Eşcilsenlik doğuştan gelen bir şey diil?

elimden geldiince okudum baktım araştırdım dinimiz boyutundanda baktım.. günah sapkınlık ve kesinlikle doğuştan olmadığı konusunda ikna oldum gözümden kaçan birşeyler vardır belki yardımcı olur musunuz..

0|1
8|4

En İyi Kız Görüşü

• İnan kurtulmak icin elimden geleni yaptim babamdan cok dayak yedim bir erkergi sevmeye calistim hatta kendimi dunyanin en igrenc yaratigi hissetmeme sebep olan herkesi hakli buldum ölmek istedim ama olmadi her defasinda daha cok canim yandi gunlerce evden cikmadim cunku etrafim beni hastalikli bir insan olduguma inandirdi musluman oldugum icin imtihan dedim derdi veren allah dermanida verir dedim babamin beni öldüresiye dövdugu gün asla dedim asla kimseye soylememeliyim cunku ben igrencim varligim rahatsiz ediciydi annem dualar okurdu hergun izlerdim onu namaz kilarken sonunda universite icin kutahyada yurtta kalmaya basladim bir arkadaş vardi "escinselligiyle mutluydu"benim zincirlerimi kirdi mutlu etti beni şu an o benim sevgilim ailem reddetti ama ozgurum artik en onemlisi ilk defa duygularimi yaşarken mutlu oldugumu hissettim renkliyim ben etrafim beni hastalikli ve iğrenç olarak gorsede ben renkliyim ve o renkler şimdi ozgurluk icin mucadele ediyor lutfen bizi kotu insanlar olarak gormeyin cunku biz sadece eşcinseliz hepsi bu saygi duymaniz bizi anlamanizdan daha onemli cunku biz renkliyim ben demeyen insanlara saygi duyuyoruz ve bu hic degismeyecek cunku hepimizi siniflandirmayan tek varligimiz insanligimiz buda boyle benim hikayemdir yazmak istedim :) dipnot: hepimiz insanız

1|1
    0|0
    • ben asla butur eğilimdeki insanlara yanlış bir kelime kullanmadım dünya hepimizin dünyası dahada mutluluklar

En İyi Erkek Görüşü

• madde 1 ailesiyle arası çok iyi olup eşcinsel olan bireyler var türkiyede bunu örneklerini gördüm
    madde 2 kimse gay p*rnosu izleyip gay olmuyor bu küçüklükten geliyor heteroseksüel p*rnosu izlerken bile kadına değil erkekğe penisine vekalçasına odaklanıyor
    madde 3 eşcinselli bir tercih değil kadın fetusu yani bebeği yabacı cisim olarak algıladı için östorajen hormonu salgılıyor ve hormon tedavilerin hepsi para tuzağı çünkü yaşayanlarla bizzat konuştum
    madde 4 cinsel yönelimler 6 7 yaşlarında başlıyor benim için birinci sınıfta başlamıştı
    madde 5 taciz ya da tecavüze uğramadan da kendi cinsine aşık olan insanlar var
    madde 6 aile yetiştirme tarzı ya da baba eksikliğinden kaynaklanan bir durum değil ya da televiyon ve çvre hadi biz gayız sende ol diye birşey olmuyor içindeki duygularla yön veriyorsun kendine
    madde 7 eşcinsellik sadece insanda değil 500 havyvan türündede bulunmamaktır
    madde 8 mevlana ile şemş aynı odada halvete girdi birbirlerine yazdığı aşk mektupları ve şiirleri var
    madde 9 dini boyutundan kuran bir erkeği ya da bir bayanı sevin demez bakın sevmek diyorum yanlış anlaşılmasın
    madde 10 çok sorduğunuz lut kavmi lut kavminde yasaklanan zorbalık ve sapkınlıkdı sokak ortasında çocuklara kadınlara tecavüz ediyorlardı
    madde 11 osmanlıda feth ettikleri ülkedeki parlak çocukları padişah özel odasına alır ilşkiye girerdi
    madde 12 1994 yılında dünya sağlık örgütü tarafından hastalık olmaktan çıkarıldı ve türk psikiyatri dernekleri bunun bir hastalık olmadığını kabul etti

