Afrikada yapılan kadın sünneti hakkında ne düşünüyorsunuz?

Üç yaşında küçük bir kız çocuğuyken bir sabah anneniz sizi apar topar uyandırıp evden çok uzakta kimsenin olmadığı bir araziye götürüyor. Nemrut suratlı yaşlıca bir kadınla buluşuluyor, kadın pis bohçasından paslı bir jilet ya da kırık cam parçası çıkarıyor. Anneniz bacaklarınızı ayırıyor ve sünnetçi kadın klitorisinizi kesip, sadece çişinizi yapabileceğiniz şekilde bir açıklık bırakarak vajinanızı boydan boya hasır bir iple dikiyor. Şanslıysanız, hayatta kalıyorsunuz. Eğer değilseniz kan kaybı veya enfeksiyondan ölüyorsunuz.

Afrika’da kadın olmak için bir bedel ödemeniz gerekiyor. Hiçbir şeyden haberinizin olmadığı ve savanlarda hayvanlarla oynayarak geçirdiğiniz mutlu çocukluğunuzun ortasında sizi hiç istemeyeceğiniz bir acıya ve hayatınızın sonuna kadar taşıyacağınız bir yaraya mahkum ediyorlar. Kadın (!) olmak için kadınlığınız elinizden alınıyor.

Afrika’da ve bazı Ortadoğu ülkelerinde her yıl 3 ila 12 yaş arasında milyonlarca küçük kız çocuğu bu vahşete maruz kalıyor. Genel olarak müslüman Afrika ülkelerinde gözlemlenen bu ritüel, kızlıktan kadınlığa geçmenin ve gerçek bir kadın olmanın değişmez şartı. Erkek egemen toplumun dayattığı, fakat kadınlar arasında sessiz sedasız halledilen bir pratik. (Mynetten alıntı)

Bence bu yapılan şey canilik vahşet siz ne düşünüyorsunuz bunu daha önce duymuş muydunuz ilk duyduğunuzda ne tepki verdiniz?

0|1
6|23

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Duydum, kızlarla beden dersinden sonra giyiniyorken konuşmuştuk.
    Arkadaşım;
    -Geleceğim tehlikeye girerdi demişti.
    Sonra araştırdım işte, klitorisi alıyorlarmış. Ki bir kadının en zevk aldığı nokta. O giderse kadınlık gider, mutluluk gider, hayat eksik kalır. Ama en önemlisi kız çocuklarının ölmesi, Şükredelim ve çalışkan biri olalımda Afrika'da ve dünyanın her yerinde kadınlar bu çirkin şeylere maruz kalmasın.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Erkek sünnetinden saçmalık itibarıyle farklı olmayan dini uygulama.
    İnançlıysanız kendinize ve kızlarınıza yaptırmanızda dini açıdan fayda var.
    Peygambere göre kadınlar için iyi bir durum, bir değer, şeref verici bir uygulamadır.

3|2
    0|0
  • Daha önce okumuştum cinselligi yok ediyolar zenginlerin hayallerini insanların üzerinde gerçekleştiriyolar bunlar aslında ruh sağlığı bozuk dünyayı yoneten aşırı zengin insanların kafalarındaki bir oyun

1|0
    0|0
  • Evet duymuştum kötü öğk. ve yazık masumlara

2|0
    0|0
  • yine erkekler suçlu o zaman bak bakalım afrikada erkekler nasıl sünnet oluyor hepsi hayatta mı kalıyor diye? Kadın erkek ayrımı yok yapılan şey vahşettir

1|0
    0|0
  • Evet biliyorum çok yanlış ve kadının cinselliğine ve sağlığına zarar veren bir uygulama.

2|0
    0|0
  • Canilik vahşetle açıklaması yok tek açıklaması cahillik

2|0
    0|0
  • recep duymasın orayada el atar

1|1
    0|0
  • saçmalık... kadın cinselliğini öldürüyor tamamen... klitoris kesilir mi yaaa

1|0
    0|0
  • zevk alma duyularını tamamen kaybediyorlar

1|0
    0|0
  • Sunnetin her turlususune karsiyim

1|0
    0|0
  • Saçma arap ögretileri

0|0
    0|0
  • Provakatif paylaşımdan reportladım

0|0
    0|0
  • Zevk almasın lar diye yapılıyor

0|0
    0|0
  • Yine bir skandal ve yine medeni islamın gerçek yüzü.

0|0
    0|0
  • Peki bu kız evlenme çağına geldiği zaman ne yapılıyor dikişleri geri mi alıyorlar ? Saçmalık.

0|0
    0|0
  • dinen hükmü nedir (gerekli mi gereksiz mi) bilmiyorum ama dinen hüküm varsa onu bilmiyorum...

0|0
    0|0
  • Sanada yapilmali. Böylece sadece afrikada yapilmadigini anlarsin

0|0
    0|0
  • Gerizekalılık, onu değilde penislerine boynuz geçirenleri merak ediyorum başka bısey kullanamıyorlarmı

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Evet, doğru bişey değil tabi ki. Ama bunu yerenlerin erkek sünnetini desteklemesi de ikiyüzlüce geliyor.

1|0
    0|0
  • Canilik gerçekten ya o nee

2|0
    0|0
  • Resmlerini bile gordum cok uzulmustum nedeni ise kadin cinsellktr zevk almasin nedeni daha bir vahsi ve yobaz

1|1
    0|0
  • Çok vahşice

1|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...