Yeni doğum yaptım tekrar hamileyim?

2 ay önce doğum yaptım. Bugün tekrar hamile kaldığımı öğrendim. Daha ikinci bir çocuk için çok erken olduğunu düşünüyorum. Ne yapabilirim?

0|1
46|66

En İyi Erkek Görüşü

• Bence de çok erken, ama eşinle sizin kararınız. Bunu da kimseye söylememek lazım. Halk arasında bilinenin aksine doğumdan 2-3 ay geçtikten sonra hamile kalma riski doğum önesindeki düzenli adet döneminden bile fazla olmaktadır.
    Zor bir durum, ben olsam çok erken olduğunu düşünürdüm. En azından 7-8 ay geçseydi.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle. Daha iki aylık bir bebeğim varken tekrar nasıl olucak bilmiyorum. Bu bebeğim sütten de kesilecek

• Eşinizle beraber en doğrusuna karar verirsiniz.

• Çünkü bunda doğru yanlış yok, iki kararda doğru olabilir. Önemli olam beraber karar vermek

En İyi Kız Görüşü

• Güçlü ol ve sakın aldırma bebeğini. Emziriyorum yazmışsın, emzirmeye devam edebilirsin hiç süttrn kesmeyi düşünme bebeğini. Yalnız çok iyi beslenmen lazım hem süt için hem karnındaki brbek için. Hem bu sayede doğumdan sonra bebekler arası kıskançlık az olur. Sonra yine ikisini de emzirmeye devam edebilirsin. Benim çocuklarım arasında da 17 ay var. Sana tavsiyem çocuğunun odasını ayır 6 aydan sonra ve kendi başına uyumaya alıştır biberonda verebilirsin yatmadan önce. Yoksa ikisiyle zorlanabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 65

• planın ne aldırcakmısın?

0|0
    0|0
    • Bilemiyorum. Daha yeni doğum yaptım

• Sütüm kesilir ama

• bişey olmaz aynı şey ablamın eltisinin başına geldi 1 ay ağladı ben niye korunmadım diye sonra doğum yaptı, 3 tane çocuğu var en çokta istemediği çpcuğunu seviyor mesela.

• Prezervatifin icadından haberiniz var mı?
    https://i.ytimg.com/vi/uwNQOfMheCE/hqdefault.jpg

1|0
    0|0
  • Türk filmlerinde merdivenden yuvarlanınca düşük yapıyorlardı 😂😂 bir dene

1|0
    0|0
  • Maşallah..

0|0
    0|0
  • Keşke korunup dikkat etseydin
    Olan olmuş hamilesin
    Surekli doktor kontrolü altında olman gerekiyor ayrıca sagligina çok dikkat et iyi bak kendine varsa yanında olabilecek biri hemen gelsin annen kayinvalide bakıcı yardımcı falan zor bir süreç seni bekliyor

0|0
    0|0
  • Keşke bunu daha önce düşünseydin yazık ilk çocuğun daha doğru dürüst süt emmeden sütten kesmek zorunda kalacaksın

0|0
    0|0
  • Kurtaj haramdir. Kendi yavrunuzu oldurerek katil olmayin sakin.

0|0
    0|0
  • yaş farkı sorunu yaşamayacaksın iyi bir durum.

0|0
    0|0
  • Doğur bence.. Ya da önce hekiminize danışın. Ama bundan sonrası için korunmayı ihmal etmeyin.

0|0
    0|0
  • Sorun etmem olan olmuş. ha bir bebeğine yorulacaklardır ha ikisine bir taşta iki kuş misali. üzme kendini bence. daha iyi olabilir böyle kısmet demek böyle imiş.

0|0
    0|0
  • Korunmazsanız olacağı buydu. Daha vücut kendini toplamadan hamile kalmamalıydın. Artık yapacak bir şey yok, kendine her zamankinden daha çok dikkat edip yormayacaksın ve yediğine içtiğine dikkat edeceksin...

0|0
    0|0
  • Kedi gibisin maşallah

1|0
    0|0
  • A*ına sahip ol ne yapacaksın başka çocuğun Can'ına kıyacak değilsin herhalde dimi yıl olmuş ikibinbilmem kaç sen kalkmışsın burada daha iki ay oldu yeni doğum yaptım tekrar hamileyim diyorsun teknoloji bu kadar iyi kullana biliyorsun ama burcu korunma yönteminden haberin yok iyiymiş be

0|0
    0|0
  • Bir laf vardır üzerine çeket atsam hamile kalıyor diye o geldi aklıma. Prezervatif almak niye bu kadar zor acaba maddi olarak sıkıntıda mısınız?

0|0
    0|0
  • İstemiyorsan aldıracaksın bu kadar basit. Kendi fikrimi söylemem gerekirse doğur beraber büyüt çok güzel olur.

Sağlık açısından bir şey diyemem doktora gitmen lazım.

Ayrıca, kürtaj cinayettir.

