Nörüyosunuz bir şey soracam beyler siz anlamazsınız?

Nörüyonuz uşahlar. Gızlar sorumu soruyom 😂 adetime iki gün var ben oruca aralık vermek istemiyorum tam tutmak istiyorum adet geciktirici ilaç içmeyi düşünüyorum daha önce içen var mı? bir sorun çıkarıyo mu sonradan düzensizlik gibi

Güncellemeler:
Hayırlı iftarlaarrr

0|1
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Dur kız arkadaşıma soram gelem 😄
    Ben: Aşkııııımmmm sana bir şey soracağım
    Aşkım: Sor bakalım canım nedir.
    Ben: Sen adet geciktirici kullandığında bir sorun oluyor mu
    Aşkım: Geciktirici kullanmıyorum canım neden sordun ki
    Ben: Hiiiiç öylesine işte
    Peki neden kullanmıyorsun diye sorsam.
    Aşkım: çünkü sakıncalı canım ondan

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Adet oruca mani değil. Tutabilirsin kabul de olur. Adet durumu islamda hastalık gibidir. Atıyorum bademciklerin şişti zorlanıyorsun vs tutmayabilirsin günah değil ama istersen tutabilirsin. Aynen adette de durum böyle. Tutmak zorunda değilsin ama tutabilirsin pekala. bir araştır internetten daha net bilgi alırsın

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim çok sağol :)

• @ramço53 namaz kılamaz ama oruç tutabilir. Araştırabilirsin. Çoğu insanın yanlış bildiği bir şey bu.

• Hayız-nifas hâlindeki kadınlara, namaz kılmak gibi oruç tutmak da haramdır. Ancak namazdan farklı olarak, tutamadıkları günleri, temizlendikten sonra kaza etmeleri gerekmektedir. Çünkü, oruç, namaz gibi devamlı olmayıp senede bir ay olduğundan, kadınların tutamadıkları birkaç günlük oruç borçlarını sonradan kaza etmeleri, onlara pek fazla bir zahmet ve meşakkat yüklemez. Bu bakımdan namaz borçları afvedildiği halde, oruç borcu baki kalmış, sonradan kazası istenmiştir. Âişe validemiz bu hususta şöyle buyurmuşlardır:

"Bize hayız ve nifas hâlleri geldiğinde, Hz. Resûlüllah (asm) tutmadığımız oruçlarımızı kazâ etmemizi emir buyururlardı. Kılmadığımız namazların ise kaza edilmesini emretmezlerdi." (bk. Neylü'l-Evtar, 1, 279-280; Sübülü's-Selam, 1, 105)

Erkekler Ne Diyor 12

• ADET SENİN ŞAHSINDA OLAN BİRŞEY DEĞİLDİR. HZ ALLAH IN TAKDİRİDİR. BU KONUDA HİÇ TEREDDÜT ETME BENCE ORUÇTAN SONRA KAZA EDERSİN

1|0
    0|0
  • Bisey olmaz ic gitsin saglik onemli

1|0
    0|0
  • Evet ictim cikarmiyo.

1|0
    0|0
  • Bir sefere mahsus kullanırsan sorun olmaz

1|0
    0|0
  • nörek gurban :) adet geciktiriciler sonraki adetler için düzensizlik oluşturabilir...

1|0
    0|0
  • ılac ıc fakat daha sonra rahatsız olma :D

1|0
    0|0
    • İçmiyom 😄

• yanı yanlıs anlıcak bir durum yok ortada kırdıysamda afedersın kımseyıde kırmak degıl nıyetım yanı sadece biraz olsn cekınmeden bişiler yapabilirsin kotu anlama benı bir adım atmanı cok isterdm hepsı bu

• Anladım iyi günler

• Saçmalık

1|0
    0|0
  • Nörek sen nörüyon

1|0
    0|0
    • Nöriym gurban zöhürde bek oturmuşsum goo ben bir yatış daha yeni aha bismillah siftahı edip gahdım

• Ne demek rica ederim bir şey değil 😊 sanada İyi geceler😂 ✋ sende sağol 😉😊

• Perşembe dicektin sanırım 😂neyse olur öyIe arada bende karıştırıyorum iyi geceler tekrar 👍 ✋

• sağlık daha önemli

1|0
    0|0
  • Mesaj at bizde var

0|0
    0|0
  • Helal sana mümine 😚😚

1|0
    0|0
    • Yaa 🙊🙈

• Hayırlı iftarlaarr😄😄

• Sagol sanada 😊😊

• Nerelisin gurban olduumm

1|0
    0|0
    • Anan gurban olsuunn sivaslıyım gardaşım

Kızlar Ne Diyor 6

• Hayır
    Bedenine zarar verecek
    Her şey seni orucun sevabindan ali koyar tutma

1|0
    0|0
  • allah kadınları öyle yaratmış öyle uygun ve sağlıklı görmüş ki kadınlar 1 hafta kadar tutmuyorlar , bunu değiştirmen doğru değil yanlış düşünce

1|0
    0|0
  • Tarlusal icebilirsin

1|0
    0|0
  • Adet düzenin mahvolur deneme.

1|0
    0|0
  • Kullanma sonrakilerde düzensizlik yapar. Zaten geç kalmışsın 2 gün varsa adetine. Onu daha önceden kullanmaya başlaman gerekirdi

1|0
    0|0
    • O zaman içmeyeyim ya oda Allahın emri sonuçta

• Aynen keyfi olarak orucu bırakmıyosun nasılsa günah değil bir şey değil. Daha sonra kazasını yaparsın

• Haklısın :)

• Ananı ağlatıyor vallahi demedi deme

1|0
    0|0
    • Hadi be o zaman kullanmayayım bir arkadaşım evliliğin gecesi adet oldu kullanmıştı ondan aklıma geldi benimde

• İçmiyom o zaman 😒 cevap için sağool 😊

• Rica ederim canım ☺

Yükleniyor...