Cinsellik anlayışının ABD ya da Avrupa ülkelerindeki gibi olmasını ister miydiniz?

Bu sorudan kastım, herkes her önüne gelenle her şeyi yaşamış olsun demek değil. Benim anladığım onlarda sadece cinsiyet ayrımı yok yani erkek yapınca iyi kadın yapınca kötü bir şey olmuyor fazla da takmıyorlar zaten. Kızlar kirlendim mi diye de düşünmüyor sadece ülkemizdeki erkeklerle aynı rahatlığa ve eşitliğe sahipler.

Peki durum böyle olsaydı yine de bekler miydiniz? Yoksa belli ölçüler dahilinde içinizden geldiği gibi mi davranırdınız?

0|0
713

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın sokaktaki adam, ailesi, akrabası, şusu veya busu hakkında kötü düşünecek diye değil. Gelecekteki eşi için bence kendisini saklaması lazım. Fakat eğer bugün çevredekiler kötü düşünecek diye bu tarz şeylerden kendisini geri çeken insanlar varsa o da birşey ne güzel :D

2|1
    0|0
    • geneli öyle zaten o yüzden bekelemek kendi kararları mı yoksa acaba etiketlenir miyim diye mi böyle düşünüyorlar insan tam olarak bilemiyor.

• Her iki türlüsüde bence çok güzel sonuçta günahtan koruyan ne olursa olsun müsbettir :)

• ama insan o kadar aptal bi mahlukki kendini eşine saklamasını düşünürken bile,o anki insanın eşi olacağından o kadar emin(!) bi şekilde... anladın sen.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• evet ben isterdim bu konuda da kadın erkek eşitliği olsa iyi olurdu namusun iki bacak arasında olmadığı tamamen beyinde bittiği anlaşılsa iyi olurdu gerçi ülkemizde de bu görüşe sahip olan erkekler var ama oldukça az, bu düşüncede olmayanlar daha çok...Namus cinayetlerine devamm

1|1
    0|0
  • zaten türkiyedede herkes kafasina göre takiliyor.. sanki millet namus filan dedigi icin kimse birseyler yasamiyor, yanliz bu siteye baksak bile neyin ne oldugunu görebiliyoruz..ha bu bende öyle serbest takiliyorum anlamina gelmiyor genel ve objektif olarak konusuyorum bu konu hakkinda avrupa ülkelerin cinsellik anlayisina gelirsek.. evet cok dogal orda 14 yasinda ki kizina annesi sex tavsiyeleri verir kiz eve erkek arkadasini getirir odaya cikarlar ve annesi babasi asagida orda ne yaptiklarinida cok iyi biliyorlar.. ama sonra kiz hamileyim deyince kiyameti kopariyorlar..iste böyle tuhaf insanlar aslinda.. bilmiyorum okadarida abartili bence herkes ne yapiyorsa kendine yapsin böyle apacik ortada yasamasina gerek yok bence.. yapan yapiyor zaten kimsede engel olamiyor aslinda o yüzden cinsellik anlayisin avrupa ülkelerinde gibi olup olmamasi önemli degil..

0|0
    0|0
    • kafasına göre takılıyor ama gene bayağı var kendi isteyerek bişeyler yaşamaktan kaçınanlar. genelde de onlar daha çok evlenilecek kız gibi görünüyor tabi yanlış anlamasın kimse ama sadece ben değil birçok erkek böyle düşünür.

• sen de kendine göre haklısın :)

• Herkes kendi doğrularına göre yaşamalı cinselliği bir başka ülkeye aldırış etmeden.

1|1
    0|0
  • ABD yada AVRUPAYA

kalmiyoki asil bizimki daha kalesce

erkekleri aptal yerine komakla oluyo

onlar harbice söylüyo ayniseyi yapmak isteyen yine bisekilde yapiyo

dolayli yolda. yaska olan bise daha tatli olurmus ya.

0|1
    0|0
    • o zaman onlara benzememizin daha doğru olduğunu düşünüyorsun sanırım çünkü erkeklerde genelde yadırgama durumu pek yok bayan erkek arasında bir ayrım da yok. hem böylece kendi isteyerek beklemiş olanı daha iyi anlıyorsun. illa başkalarına benzemek değil ama yasaklara gerek olmadığını düşünüyorum netice de geri kalmış ve baskıcı ülkelerde daha piş şeyler oluyor.

