Vajina kokusunu nasıl önlüyorsunuz?

Düzenli banyo yapıyorum o bölgemi de mutlaka yıkıyorum ama koku oluşuyor çoğu zaman. Pis bir insan olsam o yüzden diyeceğim ama değilim çok dikkat ederim. Ne uygulayabilirim? Farklı olarak nasıl bir temizlik yapabilirim? Ayrıca koku her zaman oluşmuyor bazen oluyor.

0|1
13|29

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım şu ayırımı yapabilmeniz gerek.
    öncelikli olarak temiz bakımlı ve sağlıklı bir vajinada asla normal doğal rutin akıntıları koku yapmaz. kendine has ama çok hoş kokusu olur.

bir de o bölge terleme bölgesi. eğer ki vajinal oplin sıvısı yani periodik akıntılarınız ter ile birleşirse pis kokar. yani ne ter kokusuna benzer ne oplin kokusuna. ikisi birleşince pis değiller ama pis kokarlar.

yapacağınız şudur. hem kokudan kurtulmak, hem ter yolu ile mikrop almaktan korunmak ve mntar hastalığından korunmak amacı ile penye türü bezlerden külotunuz içine yerleştirin. hem teri emer sizi mantardan korur, hem mikrop almazsınız hem de koku önler

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Enfeksiyon oluo demek hap ic

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Günde bir dilim kivi ye

1|0
    0|0
  • kokunun kaynağı bakteri çoğalmasıdır diye biliyorum.

1|0
    0|0
    • Ben de duymuştum bunu ama temizliğime bu kadar dikkat ederken nasıl çoğalıyorlar :(

• rica ederim. ayrıca market yoğurtları tüketme. onlarda probiyotik yok. kefir, turşu falan da düzenli günlük tüketmeye bak. bir de yemeklerden önce limonun suyunu sıkıp iç. bunları düzenli olarak her gün yap bir müddet sonra belki koku etkisi azabilir.

• Hepsini deneyeceğim :)

• ne yaparsan yap kokar orası.

1|0
    0|0
  • Jinekoloğa git n

1|0
    0|0
  • Akintin vardir ya da adet gunun yaklastiginda oluyordur koku

1|0
    0|0
  • VAJİNA KOKUSU NASIL GİDERİLİR?
    Vajinal koku ya da vajina kokusu kadınların hayatında en az bir veya iki kez kendilerinin uğraşmak zorunda olduğu çok yaygın bir sorundur. Vajinal koku bakteri gelişimi, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, mantar enfeksiyonları ve kötü yapılması gibi bir takım nedenlerden dolayı olabilir. Eğer sorun bir çeşit enfeksiyon nedeniyle ise, vajinal bölgede kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtiler olabilir. Nedeni her ne olursa olsun vajinal kokunun arkasındaki neden çok utandırıcı olabilir.
    Başkaları ile bu sorun hakkında konuşmak için tereddüt verici olmasına rağmen, vajinal kokuyu tedavi etmek için birçok çözüm vardır. Aşağıdaki sıralanan bazı doğal çözümleri deneyebilirsiniz.

0|0
    0|0
    • 1-Su için: Vajinal koku ile başa çıkmanın en iyi yollarından birisi bol su içmektir. Su içilmesi genel vüCut sağlığı açısından yararlı olduğu bilinen bir gerçektir. Günlük olarak ortalama sekiz ile on bardak arasında su içiniz. Bu sayede, vücudunuz etkili bir şekilde kötü toksinler ve zararlı bakterilerden kurtulur. Aynı zamanda, su, vajinal koku arkasındaki temel nedenlerinden biri olan vücuttaki fazla şekerin uzaklaştırılmasına da yardımcı olur. Vajinal kokusu kadınlar, ayrıca kafein ve şekerli içeceklerden de kaçınmaları gerekir.

• Amla olarak da bilinen Hint bektaşi üzümü de hoş olmayan vajinal kokulardan kurtulmak için kullanılabilir. Bu bitki, hem doğal bir kan temizleyici hem de organik bir temizleyici olmasından ötürü vajinal kokuya neden olan enfeksiyonun kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, kötü vajinal kokunun arkasındaki ana nedenlerinden biri olan sorunlu beyaz akıntıyı (vajinal akıntı, lökore) kontrol etmek için kullanılabilir. Günlük olarak ya ham olarak ya da turşu, amla tozu ve benzeri gibi başka şekillerde de kullanılabilir.

• Kabartma tozu: Kabartma tozu vücudunuzdaki pH seviyesini dengelemek için kullanılabilir. PH değeri dengelendikten sonra ise vajinal koku problemi otomatik olarak tedavi edilecektir. Sadece, sıcak bir bardak su içine bir çorba kaşığı kabartma tozu karıştırın ve günde bir kez içiniz.
      ya da , banyo suyuna yarım fincan kabartma tozu ekleyebilir ve daha sonra yaklaşık yirmi dakika kadar vajina bölgesini bekletin. Son olarak ise temiz bir havlu ile kurulanın. düzgün kendinizi kuru. Bu prosedür, mantar enfeksiyonu ve vajinal kokulara karşı mücadele etmek için etkili bir prosedürdür.

• doktorun görmesi lazım orayı

1|0
    0|0
  • Camasir suyuna bas demiyecem idrar tahlili yaptir urik asit fazla sanirim

1|0
    0|0
  • durulama suyuna birazcık elma sirkesi ekle mis gibi olur

1|0
    0|0
  • havalar sıcak iç çamaşırı secimi de önemli tabi

1|0
    0|0
  • Sanırım büyük ihtimalle terlemeden olabilir.. onun için fazla dar giyinme biraz bol giyin...

