Doğum kontrol hapları hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Şiddetli kasık ağrısı nedeniyle doktora gittim ve yumurtalıklarımda folikül kisti olduğunu öğrendim. Kendiliğinden geçse de doğum kontrol hapıyla tedavi edilirse daha kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde geçermiş. Kullanmak konusunda emin olamadım, kilo artışına ve damar tıkanıklığına neden olabiliyormuş.
Daha önce bu haplardan kullanan veya kullanmakta olanlar bilgilendirebilir mi, bir zararını gördünüz mü, gördüyseniz ne gibi zararları oldu?

3|2
2|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kolesterolün falan yüksekse sigara kullanıyorsan damar tıkanıklığı yapar. Kullanıp kilo alan kadınların %80'i öncesinde sigara içip sigarayı hapa başladığı için bırakıyor, sigara bırakmak da kilo aldırır. Kolesterolüne, kanının pıhtılaşmasına vs bakılır uygunsan yazar doktor ama mutlaka bu testleri yaptırt. bazı doktorlar kısa süre kullanacak hastalara test yaptırmadan yazıyormuş geçende bir kadıncağız bacağını kaybediyordu az kalsın

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Arkadaşım kist yüzünden uzun süre kullandı, şu anda kistlerin büyük kısmından kurtulmuş durumda herhangi bir problem yok

1|0
    0|0
  • sıkıntı olmaz merak etme sen

2|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin :(

0|0
    0|0
  • eşim kullanıyor farklı markaları mevcut. bir markanın yaptığı yan etkiyi diğeri yapmayabiliyor tamamen bünye ile alakalı. kilo olayına gelince eşimde kilo yapmadı.

2|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben 1,5 sene kullandım yan etkisi olmadı

1|0
    0|0
Yükleniyor...