Erkekler, esinizin adet kanindan tiksinir misiniz?

tiksinirseniz nedenlerini de söyleyin lütfen..

0|0
4|33

En İyi Erkek Görüşü

• adet kanı pis değildir ki tiksineyim. bazıları renginin koyu oluşunu ve koku olmasını pis olduğuna yorumluyor. bu saçmalık. kadının en hassas bölgesinde pis kanın ne işi var.

rahimde spermi kapmaya yarayan bir doku kaplaması var. bu doku zaman geçtikçe sperm kapma özelliğini yitirir. bu nedenle de her ay bu doku kan yolu ile atılır yenisi kaplanır. bu olaya aybaşı denir. kan temizdir. kandaki koku ve renk koyuluğunu oluşturan işte bu dokudur.

ayrıca peygamberimiz bu konuda tiksinmememizi emretmiştir. bakara suresindeki 222. ayeti referans gösterip açıklamalar yapmıştır. eşi aybaşı halindeyken onun ısırdığı ekmeği aynı yerden ısırırmış, su içtiği tası alır eşinin dudağı değen yeri alırmış. eşine yaslanır kuran okurmuş.

3|0
    0|0
    • hic bilmiyordum.. bu güzel cevap icin cok tsk ederim :)

• Kardeş senin aldığın eğitimin on katını aldım ben arabım da Kur'an dili öz dilim sen zaten Kur'an'a tabi değilsin Tamam anladık Ben Peygamberi Allah'ın sözünde bakarım kulların dilinde değil cahil sen önce Kur'an oku komple anlayarak bak bakalım hangi söz doğru //

İşte sana gerçek olarak okuduğumuz bunlar Allah'ın âyetleridir. Artık Allah'tan ve O'nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar? Casiye Suresi 6.#Ayet sen daha başka sözlere inanmaya devam et senin rehberin kim Allah en iyisini biliyor sen Allah'ı yol gösterici edineceğine başka kitaplarda yazan kul sözlerini yol edin müşrik seni

• @O1Vesaire arap olman bir şey ifade etmez. arap en iyi bilen olsa bütün tefsirciler arap olurdu.

ben sana açıkça kelimeleri yazdım.
      قُلْ هُوَ أَذًى kul huve ezen. yani "De ki: “O bir ezadır (rahatsızlıktır)"
      bunu bilmek için arap olmaya gerek yok. kirlilik lafı geçmez. arabım diye kafanızdan fetva çıkarmayın. zaten araplar kadınları köle gören bir topluluktur. senin böyle meal uydurman çok normal. sen emevilerin devamı müşrik ve münafıklardansın

Erkekler Ne Diyor 32

• Adet döneminde ilişkiye girilmez zaten..

1|0
    0|0
  • Ya kan sonuçta herkes tiksinir ki bizde olmayan bişi değişik gelir

1|0
    0|0
  • Esim adet olursa ondan bosanirim.

4|1
    0|0
  • Asla yardim bile ederim

1|0
    0|0
  • Tiksinmem de gidipte ellemem yani

2|0
    0|0
  • Tiksinmedim hanım o halde cinsellik bile istedi yaptım da sonuçta o benim eşim iyi günde kötü günde sözümüz var beraberiz

1|0
    0|0
    • @builder Kardeş ben fetva çıkarmıyorum tamam mı Tefsir beni bağlamaz ben Allah'ın sözüne bakarım sen ise Hacaların fetvalarına sünnet kitaplarına bakıyorsun dikkatini çekerim müşrikler Allah'ın indirdiğinden başkasına tabi olur emevi değilim çok şükür Arap olmakta önemli değil önemli olan Kur'an'a uymak Kur'an Kanı bize haram kıldı değil mi hadi diyelim o kelime yok senin değin gibi bakalım sen yine yalnış oluyorsun //

De ki: “O bir sıkıntı, rahatsızlık halidir.” Bu yüzden, ay hali sırasında kadınların kadınlıklarından yararlanmayın, uzak durun ve onlar temizleninceye kadar kendileriyle cinsel ilişkide bulunmayın. Temizlendiklerinde ise, Allah'ın buyurduğu şekilde onlara yaklaşın. Doğrusu Allah pişmanlıkla kendisine yönelenleri ve tertemiz olanları sever. Bakara suresi 222. Ayet bak bu ayet Temizlenmekten bahsediyor temiz olan neden temizlensin ve tövbe etsin çok bilmiş bana bunu söyle bakalım sen kalimeyi yont ordan ayeti bütün ele alma Ayet apaçık manasını değiştir

• Niye tiksineyim.. eşim o.. :)

3|0
    0|0
    • iste bunu duymak icin sormustum ben zaten :)

• :) ben fazlaca merakliyim.. izleyebilirim bile o olayı bir süre.. Dogal bisey sonuçta.. eşimin her anını görmek isterim. sagliga ve dine aykiri olmayan herşeyi eşimle yaşamak isterim :)

• ben tiksinmem

1|0
    0|0
  • Hayır temizlerim bile.