1|0
    0|0
  • Okurken igrendim pis kızlar ya

1|0
    0|0
    • Pis bir insan değilim aksine çok temizim keşke düzgün okusaydın

• o kokuyu çekerim içime ohhh
    o koku beni benden alır
    sonra bol bol doya doya dadına bakarım
    bence bol sulanması lazım ideal olması için

0|0
    0|0
  • Kiz arkadasima sorup sana soylesem onunki cok guzel kokuyor ve cok tatli bende ona sasiriyorum sicakta bile kokusu degismezmi ya

0|0
    0|0
  • Fresh meat kokuyor işte, normal hahah

0|0
    0|0
  • oda spreyi ya da böcek ilacı hahaha :D

1|0
    0|0
  • kireç dök

1|0
    0|0
  • o yüzden anal seks <3

0|0
    0|0
  • Çok mu yağlı yiyorsun Beslenme türü etkiler.

0|0
    0|0
    • Her besinden tüketmeye çalışıyorum çok yağlı yemek sevmem aslında.

• Aç karnına azda olsa meyve yesen bağırsakları temizler dolayısıyla vajina ya da etkisi olur.

• Idrarini yapinca mutlaka yika her seferinde

0|0
    0|0
  • Nasıl bir koku peki

0|0
    0|0
  • bol bol su tüket. sıvı tüket.

0|0
    0|0
  • Güzel koktuğunu düşünen bir Ada'm buldunmugeçer

0|0
    0|0
  • böğğğ

0|0
    0|0
  • Hastasıyım o kokunun takma kafana

0|0
    0|0
  • Eger sagligin yerindeyse hicbirsey yapamazsin, asagida bilincsizce yapilan tavsiyleride uygularsan, vajina florasini tamamen bozarsin mantardan, hastaliktan kurtulamazsin..
    Doktorlar vajinaya sabun, sivi sabun, duj jel gibi kimyasal madelleri bile tavsiye etmiyor, eger kullanirsaniz abartmadan yikayin diyor..
    Vajina kokusu, insanda ter kokusu gibi normal yikamaktan baska yapacagin birsey yok..

1|0
    0|0
  • Cinsel yaşamın yoksa sıkıntı olmaz ya

0|0
    0|0
  • Nerden alıyon kokuyu ya sevgilinmi diyor

0|0
    0|0
    • Kendi vücudumda oluşan kokuyu fark ediyorum sonuçta onun söylemesine gerek yok

• Ne burun varmış be

Kızlar Ne Diyor 12

• Bunun için şampuanlar var ama süreklİ koku devam ediyorsa muayne olman daha doğru. Mantar ya da enfeksiyon kapmış olabilirsin. Sebamed feminine intimate wash kullanabilirsin.

1|0
    0|0
  • Beslenme tarzını değiştir az et ye çok sebze ve meyve tüket ananas yemek güzel kokutur diye duydum

1|0
    0|0
  • Mantar olabilirsin

1|0
    0|0
  • Regl günü yaklaşınca da oluyor

1|0
    0|0
  • düzenli banyo et pis pis mi duruyon

0|1
    0|0
    • Açıklamayı okumuyor musun çok sık banyo yapıyorum zaten, dikkat ettiğimi söyledim.

• kulodu gunluk degistir

0|0
    0|0
  • Bende oyle bir koku olmaz. cunku banyo sonrasi pudrasini kremini surerim. Temiz tutarim. Ic camasirimi duzenli degistirirm. Ağdasini duzenli yaparm. hic oyle bir sorunum..

0|0
    0|0
  • doktora görünseniz bende görünücem bakireysem bile artık bir fitil alıcam çünkü durduk yere mantar oluyor ya da yakıcı akıntı oluyor... bu arada lazeri nerde yaptırdın? kaç seanstı? kaç ay sürdü? ve fiyatı? çok sordum ama böyle kesin konuşan bir sizi gördüm :)

0|0
    0|0
    • İzmirde yaptım 3500e :)

• Mediderm :) 8 ay gittim ama doktora gitmem gerekmedi hiç

• yok ben kouyla ilgili bri jinekoloğa göründünüz mü diye sordum :) bu kadar rahatsız ediyorsa bir doktora görünün

• Yediğin içtiğin olabilir ama ama azdıgın zmnn koku olur ztn olmama gbi bir durum yok herkesin kendine özgü olur bazısı kötü kokar ama genelde erkk begenir

1|1
    0|0
  • Abdest al abdestsiz insan kokar

0|0
    0|0
    • Yav ne alaka Allah aşkına duş alsa olmuyor mu

• @Hellocello arkadaşım duş aldığımı söylüyorum duş alan bir insan doğal olarak abdestte alıyordur değil mi? Pis pis gezmiyorum zaten. Duş değiştirmiyor durumu.

• Ben duş alırken abdest almıyorum duş alıp cikiyorum

• tüyleri düzenli olarak aliyor musun?

0|1
    0|0
    • Lazer yaptırdım 2 yıl önce zaten hiç çıkmıyor

• İdrarini yaptıktan sonra suyla temizleniyormusun?

0|0
    0|0
    • Evet

• Tamam öyle yapacağım teşekkürlerr

• Rica ederim takma kafaya

Yükleniyor...