Vajinada bartolin apsesi sorunu yaşayan oldu mu? Ve doktor var mı?

Şöyle ki 3-4 gündür vajinam ağrıyor. Cinsel ilişkim hiç olmadı. Darbede almadım. Mantar diyerek travazol kremi kullanmaya başladım.
Araştırınca bu apseyi öğrendim. Vajina girişi içerisi çok ağrıyor. İçi çok şiş bunu hissediyorum. Şişkinlik var. Ameliyat yazıyor. Nasıl olucak? Pazartesi uzmana gideceğim ama nasıl bakacak, ve ameliyatı nasıl oluyor başına gelen var mı?
Korkuyorum :(

0|1
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Belirgin bir şikayet yaratmayan küçük kistlerin tedavi edilmesi şart değildir. Kistin küçük olduğu ve şikayet olmadığı durumlarda günde 4-5 kez 10-15 dakika süreyle ılık oturma banyoları yararlıdır. Ancak büyük ve şikayete neden olan kistler mutlaka cerrahi (drenaj) olarak tedavi edilmelidir.
    Bartholin absesi varlığında ise büyüklüğüne bakılmaksızın cerrahi tedavi uygulanır. Vücudun herhangi bir yerindeki tüm abselerde tedavi aynı olup absenin cerrahi boşaltılması şarttır. Absenin boşaltılması ile ağrı dramatik olarak azalır. Abse kendiliğinden patlayıp akmadığı sürece tedavisiz iyileşme nadirdir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tıp çok gelişti, korkma 🙂

0|0
    0|0
    • Ya ölücem korkudan. Hemen bir günde geçiyor mu bilmiyorumda

• Bilsem yardımcı olmak isterdim ama korkma bence, bir pazartesi olsun doktora git bir ..

Erkekler Ne Diyor 8

• Gayet basit bir operasyon. Korkulacak hiçbirşey yok fakat muayenesini alttan el ile yapacaktır doktor. Hatta biraz kurcalayacaktır bakire değilseniz.

0|0
    0|0
    • gittim sadece ultrasondan baktı ama? görünüyor mu ordan

• Ya gecsin ya oldursun ya

• Ne öldürmesi canım abartma sakin olmaya çalış.

• ameliyatı 10dk sürmüyor o apse dediign sey senin vajinanın ıslanmasını engelliyor ilişkide cok agrıyapar hatta ilişkiye giremezsin bile kuru kaldıgın icin

0|0
    0|0
    • Kizlik varsa yirtiir mi ameliyatla

• Vajina apse yapmış dediğin gibi

0|0
    0|0
  • Hekime danış

0|0
    0|0
  • Bn k. dogumda calisiyorum arkadasim elimden geldiğince yardimci olurmu tkp atabilirsin

0|0
    0|0
  • Bir doktora gitmelisin
    bakireysen bile sorun olmaz

0|0
    0|0
  • Ya sen git muayane olda ona göre haraket et internete fazla bakma ordaki çoğu bilgi insanı hasta eder değilsede

0|0
    0|0
  • Vajınadan bakacağı kesinde en son ilişki ne zaman oldu

0|0
    0|0
    • ilişkim iç olmadı

• Apse mi? Hayir ya degildir.

• Olabilir ya da vajınanı temizliğini ne ile yapıyorsun

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...