Doğum kontrol hapı kullanıpta hamile kalan veya hapın zararını gören var mı aranızda?

arkdaşlar benim adetim düzensizleşti son bir yıldır... doğum kontrol yöntemi olarak d. kontrol hapları çok konuşuluyor prezervatifte bişey hissedilmiyormuş falan... neyse bu haplar bildiğiniz hormon bunlar zrarlı değil mi vücuda popoyu göğüsü büyütür saçmasapan dengesizlikler ypar... bunları yaşayan oldumu aranızda? ne gibietkileri oldu bide doktora sorupta mı alıyoruz yazdırıyormuyuz? yoksa kendimiz mi alıyoruz hangi hapı kullanıyorsunuz? bide başta dediğim gibi adetim düzensiz olduğu için ne zaman alıcağım belli değil nasıl kullanıcam belli değil adetin ilk günü alıyormuşuz bunu iyide benim adetimin il günü belli olmazki nasıl desem kahverengimsi bir akıntı oluyor adet olucam diyorum ama olmuyorum falan...

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• hayır alakası yok. benim de adetim düzensizdi. ama bunun için değil cinsel ilişki için kullanmaya başladım. hem adetim düzene girdi hem de yanetki görmedim. zaten doktora gidicen o seni muayene edicek ona göre vericek

1|1
    0|0
    • yan etkileri daha çok hapı bırakınca görüyormuşsun... sürekli hormon aldığın için hormonu kesince vücudnda hormon almayı bırakınca kendi kendine üretmiyormuş ve kadınlık hormonu azaldığı için tüylenme başlıyormuş

• tamam canım peki sonra değiştirebiliyoruz değil mi? şimdi diane kullanıyorum ama daha sonra değiştirsem sorun olmaz değil mi? ççünkü hapı bırakınca aynı etkiler oluyormuş yine hapın markasını değiştirncede olur mu acaba

• derdiğim gibi doktoruna danışmadan kullanma muayene edip sana en etkilisini yan etkileri en az dokunucak olanı veriyorlar. şimdi ilacı ne kadar uzun süre ne kadar aynı saatte kullanırsan etkisi de o kadar çok olur başka ilaçların dozu yan etkileri farklılık gösterir bunlara alışma sürecinde koruman azalır ama adet için kullanıcakmışsın koruma fazla umrunda olmayabilir. adet dengeni gene bozabilir. doktoruna sor yani. hem her ilacın yan etkileri vardır. yasmine de kilo aldırır vs diolardı bana bişey yapmadı.

Erkekler Ne Diyor 4

• O hap kimyasalların babasıdır. Bünyeye bir kere girdim mi temizlemesi nerdeyse on yıl sürer. Sonradan çocuk sahibi olmak istersen sürekli kullanmanın acısını çok çekersin en iyisi doğal yolları denemek.

1|0
    0|0
    • nasıl ya? kullanıpta bırakır bırakmaz hatta unuttuğu gün yüzünden hamile kalan insn çok... bide uyuşturucu gibi bhasettiniz nasıl zararları olabilir daha başka

• İşte bünyeye girince çıkması çok zor oluyor vücut temizlemekte zorlanıyor.

• Hapı doktora danışıp alman en iyisi. Adet düzensizliğin varsa doktor verir zaten.

0|0
    0|0
  • kesinlikle doğum kontrol hapı kullanmalısın hem cinsellikten zevk almak için hem de sana olan faydalarından dolayı

0|0
    0|0
  • En iyisi tuplerin bağlanması kesin engeller hamileliği

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Güvenme o haplarà vücuda işkence resmen bence Spiral kullan daha sağlıklı ve guvenilir😉

0|0
    0|0
    • yanlış biliyorsun haytım doğum kontrol hapları zararlı değil aksine yaralıdır yarıca spiral çocuk doğurmamış kadınlara takılmaz.

• @REDHOTLİNE07-4 aynen aynen canım direkt aklım öyle gitti çocuk olunca🙈🙈😄😄

• beni takip etsene seninle konuşacağımız paylaşacağımız çok şey var gibi öyle hissediyorum.

• ben bakireyim adet günlerim için bazen hap kullanıyordum haptan hamilelik riski yaşadım doktora sordum mümkün mü diye çok içinde ksileteformon ve epigloratik fgh var çok küçükte olsa bir olasılık var düşük bir ihtimale denk gelmissiniz çocuğunuz olsada engelli olurdu dedi bekaret raporum var şimdi neyseki erkenden farkedildi

0|0
    0|0
    • hiçbirşey anlamadım... hem bakiresin hem nasıl hamile olucaksın?

• bende orayı anlamamıştım doktor uzuunca açıklama yaptı bir o iki maddeyi hatırlıyorum

Yükleniyor...