Doğum kontrol hapları kadınlarda kısırlık yapar mı ?

Tam 1 yıl düzenli olarak yasmin isimli doğum kontrol hapı kullandım. doktorum ve prospektüs kısır yapmadığını söylüyordu. ama ben yine de korkuyorum. kısır yapar mı, yapmış mı hiç duyup gören bilen var mı aranızda?

Güncellemeler:
oluyo diyenler bana somut örnek versin arkadaşım. bir tanıdığm oldu desin şu yazıda okudum şu doktor söyledi desin. öyle sağdan soldan koca karıların demesi ile olmaz o. örnek verin.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• hiç alakası yok. neden yapsın ki. korkmana gerek yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• hanımefendi bende yasmin yazarım genelliklee hastalara yan etkileri tabiki var her ilaçta oldugu gibi kısırlık 10-15 yıllık uzun kullanımlarda görülmekte kulaktan dolma bilgilere inanmayınız benim şahsi tavsiyem alternatif korunma yöntemlerine yöneliniz tabi bunun için sosyal ve fiziki durumunuz göz önünde bulunrulmalı

0|0
    0|0
  • Aşırı kullanımı kısırlık sorunlarına sebep olabilir. içerisinde bazı androjenik hormonlar ya da hormon benzeri maddeler var. ilaçla değil fiziksel yollarla korunun. sağlığınız için bu yol daha idealdir. hormonal dengenizi bozmayın.

0|0
    0|0
  • Çok uzun süre kullanımda öyle bir şeyler varmış ama haberin olsun acaip derece seks isteğin azalıyor, eşimden biliyorum, bu aralar bıraktı şimdide yoruluyorum.

Anlayacağın biraz yan etkisi var.

0|0
    0|0
  • Fiziksel zarardan çok psikolojik etkilerinden korkmak lazım. Alışkanlık haline getirme derim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• uzun sureli kullanimlarda olabiliyo ama dogum kontrol haplari sadece o yonuyle değil bir cok yonuyle basli basina zarar .

0|0
    0|0
    • nerden biliyosun olduğunu ?

• e oyle. dogum kontrol hapi kullanan hemen haberlerde. soyle oldu boyle oldu diye. bir arastir istersen netten. benim bildigim kadariyla zararli.

• yan etkisi önemli değil, ben kısırlıktan bahsediyorum

• yok yapmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...