Kalp hastası olan (ritim bozukluğu) erkeklerde ereksiyon olamama gibi bir sorun olur mu?

Benim nisanlim kalp problemi yaşadı tasikardi varmış sanırım yani kalp olması gerekenden daha hızlı arıyormuş acaba ereksiyon problemi yaşar mı?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Taşikardinin neden kaynaklandığını bulmak , bunu atlatmanın tek yolu. Bazılarında doğuştan gelen bir konu , bazılarında tiroid büyümesi ile gelen , bazılarında damar anomalileri ile ortaya çıkan bir konu.

Taşikardi hayat boyu sürmez, öncelikle dikkati göğsünde olur ve sürekli bir çırpınma hissi ile aşırı atım hızı nedeni ile sarsılma kaynaklı titremeler olur. Bunun üzerine hız artırıcı bir şey yapmak ( top oynamak koşmak ağır yük kaldırmak ) kalp kapakçıklarında hasara sebep olur ve kapakçıklar kapanmamaya başladığında temiz kirli kan karışımı da enerji iflasına sebep olur. Bunlar olmasa bile kalp baskısı bobrek ve akciğerlerde yorulmaya ve hasara sebep olabilir.

Sahalarda durduk yerde yaşanan ölümler taşikardi üzerine eklenen efor ile kalbin hıza dayanamayarak iflası ve durması yüzünden olmaktadır.

Buradan sen soruna cevabı kendin çıkarabilirsin. Tekrar söylemek gerekirse , sebep ortadan kaldırılabilirse bu anlattıklarım ortaya çıkmaz.

Cevaplarda bir de şeker konusu gördüm , bu da sinir kılıflarını yıktığından zamanla sinirler daha yavaş iletiye sebep olur ve erkenden iletisizlik kaçınılmazdır. Bunu engellemek için de türüne göre sürekli ilaç kullanımı gerekir.

1|0
    0|0
    • Şekeri olup olmadığını bilmiyorum

• Anladım teşekkürler

• Geçmiş olsun

En İyi Kız Görüşü

• Bu öyle bişey değil. Yüksekle muhtemelen kalp kapakçığında gevşeme var o nedenle kaçan hava kalp ritmini hızlandırır. Düşük tansiyon problemi yoksa çabuk kontrol altına alınabilir birşey. Hayatının hiçbir anında sorun çıkarmaz. Sadece kadınlarda doğumda tehlikeli olabiliyor..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Şeker ya da tansiyon sorunu var mı?

1|0
    0|0
  • Tansiyon problemi yoksa sıkıntı olmaz herhalde. Sorun olmaz derken sadece penisinden bahsediyorum. Adamın kalbi için bir şey diyemem.

1|0
    0|0
    • Tansiyon kalbin yavaş atmasına neden olmuyor mu onun nabız yukseliyo çarpıntı yapıyormuş

• Etken maddesi metaprolol olan alfa ve beta bloker ilaçlar geri alınabilir libido düşüklüğü gösterir. Lakin libido düşüklüğü demek iktidarsızlık demek değildir, herkeste düşüklük yarattığı kanıtlanmamıştır.(100/1) Beta bloker ilaçlar tedavi amaçlı değil çarpıntıyı absorbe etme amaçlı kullanılan ilaçlardır. Bir süre sonra taşikardi düzelecek ve ilacı kesecek diye bir durum maalesef yoktur.
    Eğer ki taşikardi sebebiyle sürekli kendini dinleme yoluna giderse bu yakın zamanda panik atak ve anksiyete tarzı psikolojik hastalıklara da yol açar. Taşikardinin bir çok sebebi vardır. En çok görülen sinüs taşikardisidir. Klinik olarak yapılacak en etkili ve kolay yöntem kataterden girilerek sinüs düğümündeki ek atımlara sebebiyet veren noktaların yakılması veyahut dondurulmasıdır. İlaçla tedavi edilmesi ve ilacı bırakması diye bir durum söz konusu değildir. İlaç sadece ve sadece kalbin iş yükünü azaltmak amaçlıdır...
    Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • alakası yok

1|0
    0|0
    • Emin misin sonuçta kalp damar sorunu olmuyor mu?

• Ama doktorlar makale yazmış bununla ilgili bir çok uzmanın konuyla ilgili yayını var

• onlar uç noktalar mesela diyabetiye bağlı farklı bir rahatsızlıgı varsa bu kan değerlerinin eksik olması bir nebze arttırır ama bu yaşlılıga ya da fizyolojik bozukluga bağlıdır, yoksa hormonlara etkisinin olmadığını biliyorum

• Penisi sertlestiren ereksiyon olmasını saglayan kandır istek arzu ve uyarılma sonucu penise kan dolar ve penis sertlesir.. ritim bozuklugunda penise kan tam gitmeyebilir... Ama bu tahmin sadece tedavisini oldugu sürece seks hayatı hep olucaktır bu yönde takma bence ciddi bir sıkıntı olmuycak

0|0
    0|0
  • "Erkeklerin kalbi penisinde atıyor" demek istemiş resmen, saldırın beyler :D

1|0
    0|0
  • yaşar... hatta ilişki sırasında içindeyken bile ölme tehlikesi var.

0|1
    0|0
  • bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum

0|0
    0|0
  • heycan yaptırma fazla

0|0
    0|0
  • Kalbi durur ritim yüksek oluyo

0|0
    0|0
  • ya boşver evlenince odun oluyorsunuz zaten penisine ihtiyacın kalmaz

0|0
    0|0
  • dam kalp hastası , nişanlısı pipisini düşünüyor , hayat gerçekten çok agrip

0|0
    0|0
  • Ritim bozuklugu var bende ama maşllh öyle bir durum yok olmadıda 😂😂😂😂 aksine yani 😂

0|0
    0|0
  • Aksine daha fazla sertlesir. Gereginden fazla yani...
    Hic on sevisme filan yapmadinizmi. Anlamadinmi

0|0
    0|0
  • Hani bir laf vardir yankoyun can derdinde kasap et derdinde tamda bunu ozetliyor sanki

0|0
    0|0
    • Koyunu kasabı boşver konuya dair bir fikrin varsa yaz yoksa yorumunun soruyla ne alakası var

Kızlar Ne Diyor 2

• Bradikardi yani olması gerekenden daha yavaş olsaydı o zaman olabilirdi ama taşikardide sorun olacağını sanmıyorum

1|0
    0|0
  • Yalnızca kullandığı ilacın yan etkisi şeklinde belki olabilir taşikardi buna sebep olmaz

1|0
    0|0
Yükleniyor...