Hpv (genital siğil) hastalığından haberiniz var mı?

Arkadaşlar toplumumuzda çok bilinçsizce cinsel ilişki yaşanıyor bence insanlar bilgilendirilmiyor bu yüzden hastalık kapma olasılığımız çok yüksek. Hpv denilen şey genital bölgede cinsel ilişki sonucunda siğillerin çıkması. Bulaşıcı bir hastalık ve deri temasıyla geçtiği için prezervatif bile KORUMUYOR.
Aids'ten daha yaygın görülüyor dünyada ve çoğu insanın haberi bile yok bundan.
Ben de kapmışım tedavi görüyorum şu an maalesef sürekli siğillerinizin yenileri çıkıyor bitmek bilmiyor ne zaman geçer belli de değil. Peki sizin bu hastalıktan haberiniz var mı?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Evet bir ara siģile benzer kabarcik gibi şiskin ve beyazimsı pütürlü ben gibi seyler çikmistı başta ne olduğunu anlayamadım bir hafta geçmeyince netten bakayım dedim internette bütün resimleri bilgileri yedim yuttum denebilir siģil mi acaba diye. Okuduktan sonra panikledim gözume uyku girmedi haftasonuna denk geldiginden pazartesi direkt jinekologa sabahtan gittim doktor panik yapmamamı pek siğile benzemedigini söyledi batıkon verdi sabah aksam gazli bezine dok bolgeni temizle ve oyle uyu dedi. Doktordan once butun elma sirkeli suyla yikiyordum acisindan duramiyordum. Cok yakiyordu bembeyaz oluyorlardi ama iyilesmiyorlsrdi. Doktor btikon uygula dediginde sirkeli suyu biraktim batikona basladim. 2 haftada iyi oldular 1 ay icinde tamamen iyilestim. Panik yapmayi birakmis beslenmeme dikkat etmistim ama sanirim sigil degildi belkide. Olumlu dusundum hep ondan sonra bir daha cıkmadi..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• var tedavisi var yakma liaç gibi

0|0
    0|0
    • Sprey sıkıyor doktor bakalım nolur ümidimi yitirmedim daha..

• evet

• Anladım sağolasın

Kızlar Ne Diyor 1

• Geçer takma kafana bağışıklık kuvvetli olmalı artı kadınlar daha çok zarar görüyor

0|1
    0|0
    • Biliyorum sizin işiniz daha zor ama sıkıldım artık sürekli insanlardan kaçmaktan :/

Erkekler Ne Diyor 2

• Aile Büyük rol oynuyor bu konularda. Ben Abım ve babamdan Bu kategori konusunda Gereklı Bilgiyi temın ettım. Burda yanlış hiç bir şey yok ebeveynler Çocukları bilinlendirmeli Siğil ya da herpes ile ugrasmak kolay değil Harita gibi oluyor. Sürekli çıkan ve yaktırılan bir şey. Konu hakkında çokça bilgi sahibiyim. Kafana takılan bir şey olursa Sorabılırsın

0|0
    0|0
  • Evet aşısı bile var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...