Evliyim çocukken şahit olduğum bir olay beni çok etkilemişti.

iyi Akşamlar, ortaokula gidiyordum, babamla-annemin seslerini duymuştum yatak odalarında ve iğrenmiş, tiksinmiştim yıllarca. Onları o kadar sevmeme rağmen her ikisine de gizliden gizliye kızıyordum. Sonra babam banyodan çıkmış bilemedim birden girdim odaya gördüm ama hemen çıktım odadan refleksle. Bir deli vardı mahallemizde ve orasını açıp gezerdi, bu da üstüne iyice tiksinemem neden oldu.

Neyse evlendim sevdiğim adamla ama o kadar sevmeme rağmen bana cinsellik hep iğrenç, kötü, ezici ve iğrenç geliyordu. Sevmesem birde onu düşünemiyorum. Bunları aşmam o kadar zaman aldı ki, süreç içinde eşimin özverisi sayesinde aşabildim. Normal olduğunu, evli olduğumuzdan kötü görmemem gerektiğini v.s Yardımlarıyla uzun ir süre sonra aşabildim.

Kendimi suçluyordum ben soğuk bir kadın mıyım? Neden normal kadınlar gibi bu duygular bende yok diye sürekli. Eşime haksızlık yaptığımı düşündüğümden ''Ayrılalım buna hakkım yok sen evlen başkasıyla '' dedim. Eşim; '' Saçmalama, isterse hiç cinsellik olmasın, yeter ki yanımda ol, bileyim ki eve geldiğimde sen evdesin, aşılır bunlar, aşılmazsa da nefesini hissedeyim yeter'' demişti ve ben bu cümlesinden sonra onun fedakarlığını görüp, psikoloğa gidip aştım bu sorunumu.

Sizce böyle olmam çocukken şahit olduklarımla alakalı olabilir mi?

Teşekkürler.

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• küçük yaşta doğrudan cinsel ilişkiye tanık olmak çocuk psikolojisini kötü etkiliyor ama ortaokul diyorsun, yaşın çok küçük gelmedi bana. psikoloğa danışmışsın, bunları söylemiş olmalı. başka nedenleri de olabilir.

0|0
    0|0
  • bende duydum ses küçükken utancımdan televizyonu kapatıp odama kaçardım :D

0|0
    0|0
  • Çok yüksek ihtimalle ondandır. Deli adamın bir etkisi olmamıştır ama Anne ile babayı öyle gören çocukların büyük bir çocukluğunda ileride böyle problemler oluyormuş.

1|1
    0|0
    • annemden midem bulanıyordu. Nasıl böyle düşündüm hala bilemiyorum.

• anlayıslı bır ese sahipsin sansın kötü olsads bahtıj iyi cıkmıs cinsellikde zevki bilmessen tiksinmen gayet normal zevk almayı ögrenırsen tiksinme zaman içinde yerini mutluluga bırakır aklından o olayları cıkar ve duygularınla sevişmeyi ögren... yasadıgın olaylar sonucu cinsellikden sogumanın nedenı cınselligi bilmemen buda gayet normal sende sorun yok...

0|0
    0|0
    • şu an aştık zaten ben o süreci bahs ettim.

• bence eşinden ayrılma bilinç altında yer edinmiş çocukken gördüğün şeyler.aslında cinsellik güzel şey ama tabii çocukken bu tür şeyler farklı algılandığı için hafızaya yapışıyor ve farklı düşünüyorsunuz..zaman ve eşin en güzel ilaçtır..bence eşinle güzel vakit geçir,değerini bil,kazanmak zor kaybetmek kolaydır.değerini bil.mutlu ol.

0|0
    0|0
    • şu anda aştık sorumda da belirttim zaten. Uzun süren çabalarla.

• ne güzel.artık bu konuyu açmayada gerek yok dimi.kapat bu defteri göm gitsin..

• açmamın nedeni benzer durum yaşayanlar olmuş mu? Tek miyim sadece diyeydi. Şu an eşimin ılıman yaklaşımı ve özverisi ile bitti o süreç.

• her şeyin başı çocuklukta yatıyor zaten :)

0|0
    0|0
  • bencede cocukken gördüklerinden çok etkilenmissin ayni durum benim esimde de vardı bizde bunu asmak için bayağı ugrastik zaman zaman yiznede isteksizlik oluyor

0|0
    0|0
    • o ne düşünürdü? Benzer durumları mı yaşamış? anlattı mı size?

• o da koyde tarlaya giderken iki kişinin bir kiz çocuğuna tecavüz ederken görmüş ve ondan sonra erkeklerden ve iliskiye girmekten igrenir olmuş birakin erkeklerle konusmayi yanyana gelmekten cekinmis

• ee tabiki çocukluktan alakalı.

0|1
    0|0
  • eşin en büyük destekçin olması gerek... geçmişinle geleceğini yyapılandırma...

0|0
    0|0
    • bunu bilerek kim yapılandırmak ister? Bilinç altıma yerleşmiş muhtemelen. Ama geride kaldı artık. O süreçten bahs ettim

• şuan aştık zaten. Ama uzun süre hep kendimi sorguladım ben mi normal bir bayan değilim diye.Bu yüzden sordum, bilinç altıma attığım o şahit olduğum olayların etkisi olabilir mi diye?

• şuan aştık zaten. Ama uzun süre hep kendimi sorguladım ben mi normal bir bayan değilim diye. Bu yüzden sordum, bilinç altıma attığım o şahit olduğum olayların etkisi olabilir mi diye?

• olabilir tabikide.

0|0
    0|0
  • Çocukluğunun izleri

0|0
    0|0
  • Olabilir değil. Öyle zaten. Bunu psikolog söylemedi mi sana?

1|0
    0|0
    • söyledi oda aynı şekilde.

• Geçmiş olsun. Hakkaten saçma sapan denk gelmiş arka arkaya olaylar. Ne büyük şanssızlık.

Ama olabiliyor, uçak da böyle düşüyor zaten birsürü olaylar zinciri üstüste geliyor hiç olmayacak şeyler..

• eşimi sevmesem ne olurdu onu hiç düşünemiyorum bile. Düşünün o zamanlar doğal gaz yoktu sob vardı ve ben sobada su ısıtıldığını gördüğümde midem alt-üst olurdu anlardım.

Kızlar Ne Diyor 3

• küçükken bana deli pipisi göstermedikleri için hep bunlar

2|3
    0|0
  • ben de babamı işerken görmüştüm bir sorunum yok. sex hayatlarından hiç bahsetmiyorum uyayamıyordum seslerinden. bence fazla etkilenmişsin ya da ben odunum

0|0
    0|0
  • psikolog bunun cevabını vermiştir sana zaten :/

hı bu arada erkek olduğun bangır bangır bağırıyor..

1|1
    4|0
    • Ne gibi mesela? Erkekte oldum ya, hayal gücünüze maşallah. Senarist misiniz? Ya da çok mu film izliyorsunuz bilemem ama bu yazdıklarım tamamen gerçek. İnş. başınıza gelmez.

• sana sormamız gerekiyor aslında senarist misin? ya da çok mu film izliyorsun?

• ben kendimden emin olduğum için hatta çocuğum olduğu için ve baba olmadığım için sezaryanla doğum yaptığım için kadın olduğumdan şüphe etmedim. Sizin derdiniz nedir anlamakta zorlanıyorum?

Yükleniyor...