0|0
    0|0
  • aferin sana biz oğlumuz olduğunda uyumaya vakit bulamıyorduk siz sevişmeye zaman bulmuşsunuz tebrikler

0|0
    0|0
  • Önlem almadıgınız icin bu sizin hatanız Bunun bedelini bebegınıze ödetmeyın

1|0
    0|0
  • yapmadan once dusuncekdin cocugu aldirma serefsizlik bir adimla baslar

0|0
    0|0
  • Önce birincisi bir kana karışsaymış, sakin olun biraz

0|0
    0|0
  • Yapacak bir şey yok ben yeni doğan bebeye acıyorum onu sitten kesmen gerekecek

0|0
    0|0
  • Hangi ara temeli attınız be

0|0
    0|0
  • korunmaktan haberinizmi yok nerde yasıyosunuz

0|0
    0|0
  • doğurman riskli mi ilk önce bunu düşünmelisin, onun dışında güzel bir aile toplantısı maddi/manevi tartışmalar ve sonuç👌

0|0
    0|0
  • yaparken bize sormuyonuz şimdi mi soruyonuzzz

0|0
    0|0
  • mşealllah

0|0
    0|0
  • Çocuklar arasında en az iki yaş olması gerekliydi

2|0
    0|0
  • oha sütten kesilirsin diğer çocuğa ne olcak

1|0
    0|0
  • doğuracan ne yapacan

0|0
    0|0
  • Geçmişten gelen aldatılma duygusu bu konuda seni empati kurmaya itmiştir. Yetim bir çocuga üzülen yetim bir birey gibi

0|0
    0|0
  • öncelikle hayırlı olsun senin için umarım her ikiside sağlıklı olur sakın ama sakın aldırmayı düşünme emin ol 2 numaranında rıskı vardır bir yerlerde ;)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    35

Kızlar Ne Diyor 45

• Yapıcak bir sey yok. O karnına dustugun andan itibaren bir can oldu. Bir cocugun var anne olmak hissini biliyorsun. Aldırmayı bikere bile dusunmemen lazım. Kürtaj katilliktir.

0|0
    0|0
  • Şu andan sonra yapabileceğin bir şey yok.
    Korunacaktınız.

0|0
    0|0
  • Allah verdiği bir canı o almadıkca öldürmek insanın haddi değildir unutma bir can taşıyorsun

0|1
    0|0
  • Hayırlısı olsun :D

0|0
    0|0
  • Yemeden önce düşünseydin

0|0
    0|0
  • çocuk aldırmak zor bir durum, Ama ilk çocuğuna gerektiği gibi ilgi gösteremeyeceksin. Ve çok yıpratıcı bir süreç olacak, yardım edecek kimse yoksa. Benim teyzem aynı durum da oldu, kafayı yiyecekti neredeyse... düşün kararını ver. Aldırmayacak san güçlü ve hazırlıklı ol.

0|0
    0|0
    • Aldırmaya kıyamıyorum ama aldırmasam da zor olucak. Bir bebek varken zaten ikinci bebek.

• yakın akrabada sana yardımcı olacak birileri varsa onu değerlendir.

• İstemiyosan aldırcaksin yapıcak başka bişey var mı sence. Keşke zamanında düşünseniz artık şunu bir cana kıymak kolay mı

0|0
    0|0
  • Doğur ikisi de buyur

0|0
    0|0
  • Kıyma bebeğine

0|0
    0|0
  • Doğur gitsin

0|0
    0|0
  • Bu senin sağlığına zarar verir hem bebeğinle de ilgilenemezsin aldır diyemem zor bir soru ne desem bilemedim :/ Keşke daha önce düşünseymişsiniz :/

0|0
    0|0
  • dğumların arasında en az 1 yıl ara olmalı zaten. sen de hemen nasıl hamile kaldın ya. git aldır.

0|0
    0|0
  • Yapacak bişey yok doğurup ikiz gibi büyüteceksin.

0|0
    0|0
  • Aldırma çok günah! Bırak doğsun, belkide çok hayırlı bir evlat olucak. Unutma 'Her şeyde bir hayır vardır'

0|0
    0|0
  • Korunmaliydin.

0|0
    0|0
  • Vay anasini cok yorucu olcakk iki bebis birden bide tam birinci hareketlencek sen ağırlaşacak sin falan

0|0
    0|0
  • Zarar verme çok gunah sakın Allah'ın verdıgı bir cana kıyayım deme belkıde o istemediğin çocuk çok hayırlı birisi bu gunahın altına girme bence sabr et gelip geçer büyürler

0|0
    0|0
  • Doğuracaksın birlikte büyüyecekler.

0|0
    0|0
  • Zararlı. Aldırmalısın

0|0
    0|0
  • Beraber buyurler bence cok sanslisin en iyisi

0|0
    0|0
  • mal mısın abla nasıl onlemını alamadın ya mecbur dogurcan artık yanı

0|1
    0|0
  • bir şaf var ya ceketimi üstüne atsam hamile kalıyo diye sizinki o hesap olmuş

0|0
    0|0
  • Erken olsada aldirmayacağına göre başka çare yok..,

1|0
    0|0
  • Aldırma bence.2 çocuk idealdir onuda fırtlat sonra başka yapmazsın 😄

0|2
    0|0
  • seni tüm içtenliğimle tebrik ediyorum :D

0|0
    0|0
  • önlemini alsaydın cahilmisin

0|0
    0|0
  • Düşürme sakin onu yapmadan önce düşünecektin bak evlosin de ne güzel çok günah sakin düşürme

0|0
    0|0
  • Gerçekten aldırmak çok günah ve Allah korusun onu aldırırsın öbürüne bir şey olabilir buna benzer bir olay duymuştum Allah sabrını verir lütfen yapma benim abim altı aylıkken annem diğerine hamile kalmış yani bakılır bir şekilde

0|0
    0|0
  • İlginç :S:D Aldırma sakın

0|0
    0|0
  • Enişte hızlıymış..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    15
Yükleniyor...