2|0
    0|0
  • kokusu çok aşırı olmadığı sürece hoşuma gidiyor benim :D

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Tiksinmem

1|0
    0|0
  • bilmiyorum evli deilim

1|0
    0|0
  • Gormucegim için skinti yok adet li adetli açıp karşımda oturmucak ya

1|0
    0|0
  • Çok kötü kokmazsa tiksinme olmaz ama kötü koku tiksindirir

1|0
    0|0
  • Tabikide hayir

1|0
    0|0
  • Ben tiksinmem çünkü değerlim olucak.

1|0
    0|0
  • sonuç olarak el yuz yıkamayacagız

1|0
    0|0
  • ne işim olacak onunla ki tiksinmeyeyim? leş gibi kokuyor zaten

0|1
    0|0
  • yaz günleri kokusu çok ağır oluyor ya :(

0|0
    0|0
  • O kan iltihap dolu, sivilceni patlattığın Zaman çıkan irin neyse o kanda o

0|0
    0|0
    • hayir yanlis.. sana jinekolog sayfasindan kopyaladim, bak oku:
      Halk arasında adet kanının kirli kan olduğu gibi bir inanış vardır ancak tamamen yanlıştır. Adet kanı rahim içerisinden gelen kan ve parçalardan oluşur, rahim içerisi de tamamen steril bir ortamdır. Adet görülmediği zaman burada gebelik gelişecektir, bu nedenle buranın "kirli" olması gibi bir durum düşünülemez. Hatta bazı hastalar adet kanaması az olduğunda veya adeti geciktiğinde bu kirli kanın içeride biriktiğini ve kendisinde hastalık oluşturacağını düşünür, bu tamamen yanlış bir inanıştır.

• Evetttt

0|0
    0|0
  • Evli değilim ama takıldığım bir kadın vardı adet olmuştu tiksindim biraz :) ama gecer sonra

0|0
    0|0
  • Tabikide eşim sadece kardeşim değil ya kan bagımız yok ya

0|0
    0|0
  • O haldeyken ilişkiye girmezsen temizliğine kokusuna dikkat edersen tiksinmez

1|0
    0|0
  • Tiksinmesek ne yarari olacak sana acip gezecekmisin? Ya adetliyken kokuyorsunuz, bunu tiksinmesede kocaniza teshir etmek zorunlugunuz yok.

Tiksinmem diyenler, esinizin kakasiyla oynuyormusunuz, sümügünü yaliyormusunuz?

1|0
    0|0
    • aynisi degil ama..

• Allah korusun esin bir gün hasta yatakta olsa bakmaz misin?

• Tiksinmek baska, sana muhtac olmus sevdigin bir insana bakmak baska... Ya neyin akli bu, her erkek bilir kadinin adet dönemini, acip koklatmazsan, göstermezssen tiksinmez, sorunun amaci ne, onu anlayamiyorum? Adte döneminde kocan olacak adamdan uzak duracksin, cinsle ilsikiden uzak duracak, durduracaksin..

Bende evliyim, adet döneminde esimden huylanmiyorum ama acipta ne durumda bakmiyorum, göstermiyorum, yani evlide olsaniz , bazi durumlardada özeliniz olsun..

• Alır alnıma bile sürerim evleneceğim kadından ne tiksineyim

1|0
    0|0
  • Neden tiksineyim?

1|0
    0|0
    • bilmiyorum esine dokunmaktan sarilmaktan mesela

• Yoo sonuçta onun elinde olan bişey değil ve ayrıca doğal seleksüyon yani pis değil garip bir düşünce ondan tiksinmek

• tiksinmem

1|0
    0|0
  • ben tiskinmem eger o halde cinsel ilişki oluyorsa yaparım dinende sakınası yoksa

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 4

• ben kendimden tiksiniyorm :D

0|1
    0|0
  • Kendilerine baksin pislikler

2|0
    0|0
  • İyi de adetliyken ilişkiye girme. . artı kokmamak senin elinde yani ne saçma bir soru bu allah aşkına! Pedini çamaşırını sürekli değiştir duş al parfüm kullan. .. benim eşime saygım bu yani hissetmez bile sadece ilişki olmaz o kadar

0|1
    0|0
  • Kanı nasıl görüpde tiksinecek ki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...