızlar Ne Diyor 11

• yap gitsin

0|3
    0|0
  • Bos vakitlerde insanlar hep anlamsiz seyler yapar. O yuzden vaktini doldurman lazim. Film ve ya dizi izlemek iyi olur. Sitcom izle mesela, kopamayacaksin. Bakacaksin aksam olmus. Ya da kore dizisi izle.

0|0
    0|0
    • Sağol cidden saracak bir şey bulmam gerek :(

• Ciddi dizi olarak ise Prison Break tavsiye ederim. Breaking Bad de iyidir

• Valla başlayayım çok sağol

• Dikkat et Yapcak bişey yok

0|0
    0|0
  • bu kadar mı ya insan mısınız siz erkek olsan anlarim

0|0
    0|0
  • 183 gün tutacaksın bile isteye bozduğun için

0|0
    0|0
  • Simdi 61 x 3 desek yılın yarısı orucla gececek. Hayırlı olsun.
    Canm sen de başka meşgale bul film izle kitap oku. Uzaklasırsn

0|0
    0|0
  • 61 i boyladin hemde 3 kez! 183 gün Allah kabul etsin şimdiden canm

0|1
    0|0
  • Meşgul olman gerekli tatlim

0|0
    0|0
  • 1 gün bozsan kaza gerekirdi yani 1 gün ama 2kere bozduğun için kefaret gerekir yani 61 gün...

0|0
    0|0
  • amaan ihtiyac iste yap gitsin

0|1
    0|0
  • 183 gün olmuş şimdilik

0|0
    0|0
Yükleniyor...