• herkes kendi önünden çekilsin yeter.içimizdeki istekleri duyguları başkalarının ne diyeceğini düşünüp yaşamamak en büyük yanlış

0|0
    0|0
  • Perfect.

0|0
    0|1
  • isteyen istediği gibi davransın bence

0|0
    0|0
    • burda bayanlar istediği gibi davranmıyor farklı yollara başvuruyor insanları kandırıyor ya da başka şeyler yapıyor.

• ne yazık ki burda da aile ilgisi tam olarak yok. aile terbiyesi almış olanlar belli ediyor zaten kendini ancak bir çok aile baskı kurmaktan ibaret sanıyor ilgiyi o zaman üzerine düşeni yapmış olacağını düşünyor ama güzellikle doğru yolu öğreterek kendi iradesiyle doğru bir yola sokabilmişse de en iyi bu bence.

• tabikide öyle keşke öyle olabilse o zaman bu tür polemiklerde olmazdı

Erkekler Ne Diyor 12

• Cinselliğin kalıplara sokulması, kötü ve pismiş gibi düşünülmesi ve her alanda olduğu gibi cinsel konularda cinsiyet ayrımı yapılıyor olması ve bunun da oldukça açık şekilde yapılıp kadınların da bunu kabullenmiş olmasından dolayı, evet isterdim.

0|0
    0|1
  • türkiyedeki şu durumdan memnun olmayanlardanım. kızlar kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar. hoşlansalar bile kendilerini geri çekip havalara giriyorlar. soğuk davranışlar falan filan. amerikaya falan baktığınızda seks onlar için o kadar doğal ve özgürki herkes orada yaşamak istiyor. bu sadece amerika değil çoğu avrupa ülkesindeki durum. yani diyeceğim o ki artık türk kızlarından soğumaya başlar olduk. kendim için söylemiyorum. ben zaten kızların havasına karşın onların suyuna gitmeyenlerdenim, hiç takmayanlardan. fakat bu duruma içten içe kızıyorum.

0|0
    0|0
  • güzelim ülkemde bakire kız kalmaz piçler ortada dolaşır, aldatmalar diz boyu, erkekler bekar yaşar, aşk olmaz hastalıklar baş gösterir toplum yok olur...

1|0
    0|1
    • ilk başlarda olur ancak zamanla seks öpüşmek koklaşmak gibi bir algı oluşursa çok da fazla takmaz insanlar neticede o toplumlar yok olmuyor arada gayrimeşru çocuklar falan oluyor ama burda sanki gayrimeşru ilişki yaşayıp hamile kalan yok mu ?

• her veren kiza gidelim diye anlasi var bu erkek milletinde

ama birazda kendiler gönlüleri ückurunda olmada dolana bilseler

• Tum erkekler bakiri ayne sepete koymayin, firlama ve kizin davranisi disinda kizlarla yatmayan dunya kadar erkek var, avrupadaki gibi olsa işiniz var soyliim

• Zaten yakında onları geçeriz

1|1
    0|0
    • geçer miyiz bilmiyorum ama oraya doğru gidiyor. girls ask guysa baktım bu konuyla ilgili onlarda önem verme kendini eşine saklama vs gibi şeyler az sayıda da olsa var yüzde 15-20 diyim sana ancak o yüzde 15-20 lik kesim gerçekten dinine ırkına bakılmaksızın evlenilebilecek insanlar bence. burda gene oran yüzde 70 ler civarı diye tahmin ediyorum. ancak büyük bir hızla azalıyor.

• ilk önce istenilmeyi bileceksin sonra istenilmek için elinden geleni yapacaksın zaten o zaman isterler ( bu istenilmek kısmında makyaj,havalı davranmak,güzel giyinmek vs bu saydıgım gıbı davranışlar sizi sadece güzel gösterir ama istenilmenizi saglamaz ) istenilmenin ilk yolu onun sizle beraber rahat etmesidir, bu ilk ve en önemli olan yemektir ( sevgilisine yemek yapan kaç tane kız tanıyosunuz ılk once ona bakın sorunun vehametini anlarsınız ) ve onu zorlamamanızdır.

istediginizi yapan yada sızı begenen her erkek genellıkle sadece amacı ıcın ıstıyordur ! ama beraberlık sadece amac degıldır. onemlı olan bırbırıyle yasamdan keyıf alabılmektır...

