Vajinamda mantar olmasını engellemek için ne önerirsiniz?

vajinamda koku var mı bilmiyorum ama sanırım var diye düşünüyorum özel mendillerden kullanıyorum kıl bırakmıyorum ama yinede endişelerim var şu ana kadar mantar kapmadım ama bu endişelerimi nasıl giderebilirim yani mantar olmamasını ilerde sağlamak için?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• temizleyici jel mendil vb şeylerin çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ve kullanmıyorum. mantarın kaynağı nem olduğu için ben pudra kullanmayı tercih ediyorum. iç çamaşırının içine pudra dök bolca uzun süre kuruluk sağlar. geriye kalan sürede de mantar olmazsın merak etme :)

1|0
    0|0
    • cok tesekkurler canim.d deneyecegim

• böyle bir sıkıntın olursa ilerlemeden pamuğa sirke sürüp silebilirsin. ama bunu günde bir kez yapman gerek çünkü fazlası ph dengesini bozar. 3-4 günlük kullanım sonunda düzelme görmezsen antifungal bir merhem kullanman gerekir

• hmm... cok tesekkur ederim.d

Erkekler Ne Diyor 8

• En temel yöntem ıslak kalmasını önlemek.Pamuklu çamaşırlar giymek.Sentetik çamaşırlar ter yapabilir.Özel intim hijyenik solüsyonları da temizlik de kullansan çok iyi olur.O bölgenin florasına uygun ph değerine sahipler çünkü.

1|0
    0|0
  • İleriye dönük bunu sağlayamazsın. Özellikle ilişki esnasındaolma olasılığı çok yüksek, özellikle Oral Sex de, ancak bunun telafisi çok kolay. Adını anımsayamadığım bir ilaç var (2 li Fitil şeklinde) bunu iki gün ard arda rahim yolu yerleştirdiğinde geçmektedir. Ayrıca korunma için Spiral kullanıldığında da oluşabiliyor. Bu sabepten kullanım ömrü 10 yıl olan Spirallerin 2 yılda bir kontrol edilmesinde de yarar var...( Laa doktor olmalıymışım heeeee...)

0|0
    0|0
  • Temizliğine çok dikkat etmelisin.

0|0
    0|0
  • sayın gizli kullanıcı temizlik başta gelir öncelikle iç çamasirinizi her gün degişmelisiniz pamuklu iççamaşirlarini tercih etmelisiniz yanliz her koku mantar olmayabilir bir doktora görünmenizde fayda var geçmiş olsun...

0|0
    0|0
    • gunluk ped de kullaniyorum her gunde degistiriyorum .

• gizli kullanıcı doktor muayesi sonrasi size gerekli ilaçlar verilecektir mantar varsa eger vajinanizin terlememesine özen gösterin geçmiş olsun ...

• Sağlık kısmında sorsan daha iyi olur.

0|0
    0|0
    • saglik kisminda sordum da degistirmisler...

• mantarı genelde kıl yapar diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • çok sev

0|0
    0|1
  • prezervatif kullandır cinsel ilişkiye girerken

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• birden fazla insanla cinsellik yaşıyorsan bundan dolayı kapmış olabilirsin

sık masturbasyon yapıyorsan ellerin kirliyken masturbasyon yapıyorsan bundan kaynaklanıyor olabilir

bunlar cinsel sebepler

aktif bi cinsel hayatın yoksa da

kullandğın temizleme mendilleri alerjik reaksiyon olşturmuş olabilir

saten iç çamaşırları mantara yol açabilir pamuklular en sağlıklısıdır pamuklu derken babanne donlarını kastetmiyorum tabiki

ve iç çamaşırını sıksık değiştirmen vücut temizliğine önem vermen gerekir

başka bir sebebi yoktur mantar oluşumunun

0|0
    0|0
  • Pudra kullan

0|0
    0|0
  • kasiniyorsa ceviz yapragi yada cam yapragi

kaynat otur üstüne

0|0
    1|0
Yükleniyor...