Kapat

Kız çocuklarını nasıl yetiştirmeliyiz?

kız çocuklarımızı küçük yastan itibaren aman kızım erkeklerden uzak dur yanlız kalma yanlarına gitme v.s v.s gibi sözlerle eğitiyoruz ilerde evliliğinde firijit ( cinsel soğukluk vajinismus vb benzeri hastalıklarla boğusup eşine adapte olamıyor serbest bırakalım desek ergen yasta neler olur diye...korkularımız oluyor sizce nasıl yetiştirmeliyiz cinsel konularda çocuklarımızı

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• bunun eğitimini önce ailelere vermek lazım.çocuga bunun doğal ve yaşanması gereken bişey oldugunu ama yaşamak içnde doğru kişiyle doğru zamanda olması gerektiğini öğretmemiz gerekir.çocuklarımıza böyle baskı yaptıkça sonra sorarızki neden evlilikte cinsel hayatımız kötü yok yabancılar daha iyi.baskı altında yetişmiş birinin nekadr eşiyle bişeyleri rahat yaşamasını bekleyebilirz.şu da bir gerçektir ki baskı herzamn o işi daha cazip kılar ve yapmaya tesvik eder.bişeyleri yaptırmayalım dierek belkide o işe doğru iteriz hiç belli olmaz.çocuklrımzla cinsellik konuşurken enaz 10 kez düşünmek gerk

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Al karşına çocuğunu anlat durumu.. zaten ben çocuğuma aman bunu yapma onu etme diye yasaklar koyarsam iyice üstüne gider o yasakların merakının kurbanı olur..Zaten anlayacak yaşa geldiğinde merakını ilk internette gidermeye çalışıyor..sonra giderdiği merakını pratik olarak yaşamak istiyor..onu ürkütmeden yanında olmayı bilmek gerek

0|1
    0|0
  • Önce ailelere eğitim vermek gerekir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Çocuklara ergenliğe girdiklerinde cinselliğin ne demek olduğu,nasıl yaşanıldığının uygun bir dille ebeveynler tarafından anlatılması gerekiyor. Seksin insan doğasının bir parçası olduğunu,ayıp ya da günah olmadığını ama çok özel olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor. Bedenlerinin hakimiyetinin ailelerin ya da toplumun değil kendi ellerinde olduğunu bilmeleri,özgüven açısından ciddi anlamda fayda sağlayacaktır. Zaten cinselliği doğru öğrenen genç,yanlış yapmaz her önüne gelenle birlikte olmaz seçici olur çünkü baskı yoktur üstünde doğal olduğunu biliyordur ve onun özel olması için çabalar. Baskı,korkutma her zaman sapkınlığa yol açar bu asla unutmamız gereken yegane şey.

0|0
    0|0
  • annem ben 11 yaşındaykene kuzenlerinle aynı odada kalma derdi onlarda 16-19 yaşlarındaydılar..ama ben hep azmıştım nedense mast.yapıyodum ama bunu mast.olduğunu bile bilmiyordum sonradan öğrendim altımdan beyaz sümüksü bir sıvı akıyodu öğrendimki boşalıyomuşum :) hatta şimdi 18 yaşımdayım sevgilim filan yok..birisiyle el ele bile tutuşmadım :) evlenince kocamla yapmayı hergün istiyorum...

0|1
    0|0
  • benm ailem biraz baskıcıydı ama öyle olmasalardı kim bilir neler gelirdi başıma bence kız çocuklarını fazla serbest bırakmak yanlış tabi erkeklerin kötü olduğunu söleyip soğutmakta yanlış

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• ilk önce dini gereği gibi çocuğa öğret gerisi gelir zaten..

0|1
    1|0
Yükleniyor...