0|0
    0|0
  • BOŞANMA ORANI İLE İLİŞKİ YAŞININ DÜŞMESİ, KOLAY İLİŞKİYE GİRME, BASİT İLİŞKİLER ARTIŞINDA BİR PARALELELİĞİ OLDUĞUNU SEZEBİLİYORMUSUNUZ. BOŞANANLARIN %95 EVLİLİK ÖNCESİ İLİŞKİ YAŞAYANLARDIR. KADINLAR AÇISINDAN DAHA BÜYÜK VE GERÇEKTİR. BOŞANANLAR BU SORUMA CEVAP VERSİN LÜTFEN. EVLİLİK ÖNCESİ İLİŞKİLERİ VARMIYDI?

0|0
    0|0
    • veremezler cevap. ama erkekler genelde ilişkiye girdikleriyle evlenmezler.

• aslında şu var. kadının duyguları bastırılmasa bu kadar zina fuhuş olmazdı... tamam bekaret önemli ama aslında bekareti korumak için de gerekirse dini tedbir alınırdı... atıyorum avrupada duyduğuma göre inanca bağlı olarak bakire veya bakir kalınabiliyormuş... biz avrupadan daha fazla zıvanadan çıkmış durumdayız emin ol...

0|0
    0|0
    • çünkü kızların bu kadar tereddütleri yok aşmışlar orda biz aşıcaz ancak bu aşmayı olumlu anlamda söylemiyorum. gidişat onu gösteriyor kızların kafa karışıklığı git gide azalacak sonra da erkekler de daha çok önem vermeyecek keşke herkes kendini bilerek bazı isteklerine karşı koyabilse ama yapamıyorlar sonra da saçma sapan yollara sapıyorlar.

• beni ilgilendirmez isteyen yaşar isteyen yaşamaz ancak öyle dediğin zaman eğitim falan ayrıldıktan sonra kızın pişman olmasını engellemiyor malesef ve öyle ayrılan da çok oluyor ben yadırgadığımdan değil ancak kendileri mutsuz oluyorlar sonuçta.

• eğitim derken biraz daha geniş al derim güzel kardeşim:)

mesela benim babam derdi (bunu hep buraya yazmışımdır): oğlum sana sevdiğini söyleyen kıza yüz verme.

anladın?

• Cinsellik anlayışı insanın kendi kafasında tasarladığı ve yaşamak istediği gibi olmalı. Tabi ki suça karışmadan ...

0|0
    0|0
    • burda herkes aynı değil öyle bir sorun var orda kimse önem vermediği için ya da başka bir şeriat ülkesinde kimse yapamadığı için herkes aynı ancak farklı görüşteki insanların denk geldiğine daha çok rastlıyoruz bu da büyük sorunlar getiriyor.

• Zaten oralar gibi olmamıza az kaldı kardeşim.

0|0
    0|0
  • İkisinin ortası olmasını isterdim çünkü seks özürlü bir toplumuz doğanın verdiği en güzel şeylerden birini güzel değerlendiremeyen odun gibi kızı erkeği aynı..İlla tercih yapacak olsam onları tercih ederdim

0|0
    0|0
  • Cinsellik anlayışının şeriat ülkelerinde ki gibi olmasını ister miydin ?

1|0
    0|0
    • Bnm için şuan iyi abd ye de gerek yok.

• daha çok bayanlara yönelik zaten bu soru çünkü onlar için durum daha çok fark ediyor. eğer bunu kinayeli olarak sormuşsan ve müslümansan islam zaten şeriatı emrediyor görünüşünden dolayı yadırgamam kimseyi ancak kuranda açıkça zina eden kadın ya da erkeğe halkın önünde 100 sopa vurulması hükmü var mantıksız mı bence evet ama fazla da düşünmemek gerekiyor inanıyorsan çünkü ayetleri yalanlamak ve çağ dışılıkla suçlamak da günah, ama insanlar beğense de beğenmese de var bu.

• gönlümüz olmamasından yana,fakat ortam git gide kötüye gidiyor...

0|0
    0|0
Yükleniyor...