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Genlerin etkisi olabilir, evrimleşme sürecinde o genin atalarının yaşamışlklarından etkilenen bir şey olabilir. Buna bağlı hormonal değişiklik ya da beynin daha aktif çalışan bölgelerinin kişiye göre farklılıklarından kaynaklanabilir. Ya da doğduktan sonra yaşanılan çevrede kişinin eğilimini etkileyecek ufak olaylar yaşanmış olabiliir, böylece beyin, cinsel yönelimini bilinçaltına bağlı seçer.
    Dinle aram yoktur. Evet dine göre günah ve sapkınlık olarak nitelendiriliyor ama bunun böyle görülmesi tamamen haksızlıktır. Dinin bu savının amacı, toplumsal düzeni sabit bir şekilde yürütmek ve karmaşaya sebep olmadan insanlığı toparlamaktır. O zamanlarda bu sapkınlık olarak görülmüş olabilir. Her yeni nesil yeni kuralları hak eder. Bunu her zaman savunurum. Sakın aranızdan kimse gelip de bana dinin ne öğrettiğini anlatmaya kalkmasın. Ben sadece kendi düşüncelerimi paylaştım. Saygılarımla.

0|1
    0|0
    • küçük yaşta eğilim gösterenin ne sucu olabilir ya da ne sapkınlığı die baktım biraz burdada aile ve toplum suçlanıyor internet tvler filan falan yasadımız devirde buda mantıklı diilmi peki

• Yani.. Şöyle düşünebiliriz. Toplumda aıkı yönetimli aileler çok. Çocukken kız çocuklarının erkek çocuklarla oynamasına izin vermeyen, çok yakınlık kurmamasına dikkat etmesini öğütleyen aileler çoğunlukta. Kültürümüz de buna eğilimli. kız çocuğu, ilerleyen zamanlarda kızlarla yakınlaşma yaşıyorlar. Bundan dolayı biseksüel ya da lezbiyenlik ortaya çıkabiliyor. Bunda yine aileyi suçlu görmek hata. Çünkü dinimizin gerektirdiği şartları uyguluyorlar sadece.. Erkeklerde de genç yaşlarda çekingenlikten kızlar yaklaşmama olabiliyor. Bu örneklerde çok bariz olan nedenleri görmek mümkün. Bence..

• Doğuştan falan gelmiyor. Hormon sorunu apayrı birşey. Eşcinsellik apayrı :)

0|1
    0|0
  • Bu konu hakkında pek bir araştırmam olmasada bunun doğustan gelen birsey olduğunu sanmam. Bilemiyorum, bence bu bir hastalık olmalı

1|1
    0|0
    • bir kaç yerde toplum tvler internet felan filan suclanıyor

• Olabilir, toplum ve teknoloji neleri etkilemiyor ki sonuçta. İlgim olmadığı için fazla bir şey diyemeyeceğim fakat bence bu psikolojik bir sorun, normal bir şey değil. Allah insanları öyle de yaratsaydı, eşcinselliğin yanlış olduğu kur'an da geçmezdi. Yani bu kesinlikle doğuştan gelen bir özellik değil ama insanlar nedense hep böyle düşünüyor.

• Eacinsellik tercih meselesidir herkeste kadın erkek hormonu vardır eş cinsel olanlarda bir taraf daha baskındir bu doğru ama önemli olan bunu psikolojik olarak aşmak her neyse tedaviyse tedavi.
    Saygı duyuyorum ama yinede Allah bunu haram kılmış o yüzden yanlış zaten bir hastalık veya doğuştan olsa Allah haram kalmazdı bunu

0|1
    0|0
  • Gözünden kaçan çok şey varmış

0|1
    0|0
  • doğuştan gelen birşeydir tamamen hormonal yatkınlıkla alakalıdır o yüzden onlara hasta ya da sapık muamelesi yapılmaması gerekir , elbette sonradan tercih eden insanlarda vardır ama

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 3

• Hangi kaynaklardan yararlanarak bu sonuca vardınız? Nerelerden araştırdığını bilmek insanlara fayda sağlayabilir.

4|3
    0|0
    • daha sonuca varamadım tüm kaynakları hazırlayan insan diilmi ne farkeder okuduk bişeyler işte

• Çok mantıklı bir yaklaşım. Ameliyat olacağın zaman gidip kasaba ameliyat olur musun peki aynı mantıkla?
      Doktor da insan, kasapta insan çünkü..

• bile bile kasaba nie gidim kardeşim ben onumu demek istedim.. kasap doktor kılığına girmişse yapacak bişey yok... benimde okuduklarımı brileri yazmış bilerekmi bilmeyerekmi yazmış ben nerden bilim.. varsa doğruluğuna emin olduun bir kaynak söle bir zahmet

• Evet baboş 21 yıllık ibneyim sonunda açıklaman sayesinde anladım kendimi, helal... 👏😒
    Sen kendin mi seçtin cinsel yönelimini? Kendin mi karar verdin düzcinsel olmaya

0|0
    0|0
  • Degik

0|0
    0|0
Yükleniyor...