Bir testisim diğerine göre daha büyük?

Sol testisim sağ testisime göre az daha büyük 1,5 katı kadar. Ama bazen eşit oluyor bazen soldaki büyük duruyor. Testislerimi kontrol ettim üzerinde herhangi bir kitle felanda yok. Bu ne o zaman eskiden böyle birşey yoktu hatırladığım kadarıyla ya da ben panikledim geçen bunnla alaklı bir yazı gördüm de. Ürolog felan yok mu aranızde ben doktora gidip diyemiyorum :D
İşleyen demir ışıldar diyolar ben işletiyom yine olmuyo arkadaş.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bir testisin biri diğerinden her zaman daha büyük durur. Özellikle sıcak günlerin yaşanmasından dolayı testisler sarkmaya başlar ki bu daha büyük görünmesine neden olur. Zamanında birisi büyükken diğer bir zamanda diğerinin büyük olması konusunda bir fikrim yok. Ama bir sıkıntı yok gibi. Yinede garanti olması açısından doktora görünün.

0|0
    0|0
    • Testis kanseri olmadığı sürece benim için sorun yok :)
      Variskosel zaten bildiğim kadarıyla acilen tedavi edilmesi gereken bir durum değil yani :D Hatta şu an için avantaj sayılabilir ağrısı yoksa tabi bilmiyorum tam :D

• Variskosel nedir bilmiyorum ama eğer testisin büyüklük küçüklük durumuysa bunun ameliyatlık bir tarafı yok. Aksine böyle olması faydalı. Zira eğer testislerin ikisi de aynı hizada olsaydı birbirlerine uyguladıkları sıcaklıktan dolayı kısır olurduk.

• Yok aynı hizzada olmaması normalmiş ama boyut farkı var :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• varikoselden dolayı olabilir :D üroloğa görülmende fayda var :D

0|0
    0|0
  • doktora git, muayene şart

0|0
    0|0
  • Ürologa görünmelisn fıtık olabilir :)

0|0