Önemli bir soruyla karşı karşıyayım kendime sorduğum. Ben asosyal miyim?

Önemli bir soruyla karşı karşıyayım kendime sorduğum. Ben asosyal miyim? 27 yaşında, üniversitede tanışıp, 4 yıllık bir flörtten ve 1 yıllık nişanlılık döneminden sonra evlendiğim eşimle bundan 4 ay önce anlaşmalı boşandık. Aramızda önceleri çok güzel ilişki vardı ama cinsellik eksikti. Anlamsız bir biçimde yıllar sonra birbirimizi kendi ebeveynlerimiz gibi görmeye başlamıştık, sanki birbirimize ait değilmişiz gibi hissettik ve bundan yorulduk. Çok uzun bir hikaye! Ama kurtaramadık. Bugüne kadar hayatımdaki tek dostum, hayat arkadaşım bir anda gitti. Artık o yok, konuşmak yok, ses yok, gülmek yok, ağlamak yok.

Bugün 30 yaşında sağlıklı bir erkeğim. İyi bir işim ve evim var. Ama sosyal olamıyorum. Evden işe, işten eve. Arada sırada bir iki arkadaşla çay kahve molası dışında etkinliğim yok. Ruhumun bu eksiğini sosyal paylaşım sitelerinde tamamlıyorum, her gün farklı kentlerden birileri ile yazışıyorum hiç tanımadığım. Bazı kızları kendime yakın hissediyorum sohbetlerde, ama sonuçta ekrana bakıyorum. Asosyal olduğumu düşünüyorum artık. Bu şekilde bir hayat istemiyorum. Kardeşim kadar sevdiğim iki erkek arkadaşım var ama onlar şehir dışında ve evliler, hep telefonla görüşüyoruz. Beraber takılmak gibi olmuyor. Arkadaş ortamımı geliştirmek için ne yapabilirim? İnanın okul yıllarımı özlemeye başladım.

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• İyide evlenince birbirinizin anne babası gibi olmanız normal birşey ki.sonuçta aynı hayatı paylaşmış oluyorsunuz.Bence sen eşini özlüyorsun.

0|0
    0|0
    • Onu çok özlüyorum ama öyle bir sıkıntı çektim ki boşanma sonrası artık tamamen nötr oldum. Üzülmek veya başka bir şey yaşananları geri getirmiyor maalesef... Artık yeni bir yaşam kurmam lazım.

• senin iki seçeneğin var :

1-ya eşinin olduğu kısmı atlatacaksın hayatında

2-ya da eşine geri döneceksin.

ne yapacağına karar ver yoksa bütün bir ömür gezip tozsanda bu ruh halinden kurtulamazsın.

• haklısın inşallah birini seçebilirim, benim için dua et.

Kızlar Ne Diyor 1

• is yerinde falanda mi arkadaslarin yok

ya da etrafinda iste,yeni insanlarla tanisamaz misin ki :))

0|0
    0|0
    • Bakarsan çevrem geniş bir çok arkadaşım var ama hani iş ortamında hepsi. İşten sonrası olmuyor hiç biriyle. Yani çıkıp bir bara gideceğim veya sinemaya gidebileceğim arkadaşım yok. Vardı ama olanlar da evlenip şehir dışına gittiler işte...

Erkekler Ne Diyor 2

• yavaş yavaş açılırsın. çık gez bikaç arkadaşınla sana iyi gelir.

0|0
    0|0
  • Arkadaşım 30 yaşında tamam tek dostun eşin olmu olmuş bitmiş eyvallah ama inan ki senin yaşında biri bu soruyu sormamalı eğer soruyor isen asosyal demem özgüven eksikliğin var derim işin gücün yerinde biraz gözlerini açıp kendi kişiliğini bilemelisin

0|0
    0|0
    • Aynen dostum katılıyorum, belki de özgüven eksikliği olabilir. Tarif edemiyorum yaşadığım şeyi. Bunu gidermem mümkün mü sence?

• Mesela ne tavsiye edersin bu etkinliklerden?

• İnsanlar ile iletişim kura bileceğin bir etkinlik olmalı festival gezi gibi mesela iletişime önem vereceksin

Yükleniyor...